Naujienos »  2025 Naujienos | Inovacijų Agentūra

Kai inovacijos tampa gynybos skydais: Ukrainos pamokos Europai

Ukraina tapo gynybos inovacijų laboratorija – čia sprendimai kuriami ne metų metus, o testuojami karo lauke iškart po jų sukūrimo. Viena iš šio proveržio architekčių – Ukrainos gynybos inovacijų lyderė, Ukrainos vyriausybės platformos „Brave1“ vadovė Nataliia Kushnerska. Inovacijų agentūros į Lietuvą pakviesta ekspertė sako, kad ekstremalios sąlygos išgrynino principus, galinčius iš esmės pakeisti ir karo eigą, ir visos Europos gynybos strategiją. Ar Lietuva pasiruošusi šias pamokas paversti savo strateginiu pranašumu?

Iš mokyklos suolo į „Google“ remiamą akceleratorių: kaip lietuvių startuolis kuria ateities mokymosi sprendimus

Lietuvoje vis dažniau kalbame apie tai, kaip dirbtinis intelektas keis mokymąsi – bet „BBright“ tai jau daro. Vos prieš kelis metus įkurta komanda šiandien padeda tūkstančiams moksleivių Lietuvoje matematikos mokytis efektyviau, o jų kuriama platforma „Elicėjus“ jau įvertinta ir tarptautiniu mastu – neseniai buvo atrinkta į „Google.org“ remiamą akceleratorių „Grow AI“ ir gavo 140 tūkst. JAV dolerių finansavimą.

Ateities architektai. „Mes visi įdomūs hakeriams“: neatsargūs vieno žmogaus veiksmai gali kelti grėsmę visiems

Kibernetinis saugumas – tai sritis, kurioje kiekvieno iš mūsų veiksmai daro įtaką bendram saugumui. Net ir vieno žmogaus neatsargumas, duomenų nutekinimas gali nuvesti programišius prie dar jautresnės informacijos, susijusios su mūsų šeimos nariais, darbine aplinka, ar net valstybe. „Jeigu keliuose važinėja daug nesaugiai vairuojančių vairuotojų, avarijos tikimybė išauga net ir tiems, kurie laikosi kelių eismo taisyklių“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ pasakoja Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centro inovacijų vadovas Evaldas Bružė.

Inovacijų agentūra kviečia smulkių ir vidutinių verslų savininkus gilinti e. komercijos žinias: 4 miestuose vyks nemokamos dirbtuvės

E. komercija atveria plačias galimybes verslams, tačiau be tinkamų žinių net ir įdomiausi produktai gali likti nepastebėti. Tuo įsitikino smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, praėjusiais metais dalyvavę Inovacijų agentūros praktinėse e. komercijos dirbtuvėse „e.comGo“. Atranka į šių metų programą, skirtą e. komercijos galimybes norintiems išnaudoti verslams, jau prasidėjo.

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimuose pirmoji vieta skirta už inovatyvų naujos kartos jutiklį

Vakar įvykusioje Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų ceremonijoje buvo įvertintos lietuvių įmonės ir organizacijos, sukūrusios geriausius inovatyvius sprendimus bendradarbiaujant su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Pirmoji vieta su pagrindiniu 10 tūkst. eurų piniginiu prizu, komisijos sprendimu, skirta lietuvių įmonei BROSWARM, kuriančiai naujos kartos jutiklį, galintį aptikti požeminius objektus.

Vilniuje užsimezgusi partnerystė sujungė Lietuvos ir Pietų Korėjos gyvybės mokslų atstovus

Kuriant pasaulį keičiančias inovacijas dideli geografiniai atstumai nėra kliūtis – svarbu bendra vizija ir vertybės. Tai patvirtina vienos ryškiausių gyvybės mokslų įmonių Lietuvoje „Caszyme“ sėkmės kelionė – prieš dvejus metus Inovacijų agentūros organizuojamame „Life Sciences Baltics“ forume ji pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Pietų Korėjos biotechnologijų įmone „nSAGE“, o šiandien drauge jau įgyvendina ambicingus projektus ir galvoja apie bendrus ateities planus.

