Dirbtinis intelektas yra vis labiau neatsiejamas nuo įvairių verslo procesų ir tampa daugelio šiuolaikinių technologinių sprendimų pagrindu. Mokytis juos kurti ir dirbtinio intelekto pagalba spręsti įvairias verslo bei visuomenės problemas dar mokyklos suole šį rudenį galimybę turės ne mažiau kaip 100 Lietuvos 9-10 klasių moksleivių, kuriems skirta Inovacijų agentūros kartu su partneriais įgyvendinama programa „Drąsiau į verslą su DI“.
Nors tarptautiniuose vandenyse mentorystės sąvoka pradėta vartoti daug anksčiau nei Lietuvoje, šiandien jos svarba, rodos, jau nenuginčijama – profesinės augimą skatinančios programos padeda auginti verslus, susidėlioti efektyvią strategiją, užmegzti vertingus ryšius. Tuo metu patys ekspertai teigia, kad mentorystė teikia neabejotiną naudą ne tik pradedantiesiems verslininkams, bet ir patiems mentoriams – pastarieji šį kelią renkasi dėl savirealizacijos, galimybės tobulinti kompetencijas, ugdyti lyderystę, plėsti profesinį tinklą.
Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė „Sprana“ vis stipriau įsitvirtina pasaulinėje industrijos ekosistemoje – pasinaudojusi Inovacijų agentūros programos „Norway Grants“ finansavimu, bendrovė sukūrė inovatyvią PET pakuočių ruošinių tikrinimo sistemą. Dirbtiniu intelektu paremta technologija suteikia galimybę gaminti ekologiškesnes PET pakuotes bei ankstyvoje gamybos stadijoje aptikti juose esančias juodąsias dėmeles.
Siekdama plėtoti žaliąją energiją bei savo klientams pasiūlyti tvaresnius sprendimus, saulės modulių gamintoja „Soli Tek R&D“ pristatė efektyvią energijos kaupimo sprendimą – pasinaudojusi Norvegijos finansinio mechanizmo „Norway Grants“ suteiktomis galimybėmis ir daugiau nei 1,9 mln. Eur investicijomis, bendrovė sukūrė autonominę išmanią elektros kaupimo bateriją.
Lietuvos ambasadoje Lenkijoje atidaryta Inovacijų agentūros verslo bendradarbiavimo erdvė. Erdvė suteiks galimybę Lietuvos verslo ir mokslo atstovams bendradarbiauti, keistis žiniomis ir lengviau pasiekti kolegas kaimyninėje šalyje. Naujoje vietoje taip pat bus siūlomi tinklaveikos renginiai, mentorystės programos, prieiga prie investuotojų ir kitų finansavimo paslaugų, pritaikytų Lietuvos verslo, siekiančio plėstis Lenkijoje, poreikiams.
Kultūros, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Inovacijų agentūra susitarė bendradarbiauti, siekdamos skatinti inovacijas kultūros ir kūrybinėse industrijose (KKI).
Siekiant mažinti CO2 emisijas ir prisidėti prie klimato neutralumo tikslų, 2022 m. „Akmenės cementas“, „KN Energies“, „SCHWENK Latvija SIA“, „Larvik Shipping AS“ ir „Mitsui O.S.K. Lines Ltd“ įkūrė „CCS Baltic“ konsorciumą, kurio tikslas – sukurti pirmąją Baltijos šalyse CO2 surinkimo ir saugojimo vertės grandinę. Pasak Inovacijų agentūros ekspertų, šis gegužę Europos Komisijos bendro intereso projekto (PCI) statusą gavęs projektas yra labai svarbus žingsnis siekiant mažinti pramonės taršą.
Lietuva pagal vienaragių skaičių milijonui gyventojų jau prilygsta JAV, Izraeliui ar Estijai. Spartus biotechnologijų sektoriaus augimas signalizuoja, kad vienaragių gretas gali papildyti būtent šios srities verslas. Valstybė deda dideles pastangas, kad iki 2030 metų gyvybės mokslų sektoriaus sukuriama pridėtinės vertės dalis nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) padidėtų iki 5 procentų. Prie šio tikslo aktyviai prisideda Inovacijų agentūra, asociacija „LithuaniaBio“ ir visa ekosistema.
Lietuvos gyvybės mokslų įmonė „Delta Biosciences“ yra pirmoji kompanija Europoje, atrinkta į NASA „Space-H“ akceleratoriaus programą, skatinančią pažangias kosmoso sveikatos priežiūros technologijas. Duris į ją padėjo atverti 2023 metais pasirašytas MTEPI kontraktas su Europos kosmoso agentūra (EKA), su kuria bendradarbiaudama įmonė pradėjo kurti cheminius junginius, apsaugančius astronautus nuo radiacijos gilaus kosmoso misijose. Kartu su NASA „Delta Biosciences“ prisidės prie novatoriškų sprendimų kosmoso sveikatos priežiūros srityje, padedančių pasirengti artėjančiam žmonijos civilizacijos šuoliui – misijoms į gilųjį kosmosą.
Įmonės siekiančios sustiprinti savo eksporto komandų kompetencijas, kviečiamos dalyvauti Inovacijų agentūros įgyvendinamoje programoje „Sparnai“. Į perspektyvių eksporto specialistų ugdymą orientuota programa suteikia progą motyvuotoms Lietuvos įmonėms į savo komandą priimti Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto studentus, kurie nepertraukiamu 4 mėnesių laikotarpiu naujausiomis žiniomis dalinsis su įmonės darbuotojais ir prisidės prie konkretaus eksporto plėtros iššūkio įmonėje sprendimo.