2024 m. kovo mėn. Europos taryba priėmė Europos svarbiausiųjų žaliavų aktą (angl. Critical Raw Materials Act (CRMA)).
Europos žaliavų aktu ES siekia užtikrinti saugų ir tvarų svarbiausiųjų žaliavų tiekimą Europos pramonei ir gerokai sumažinti ES priklausomybę nuo importo iš pavienių šalių tiekėjų.
Inovacijų agentūros verslo bendradarbiavimo erdvės tikslas – skatinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir inovacijas tarp Lietuvos ir Lenkijos, sudarant sąlygas žinių mainams ir remiant ekonominį augimą abiejose šalyse.
Esi iki 29-erių? Turi idėją? Gauk finansavimą ir ekspertų pagalbą jai augti. Prisijunk prie „Kickstart Lab“ – vienos stipriausių jaunimo verslumo programų Lietuvoje. „Kickstart Lab“ – tai pre-akceleravimo programa jaunimui, turinčiam inovatyvių idėjų, norinčiam kurti verslą, tobulinti sprendimus ir pasiruošti investuotojų žvilgsniui. Programa vyksta jau trečius metus ir jau padėjo ne vienai idėjai tapti realiu verslu. Šiemet laukiame dar daugiau dalyvių iš visos Lietuvos regionų.
Konsultacijos apie: pajamų augimą, eksporto galimybes, tarptautiškumo didinimą, finansavimo pritraukimą
„Inovacijų agentūra” kartu su užsienio lietuvių profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders“ įgyvendina programą „Verslo patarėjai“ Lietuvos įmonių konsultacijoms tarptautiškumo ir eksporto plėtrai. Užsiregistravę programos dalyviai gauna nemokamas konsultacijas iš tikslinių diasporos profesionalų dėl verslo plėtros užsienio rinkose.
2024 m. birželio mėn. Europos Komisija patvirtino Poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktą (angl. Net-Zero Industry Act – NZIA). Šiuo reglamentu siekiama didinti švariųjų technologijų gamybą ES teritorijoje, spartinti perėjimą prie klimatui neutralios ekonomikos ir stiprinti Europos pramonės atsparumą.
„Eksporto gidas“ – tai vienas informacinis langelis Lietuvos eksportuotojams.
Programa skirta tieks eksportuojančioms įmonėms, tiek studentams, norintiems įgyti praktinių žinių ir patirties eksporto plėtros srityje.
Programos metu dalyviams suteikiami mokymai bei mentorystė, galimybė dirbti Lietuvos eksportuojančiose įmonėse.
„Global Access Program“ (GAP) programos tikslas – padėti kompanijoms sėkmingai žengti į didžiausią pasaulyje 27 trln. (2023 m.) USD JAV rinką. GAP programa įgyvendinama UCLA Anderson School of Management ir kiekvienais metais apjungia 40 kompanijų iš viso pasaulio.
Nuo 2018 m. šioje programoje dalyvavo 24 Lietuvos kompanijos.
Šiuo metu prekybos santykiai tarp JAV ir kitų šalių nuolat keičiasi, o tarifų politika daro tiesioginę įtaką verslui ir eksportuotojams. Kadangi tarifai gali turėti didelį poveikį tiek prekių kainoms, tiek tiekimo grandinėms, svarbu žinoti naujausią informaciją ir būti pasiruošusiems galimiems pokyčiams.
Pateikiame glaustą informaciją apie JAV taikomus tarifus, oficialius informacijos šaltinius ir strategijas, padedančias įmonėms prisitaikyti prie šių pokyčių.
Programa skirta įmonėms, siekiančioms profesionaliai auginti savo e-verslą Lietuvoje, vykdančioms e-prekybą Lietuvoje ir norinčioms pradėti e-prekybą užsienio rinkose, norinčioms pradėti tarptautinę e-prekybą globaliose e-prekybos platformose.
Programa, skirta smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, veiklą vykdantiems ne ilgiau kaip 3 metus.
Inovacijų agentūra drauge su patyrusių rinkodaros, tarptautinės komunikacijos ir prekinio ženklo ekspertų komanda kviečia Lietuvos įmones dalyvauti atnaujintoje BrandLAB programoje – čia drauge su ekspertų komanda paruošite tvirtą savo prekės ženklo strategiją tarptautinėms rinkoms.
Programa skirta asmenims virš 50 m. turintiems idėją ar norintiems daugiau sužinoti apie verslo kūrimą ir jo vystymą. Individualios konsultacijos, mentorių pagalba, mokymai verslo tikslų formavimo, verslo modelio ir strategijos, finansinio planavimo, klientų paieškos ir pritraukimo temomis.