Vilnius 13 pozicijų pakilo pasauliniame išmaniausių miestų reitinge

Pasauliniame IMD Smart City Index 2025 reitinge Vilnius užėmė 34-ąją vietą iš 146 miestų, pakilęs net 13 pozicijų per metus. Šis šuolis rodo sparčią Lietuvos pažangą kuriant išmaniąją infrastruktūrą, gerinant technologijų prieinamumą ir gyvenimo kokybę. Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė pažymi, kad Vilniaus gyventojai lyginant su kitais miestais aktyviau naudojasi grynųjų pinigų alternatyvomis (73,8%) ir vertina skaitmeninę informacijos prieigą, kuri stiprina pasitikėjimą institucijomis (60,8%).

Lietuvių sukurta technologija – šviesos greičiu perduodamas saugus ryšys kosmose ir žemėje

Lietuva pastaraisiais metais vis ryškiau įsitvirtina kaip kosmoso technologijų kūrėja, o viena iš ryškiausių šalies žvaigždžių – „Astrolight“. Įspūdingas inovacijų potencialas ir globalios ambicijos įmonę atvedė į lazerinio ryšio technologijų plėtrą, kuri gali iš esmės pakeisti komunikaciją tarp Žemės ir kosmoso. Šie sprendimai atveria ir naujus kelius gynybos sektoriuje, kur saugi ir nenutrūkstama komunikacija tampa kritiškai svarbi.

Jauni talentai eksporte: kiekvienas investuotas euras įmonei grįžta su kaupu

Įmonės, norinčios sustiprinti savo eksporto komandas, kviečiamos dalyvauti Inovacijų agentūros įgyvendinamoje programoje „Sparnai“ ir 4 mėnesių stažuotei priimti motyvuotą Kauno technologijos universiteto studentą. Praėjusiais metais atliktas investicijų grąžos skaičiavimas rodo, jog programoje dalyvavusios įmonės ne tik susigrąžino savo investicijas, bet ir potencialiai uždirbo gerokai daugiau: kiekvienas į programą investuotas euras potencialiai sugeneravo net 15,72 euro pajamų.

Ateities Architektai. Botų ir trolių pinklės: ne tik skleidžia dezinformaciją, bet ir gali užgrobti jūsų paskyrą

Ar esate tikri, kad jūsų socialinių tinklų paskyra priklauso tik jums? O gal ji jau tapo botų žaidimų aikštele? Kibernetinio saugumo ekspertai perspėja: šiandien automatizuoti mechanizmai ne tik skleidžia dezinformaciją, bet ir gali apsimesti jūsų draugais, dalyvauti informacinėse atakose, ar net tyliai perimti jūsų profilį. Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ Kibernetinio saugumo kompetencijų centro vadovas dr. Šarūnas Grigaliūnas įspėja: „Gali būti, kad jums nežinant, jūsų telefonas jau yra bot dalis ir dalyvauja, kaip pranešėjas jūsų vardu“, – sako mokslininkas.

Ateities architektai. Gyvensime iki 150-ies: mokslininkai ieško būdų, kaip ilgėjantį gyvenimą paversti kokybišku

Ilgiausiai iki šiol gyvenęs žmogus sulaukė 122-ejų metų, tačiau šiandien mokslininkai spėja, jog jau yra gimęs žmogus, kuris išgyvens ir iki 150-ies. Mokslas ir technologijos sparčiai keičia mediciną, o kartu su ja ir mūsų galimybes nutolinti senatvę. Tačiau ką tai reiškia? Ar pailgėjusi gyvenimo trukmė neprasilenks su gyvenimo kokybe? Kaip tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako Inovacijų agentūros „BioTech Lab“ skyriaus vadovė Jekaterina Kalinienė: „Mes senstam, kaip visuomenė, bet lėtinės ligos jaunėja – dabar 27-erių žmogus su aukštu cholesteroliu nieko nebestebina“. Ar tai reiškia, kad tiesiog turėsime daugiau laiko sirgti? Mokslininkai jau dabar ieško būdų, kurie leistų senatvę pasitikti su kuo mažiau progresuojančių ligų.

4,5 mln. eurų – viešojo sektoriaus inovacijoms: įmonės kviečiamos dalyvauti konkursuose

Inovatyvių sprendimų viešajame sektoriuje diegimui skirtas beveik 4,5 mln. eurų Europos Sąjungos finansavimas. Nauji projektai padės šalies viešojo sektoriaus įstaigoms veikti efektyviau, teikti kokybiškesnes paslaugas ir taip kurti didesnę vertę visuomenei. Su Inovacijų agentūra sutartis pasirašė daugiau nei 60 organizacijų. Jos jau pradėjo skelbti viešuosius pirkimus, kuriuose gali dalyvauti inovatyvius sprendimus kuriančios įmonės.

Verslumo istorijos šalies regionuose: įsitvirtinti rinkoje padeda bendruomenė ir tikslinga pagalba

Verslininkės iš Plungės ir Ukmergės, prisijungusios prie Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“, įgijo ne tik daugiau drąsos ir ryžto, taip reikalingų verslo augimo etape. Viktorija Rumšaitė-Paulauskė, Indrė Jonavičienė ir Armintė Imbrasienė pasakoja, kaip versli bendruomenė ir tikslingos paslaugos padėjo susidėlioti verslo planus, valdyti rinkodarą, išplėsti komandas ir įsitvirtinti rinkoje.

Vilniuje – žvilgsnis į gynybos technologijų ateitį: nuo inovacijų iki kibernetinio saugumo

Lietuva, kaip svarbus Europos gynybos inovacijų centras, kuriame vystomi sprendimai, reikšmingai prisideda prie regiono saugumo. Šį Lietuvos vaidmenį patvirtina jau ketvirtą kartą gynybos sektoriaus lyderius į Vilnių subursianti Inovacijų agentūros ir Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos organizuojama tarptautinė gynybos technologijų konferencija „Baltic Miltech Summit“, kuri šiemet vyks gegužės 7 dieną.

„EXPO 2025“ Osakoje: galimybės Lietuvos verslams būti matomiems Japonijoje

Pasaulinė paroda EXPO 2025 Osakoje – tramplinas naujų rinkų ieškantiems verslams. Nuo balandžio 13 d. iki spalio 13 d. truksianti paroda suburs 160 šalių, beveik 30 mln. lankytojų ir taps vieta, kurioje formuojamos ateities partnerystės. Lietuvos verslams EXPO 2025 siūlomos dvi išskirtinės galimybės – matomumą ir tiesioginius kontaktus su potencialiais partneriais užtikrinantys tiksliniai verslo renginiai ir Baltijos šalių verslo katalogas, pabrėžia Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė.

Savivaldybių infrastruktūrai gerinti EIMIN skirs 16,3 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) paskirstys daugiau kaip 16,27 mln. eurų infrastruktūros projektams, kurie padės kurti patrauklesnę savivaldybių verslo aplinką ir skatins investicijas. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas iki šių metų kovo 19 dienos.

Kaip sukurti sėkmingą verslą? Tarp startuolio „Digiklasė“ sėkmės priežasčių – ir mentorystė

Lietuvoje vis daugiau jaunų verslininkų ieško būdų, kaip sukurti tvarų ir augantį verslą. Dažnas susiduria su ta pačia problema: nuo ko pradėti? Kaip išvengti brangiai kainuojančių klaidų? Kaip pritraukti investicijas? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo ir Eimantas Bekėža – švietimo technologijų startuolio „Digiklasė“ (Memby) bendraįkūrėjas, tarp daugybės veiklų randantis laiko mentorystei Inovacijų agentūros verslo mentorių tinkle.