Vienas langelis gynybos ir saugumo skatinimui
„E.comGO“ – tai intensyvios ir praktiniais pavyzdžiais paremtos dirbtuvės, kurių metu dalyviai įgis teorinių ir praktinių žinių nuo el. parduotuvės audito atlikimo iki dirbtinio intelekto gudrybių el. parduotuvės valdymui ir procesams. Mokymai organizuojami praktinių dirbtuvių principu – teorinę medžiagą papildo įvairios praktinės užduotys.
Finansavimo priemonių vedlys - patogus įrankis verslui, padedantis greičiau rasti tinkamą finansavimą. Vienoje vietoje surinktos ir nuolat atnaujinamos įvairios finansinės priemonės, o atsakius į kelis paprastus klausimus apie verslo veiklos sritį bei dydį, vedlys pasiūlys tinkamiausius finansavimo variantus šiuo metu prieinamus Lietuvos verslui.
Idėjos, projekto, projekto įgyvendinimo plano (PĮP) vertinimas, žodinė konsultacija ar patikros atlikimas suinteresuotoje įmonėje.
Inovacijų agentūra skatina viešojo sektoriaus organizacijas įsigyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, siekdama sukurti šių viešojo sektoriaus organizacijų problemą sprendžiantį inovatyvų produktą.
Paslauga skirta įmonėms, norinčioms savo produkciją ir paslaugas prisistatyti jungtiniuose nacionaliniuose Lietuvos stenduose tarptautinėse verslo parodose.
Europos skaitmeninių inovacijų centrai siūlo įmonėms ir organizacijoms nemokamas konsultacijas ir pagalbą skaitmenizacijos klausimais šiose srityse: testavimas prieš investuojant, finansavimo paieška, įgūdžiai ir kompetencijos, tinklaveika.
Paslauga skirta įmonėms, siekiančioms pasinaudoti pelno mokesčio lengvatomis, kurios vykdo MTEP veiklą. Inovacijų agentūra teikia ekspertines išvadas dėl jų vykdomos veiklos priskyrimo MTEP.
Kontaktų paieškos paslauga „Orbis“
Akceleratorius kibernetinio saugumo startuoliams
Kviečiame dalyvauti dirbtuvėse, kuriose padėsime įmonėms, kuriančioms inovacijas ar aukštųjų technologijų produktus bei paslaugas, pasiruošti eksporto strategijai į užsienio rinką.
Šioje programoje strategijos, marketingo ir vadybos ekspertai padės pasirengti ar atnaujinti turimą individualią įmonės eksporto strategiją bei apsibrėžti pokyčių ir veiksmų planą ruošiantis eksportui į norimą užsienio rinką.
ILTE teikiamos eksporto kredito garantijos, skirtos įmonėms, veiklą vykdančios ilgiau nei vienerius metus ir kurių metinės pajamos pagal paskutinių finansinių metų patvirtintą metinių finansinių ataskaitų rinkinį viršija 100 000 Eur.
Įrankis skirtas Lietuvos eksportuotojams, ieškantiems užsienio partnerių, norintiems turėti kuo daugiau galimybių jiems prisistatyti. Šioje platformoje lietuviškos įmonės gali pateikti detalius savo aprašymus, kontaktinę informaciją ir suteikti kitą svarbią informaciją apie turimus leidimus, sertifikatus, gamybinius pajėgumus ar sukauptą patirtį eksportuojant.
Konsultacijos prekės ženklo naudojimo klausimais, skirtos Lietuvos įmonėms papildomai ženklinti eksportuojamas lietuviškas prekes, paslaugas bei kitus produktus.
Renginiai skirti pradedantiesiems startuolių kūrėjams, ieškantiems kontaktų ir partnerių.
Platforma, kurioje pradedantieji startuolių kūrėjai gali rasti informacijos, video pamokų, šablonų bei testų apie svarbiausius žingsnius kuriant startuolį.
Platforma, skirta visiems ekosistemos startuoliams.
Platformoje rasite visas naujienas, startuolių duomenų bazę, informaciją apie renginius, galimas konsultacijas ir mokymosi galimybes.
„InnoHub Lithuania“ tai Silicio slėnyje įgyvendinamas Inovacijų agentūros projektas, kuris padės Lietuvos inovatyviems verslams, pažangių technologijų kūrėjams užmegzti ir plėtoti ryšius su partneriais JAV, o Lietuvos aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų eksportuotojams – įsitvirtinti strategiškai svarbioje JAV rinkoje.
Renginiai skirti planuojantiems kurti verslą, neseniai įkūrusiems verslą ar norintiems tobulinti verslumo įgūdžius.
Individualios konsultacijos sveikatos technologijų ir biotechnologijų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, informacinių ir ryšių technologijų įmonėms apie eksporto ir inovacijų skatinimo priemones, aktualius finansavimo šaltinius, kontaktų paieškos galimybes ir kitas Inovacijų agentūros pagalbos verslui paslaugas.
Projektas skirtas startuoliams ir viešajam sektoriui, turintiems idėjų ir sprendimų viešajam sektoriui, kur pirmiausia dėmesys skiriamas bandomiesiems, pilotiniams sprendimams.