Ateities architektai. Asfalto revoliucija: mokslininkai kuria kelio dangas, kurios mažins taršą ir kuro sąnaudas

Pažvelgę į Žemę iš lėktuvo, atpažįstame miestus iš kelių tinklo, kuris, lyg arterijos, apraizgo visą gyvenamąją teritoriją. Tai didžiuliai plotai asfalto, kuriuo kasdien pravažiuoja dešimtys tūkstančių automobilių, išmesdami anglies dioksidą, o asfalto dangai naudojami naftos produktai taip pat neprisideda prie tvarumo. Plečiantis gyvenvietėms, kelių tinklas tik didės. Tad mokslas jau dabar ieško sprendimų ateities kelių infrastruktūrai: „Kuriame naujos kartos asfalto dangas, kurios sugeneruos mažiau CO2, prisidės prie neutralumo klimatui ir taupys mūsų išlaidas kurui“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako dr. Judita Škulteckė, VILNIUS TECH Kelių tyrimo instituto vyriausioji mokslininkė ir misijų temoje „Sumani ir klimatui neutrali Lietuva“ įgyvendinamo projekto vadovė.

„EdTech“ ir „GameTech“ startuolių susidomėjimas Inovacijų agentūros finansavimo galimybe viršijo lūkesčius

Vasario 6 d. pasibaigęs Inovacijų agentūros finansavimo kvietimas, skirtas startuolių inovatyvių produktų ir prototipų kūrimui „EdTech“ ir „GameTech“ srityse, sulaukė išskirtinio susidomėjimo. Iš viso gautos net 184 paraiškos – 125 iš „EdTech“ sektoriaus ir 59 iš „GameTech“. Tačiau finansavimas bus skirtas tik po 8 geriausiai įvertintus projektus kiekvienoje kategorijoje.

Lietuvių startuolio sėkmė: kaip „Greet“ pakeitė restoranų patirtį?

Kai lankomės restorane, tikimės skanaus maisto ir malonios patirties, tačiau neretai ją apkartina ilgas laukimas užsakant patiekalus ar už juos atsiskaitant. Būtent tokius kasdienius nepatogumus pastebėjo „Greet“ įkūrėjai – ir sukūrė būdą, kaip juos išspręsti. Sėkmingai dalyvavęs „Startup Lithuania“ ir „Plug and Play“ akceleratoriaus programoje, dabar „Greet“ ruošiasi kelionei į Silicio slėnį.

Svarbūs pokyčiai projektų vykdytojams: nuo 2025-02-01 įsigalioja Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai

Nuo 2025-02-01 įsigaliojo nauja Viešųjų pirkimų įstatymo 46 str. 2-1 nuostata (kuri taikoma ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymui pagal 59 str. 1 d.) dėl naujo pašalinimo pagrindo, jeigu tiekėjas yra neatlikęs jam teismo sprendimu paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – uždraudimo juridiniam asmeniui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Inovacijų agentūros verslo plėtros programa didina galimybes regionuose: nuo mažų idėjų iki didelių tikslų

Net 135 pradedantieji smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai 2024 m. dalyvavo Inovacijų agentūros regioninio verslo plėtros programoje „Verslo skrydis“. 8 mėnesius trukusi programa apėmė įvairiapusę pagalbą pradedantiesiems verslininkams iš 13 savivaldybių – plėtoti augimo planai, konsultuotasi rinkodaros ir pardavimų temomis, dalyvauta tinklaveikos renginiuose, semtasi pagalbos iš patyrusių mentorių, padedančių įveikti pagrindinius verslo iššūkius. Šiais metais Inovacijų agentūra kviečia prisijungti naujus dalyvius, pasiruošusius stiprinti savo kompetencijas ir įveikti pirmuosius iššūkius kartu.

Milijonų vertės galimybės JAV rinkoje: Inovacijų agentūros projektas lietuviškam verslui padeda atverti duris

Aukštųjų technologijų pasaulio centru vadinamame Silicio slėnyje veikiantis Inovacijų agentūros projektas „InnoHub Lithuania“ per pirmuosius veiklos metus tapo tikslinga platforma plėtros JAV siekiantiems Lietuvos verslams. Šiuo metu projektas vienija 21 aktyvią įmonę, yra subūręs 21 verslo mentorių tinklą ir padėjo daugiau nei 50 įmonių pasiruošti šuoliui į vieną konkurencingiausių pasaulio rinkų.

Lietuvoje – pažangūs technologiniai sprendimai: į „Energy Advice“ projektą investuota daugiau nei 1,1 mln. eurų

Lietuvoje veikianti „Energy Advice“ jau daugiau nei dešimtmetį jungia mokslą ir technologijas bei kuria praktiškus technologinius sprendimus pramonės įmonėms. Pasinaudojusi „Norway Grants“ finansavimo programa, įmonė žengė svarbų žingsnį tobulindama energetinio efektyvumo ir nuspėjamosios priežiūros technologijas. Anot įmonės įkūrėjo dr. Vytauto Šiožinio, šios inovacijos yra dalis platesnės vizijos – sukurti sistemas, kurios užtikrintų tikslumą ir efektyvumą be žmogaus įsikišimo.

Ateities architektai. Išmanūs namai ir daiktų internetas: kur susitinka komfortas ir grėsmės?

Vos pramerkiate akis, o kavos aparatas jau laukia jūsų su šviežia kava – jis žino, kad vakar dirbote iki vėlumos. Spinta – pati išrenka drabužius pagal orų prognozę ir jūsų dienos planus. Mokslininkai sako, kad išmanieji sprendimai, ilgai laikyti prabangos prekėmis, masiškai žengia į mūsų kasdienybę ir jau nebėra fantastika. Ateityje greičiausiai turėsime ne tik išmaniuosius daiktus, bet ir „asmeninius asistentus, paremtus dirbtiniu intelektu, kurie kasdien subalansuos mūsų mitybą pagal tai, kaip miegojome ir ką vakar vartojome“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako Kibernetinio saugumo kompetencijų centro vadovas dr. Šarūnas Grigaliūnas. Jis pastebi, kad tam svarbu tinkamai pasiruošti, nes kartu su laukiamais išradimais ateina ir grėsmės mūsų privatumui bei asmeninių duomenų saugumui.

Per pusmetį Lietuvos verslams skirta daugiau nei 250 mln. eurų: pirmauja Kaunas

Inovacijų agentūra per antrąjį praėjusių metų pusmetį pasirašė daugiau nei 730 finansavimo sutarčių, pagal kurias šalies verslui ir kitoms organizacijoms paskirstyta 258,3 mln. eurų. Net 91,5 proc. investicijų – nukreipta į Lietuvos regionus, o daugiausia projektų ketinama įgyvendinti Kauno apskrityje.

Lietuvos startuolių vertė pasiekė 16 mlrd. eurų

Lietuvos startuolių ekosistema ir toliau demonstruoja augimą, rodo naujausia Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ inicijuota „Dealroom“ apžvalga. Vien pernai bendra jos vertė padidėjo 2 mlrd. Eur, o per dešimtmetį nuo 2014 m. šalies startuolių vertė išaugo net 39 kartus. Lietuvos startuolių vertės augimas per pastaruosius penkerius metus buvo sparčiausias Vidurio ir Rytų Europos regione.