Renginiai skirti viešojo sektoriaus atstovams inovacijų temomis.
Inovacijų agentūros administruojami galiojantys kvietimai, ES finansavimui gauti.
Smulkiajam ir vidutiniam verslui skirtas verslo diagnostikos įrankis – tai greitas ir paprastas būdas, leidžiantis įsivertinti savo verslo brandą, identifikuoti stiprybes bei sritis, kurioms vertėtų skirti papildomą dėmesį. Šis įrankis skirtas preliminariai apžvelgti jūsų veiklos rodiklius ir vietas, kuriose jūsų verslas galėtų pasinaudoti plačiau taikomomis praktikomis, būtinomis tvariam verslo augimui ir galinčiomis padėti identifikuoti potencialias rizikas.
Programa skirta inovatyviems startuoliams iš trečiųjų šalių.
Jeigu inovatyvi verslo idėja bus perspektyvi, dalyviai gali įgyti teisę gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir čia plėtoti savo startuolį.
Konsultacijos žaliosios transformacijos ir žiedinės ekonomikos klausimais: apie finansavimo galimybes, apie aktualų žaliąjį reglamentavimą, apie gamybos procesų perorientavimą į tvarius, apie inovatyvių žaliųjų technologijų kūrimą, patentavimą ir įvedimą į rinką, apie prekybą antrinėmis žaliavomis.
Platforma skirta planuojantiems kurti verslą, neseniai įkūrusiems verslą ar norintiems asmeninės pagalbos agroverslo, e-komercijos, finansų, fintech, personalo valdymo, rinkodaros ir komunikacijos, socialinio verslo, startuolių, tarptautinių santykių teisės ar verslo tematika.
Sistema skirta verslui, patiriančiam finansinius sunkumus, kurie siekia išvengti nemokumo ir užtikrinti savo verslo gyvybingumą.
Skaitmeninis įrankis, skirtas įsivertinti įmonėms, planuojančioms eksportuoti.
Atliksite tikslinių rinkų ir segmentų analizę, nustatysite, ar produktai bei paslaugos turi potencialą pasirinktoje rinkoje, pasitikrinsite, ar teisingai susiplanavote rinkodaros veiksmus, įsivertinsite pardavimo procesų valdymo lygį ir įgūdžius.
Inovacijų agentūroje galite gauti konsultacijas dėl paraiškų teikimo Skaitmeninės Europos programai.
Platforma skirta planuojantiems kurti verslą, neseniai įkūrusiems verslą ar norintiems tobulinti verslumo įgūdžius.
Platformoje rasite mokymus nuo verslo planų rengimo iki inovacijų kūrimo, praktines užduotis. Pabaigę mokymus dalyviai gaus pažymėjimą.
Paslaugos skirtos verslo atstovams, veikiantiems kosmoso sektoriuje, organizacijoms, norinčioms veikti kosmoso sektoriuje, mokslo ir studijų institucijoms, mokslininkams, doktorantams, studentaams bei moksleiviams, susidomėjusiems kosmoso industrija.
Teikiamos konsultacijos, organiuojami renginiai, partnerių paieškos misijose, stažuotės Europos kosmoso agentūroje.
Konsultacijos planuojantiems ar pradedatiems verlams verslo teisinio reglamentavimo, mokesčių, verslo planavimo, finansavimo galimybių, leidimų ir licencijų, reglamentuojamų profesijų, reikalavimų gaminiams, statybų gaminiams klausimais.
Programa skirta socialiniam verslui, kurios metu dalyviai gaus ekspertų verslo konsultacijas, mokymus svarbiausiomis socialinio verslo temomis, galimybę dalyauti užsienio stažuotėse bei naujas verslo pažintis.
Platforma skirta socialiniam verslui.
Platformoje rasite mokymus problemos analizės, tikslinės grupės, pokyčio teorijos, poveikio matavimo, rinkos ir verslo modelio temomis.
Praktinio verslumo ugdymo programa 9-12 kl. mokiniams
Individualių konsultacijų ir informacijos teikimas Lietuvos įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes. Informacijos užsienio kompanijoms apie potencialius Lietuvos prekių ir paslaugų teikėjus bei verslo sąlygas teikimas
LR Diplomatinės atstovybės konsultacijos dėl tinkamo Jūsų įmonės prisistatymo potencialiam verslo partneriui, iki 5 potencialių užsienio partnerių kontaktinių duomenų paieška, Jūsų įmonės pristatymas ir pirminį interesų identifikavimas, iki 5 individualių vizitų/ nuotolinių susitikimų organizavimas.
„Spiečiaus“ paslaugos skirtos regionuose esantiems planuojantiems arba pradedantiesiems verslams. Pasirašę narystės sutartį, 18 mėn. galima visiškai nemokamai naudotis darbo vieta, susitikimų erdve, mokymų programomis, renginiais, mentoryste ir kitomis paslaugomis.