Pramonės įmonių energijos efektyvumui didinti – 55 mln. Eur

55 mln. Eur – tiek lėšų numatyta Lietuvos pramonės įmonėms, kurios atnaujins įrangą ir taip padidins savo energijos vartojimo efektyvumą. Numatoma, kad į šį finansavimą, kurį koordinuoja Inovacijų agentūra, galės pretenduoti visos šalyje veikiančios gamybos bendrovės, kurios investuos į taršios įrangos keitimą.

Lietuvos agrobiotechnologijų lyderė „Nando“ į modernią įrangą investavo beveik 1,3 mln. eurų

Lietuvoje sukurta automatizuota fermentacijos linija prisideda prie tvaraus ūkininkavimo visame pasaulyje. Lietuvos biotechnologijų įmonė „Nando“ įgyvendino įspūdingą projektą – pasinaudojusi Inovacijų Agentūros programos „Norway Grants“ finansavimu, bendrovė suprojektavo ir įdiegė automatizuotą fermentacijos liniją, kuri jau prisideda prie tvaraus bei efektyvaus ūkininkavimo tūkstančiuose ūkių visame pasaulyje.

Lietuvos verslų tarptautiškumo proveržis: milijoninės sutartys ir stiprėjantis bendradarbiavimas su Lenkija

Inovacijų agentūra antrąjį praėjusių metų pusmetį padėjo didinti tarptautiškumą daugiau kaip 100 Lietuvos verslų. Labiausiai mūsų šalies įmonės suspindėjo Švedijoje, kur užmezgė reikšmingas partnerystes, o viena iš jų virto 40 mln. eurų vertės bendradarbiavimo sutartimi. Taip pat pernai didelis dėmesys buvo skiriamas glaudesniam Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimui, ypač – gynybos inovacijų srityje.

Lietuva globalioje biotechnologijų rinkoje: naujos galimybės gydyti genetines bei onkologines ligas

Lietuvoje vystomos genų redagavimo technologijos stiprina pozicijas pasaulinėje rinkoje. Biotechnologijų bendrovė „Caszyme“, vystanti CRISPR-Cas baltymus, plačiai taikomus genų redagavimo srityje, praėjusių metų lapkritį paskelbė apie strateginę partnerystę su Ispanijos įmone „Integra Therapeutics“, o šiemet jau bus pradedami ikiklinikiniai tyrimai. Partnerystės susitarimas pasirašytas tarptautinėje gyvybės mokslų parodoje „BIO-Europe 2024“, kur Inovacijų agentūros organizuotame nacionaliniame stende Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pasiekimus pristatė 12 įmonių, tarp jų ir „Caszyme“.

„Spiečiaus“ sėkmės istorijos: trys verslininkai, savo kūrybą pavertę regionuose augančiais verslais

Verslo pradžia reikalauja drąsos, kūrybiškumo ir atsidavimo. Tai žino Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai, atstovaujantys interjero puošybos ir dizaino sritį – Julija Naradauskaitė-Brunickė, Greta Tylienė ir Dovydas Baltaduonis. Jų istorijos atskleidžia, kaip verslo įgūdžių stiprinimas ir palaikanti bendruomenė padeda įgyvendinti asmenines svajones.

Statybų sektorių keičianti inovacija: Lietuvos įmonė iš atliekų kuria tvarias statybines medžiagas

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame atliekos, anksčiau laikytos niekam netinkamomis šiukšlėmis, tampa vertingais, inovatyviais ir aplinkai draugiškais produktais. Su Inovacijų agentūros parama, UAB „Aconitum“ įgyvendina unikalų, ES priemonės „Žaliasis eksperimentas“ finansuojamą projektą. Juo įmonė, perdirbdama odos atliekas ir fosfogipsą, kuria išskirtines statybines medžiagas.

Inovacijų agentūra pristato naują tinklalaidę „Ateities architektai“: apie mūsų visų ateitį mokslo ir verslo akimis

Kaip atrodys pasaulis po dešimtmečio? Iš ko statysime savo ateities miestus? Ar mokslas galės „ištrinti“ genetines ligas dar joms neprasidėjus? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų ieškos nauja Inovacijų agentūros tinklalaidė „Ateities architektai“. Tinklalaidė suburs mokslo ir verslo atstovus pokalbiui apie laboratorijose gimstančias idėjas ir jų kelią iki sprendimų, keičiančių mūsų kasdienį gyvenimą.

Tvarių inovacijų proveržiui skiriama dar 10 mln. eurų – startavo priemonė „Žaliasis eksperimentas+Ecoinovacijos”

2025 metais tvarių inovacijų proveržį Lietuvoje toliau skatins Inovacijų agentūros skelbiama finansavimo priemonė „Žaliasis eksperimentas+ Ecoinovacijos”. Bendra naujojo kvietimo suma – 10 mln. eurų. Dalyvauti gali labai mažos, mažos ir vidutinės pramonės įmonės, veikiančios Vakarų ir vidurio Lietuvos regione. Didžiausia galima projekto finansavimo suma sudaro 565 tūkst. eurų, mažiausia – 50 tūkst. eurų.

Čekijos ir Lietuvos pažangiausi lazeriai – Europos pramonės stiprinimui

Inovacijų agentūra kartu su dar 17 partnerių iš Lietuvos, Čekijos ir Ukrainos pradėjo įgyvendinti projektą „LASER-PRO“, kurio tikslas – transformuoti Europos aukštųjų technologijų pramonę pasitelkiant pažangias lazerių technologijas. Per ateinančius ketverius metus bus siekiama kurti bendras mokslinių tyrimų ir inovacijų strategijas, atliepti regioninius ir nacionalinius pramonės poreikius, bei auginti naująją srities profesionalų kartą.

Skaitmeninės Europos programa pritraukė 39,39 mln. eurų investicijų ir paskatino inovacijas

Per praėjusius ketverius metus Skaitmeninės Europos programa paskatino daugybę Lietuvos verslų skaitmenizuoti kasdienius procesus, bei įkvėpė inovacijoms, kurios neša pokytį visai ekosistemai. Programos dėka buvo pritraukta 39,39 mln. eurų investicijų, iš kurių – apie 20,66 mln. iš Europos Komisijos. Inovacijų agentūra skelbia, kad kitas Skaitmeninės Europos etapas startuos jau visai netrukus, todėl įmonės jau gali pradėti planuoti savo projektus.

Lietuvos startuolių patirtys Silicio slėnyje: „Reikia iš esmės pakeisti savo požiūrį ir pradėti svajoti drąsiai“

Praėjusių metų pabaigoje net du lietuvių startuoliai – „Biohifas“ ir „AQ22“ – grįžo iš prestižinės stažuotės JAV Silicio slėnyje. Čia jie dalyvavo pasaulinio lygio akceleratoriaus „Plug and Play“ GOAL programoje. Per šešias savaites trukusią programą, dalyviai iš esmės pakeitė požiūrį į startuolio tikslus ir viziją. Nepaisant to, kad programa reikalavo vidinės energijos ir stiprybės, rezultatai puikūs: šimtai naudingų susitikimų ir tūkstančiai kontaktų, galinčių padėti atverti duris į tarptautines rinkas.

Ultragarso technologijos garsina Lietuvą pasaulyje: „Pradėjome nuo idėjos jį pritaikyti pramonei“

Lietuvių įmonės „Ulsontech“ sukurtais ultragarso sprendimais jau domisi ne tik Europos, bet ir Azijos verslai. Sėkmingai į tarptautines rinkas žengiančios įmonės vadovas dr. Vykintas Samaitis sako, kad šis pasiekimas – ne tik nuoseklaus darbo, bet ir naujų skaitmenizacijos sprendimų diegimo rezultatas, kurį pasiekti padėjo Europos skaitmeninių inovacijų centras „EDIH4LT“ bei Inovacijų agentūra.


©2021