Inovacijos gyvybės moksluose vis dažniau kyla ne tik iš laboratorijų, bet ir iš gyvenimo patirčių. Viena jų – Emilės Radytės sukurta „Nettle“ technologija, padedanti tūkstančiams moterų valdyti menstruacinį skausmą be vaistų. Rugsėjo 17–18 d. tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics“ Vilniuje, kurį organizuoja Inovacijų agentūra, ji pasakos, kaip mokslas, empatija ir dizainas gali susijungti į revoliucinę inovaciją.
Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų, tačiau vos trečdaliui verslų vadovauja moterys, o startuolius jos kuria dar rečiau – Inovacijų agentūros duomenimis, moterys vadovauja vos 14 proc. Lietuvoje veikiančių startuolių. Skirtumus lemia ne vien motyvacija ar įgūdžiai – dažnai jie kyla iš gilesnių, aplinkos nulemtų veiksnių. Kaip šiandien atrodo moterų kelias į verslą ir kas gali padėti jį padaryti tvaresniu bei labiau įgalinančiu?
Inovatyvūs sprendimai, stiprios bendruomenės, augantis verslas – visa tai ir daugiau pristatoma nacionaliniuose apdovanojimuose „Europos burės 2025“, kurie grįžta su dar didesne jėga!
Jeigu esate įgyvendinę projektą, finansuotą iš ES fondų – tai puiki proga parodyti savo darbą visai Lietuvai.
Paspaudėte „patinka“ po miela gyvūnėlio nuotrauka, tačiau vėliau paskyros savininkas ją pakeičia į visai kitą turinį – politinę žinutę ar dezinformaciją. Jūsų reakcija išlieka, o socialinių tinklų algoritmams to pakanka, kad plačiau paskleistų klaidinančius naratyvus. Tokie ir kiti mechanizmai vis dažniau naudojami koordinuotoms informacinėms atakoms. Jas realiuoju laiku siekia atpažinti įmonės „Acrux cyber services“ kuriamas kibernetinio saugumo įrankis – vienas iš projektų, vystomų pagal Inovacijų agentūros „Misijų“ programą.
Startuoliai, svajojantys apie tarptautinę plėtrą, investicijas ar kelionę į Silicio slėnį, turi paskutinę galimybę prisijungti prie tarptautinės programos, kuri jau padėjo ne vienai lietuvių komandai išaugti nuo idėjos į globalų verslą. Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ kartu su pasauline inovacijų platforma „Plug and Play“ skelbia kvietimą į penktąjį – ir paskutinį – programos ciklą.
Nuo 2025 birželio 16 d. Ekonomikos ir Inovacijų ministro įsakymu laikinai eiti Inovacijų agentūros direktorės pareigas paskirta agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut.
Kasmetiniame IMD Pasaulio konkurencingumo reitinge Lietuva šoktelėjo per devynias pozicijas ir šiemet rikiuojasi ant aukščiausio istorijoje – 21-ojo laiptelio. Inovacijų agentūros analitikų vertinimu, šiam pasiekimui įtakos turėjo lanksčiai prie pokyčių prisiderinantis verslas bei sparti skaitmeninė transformacija.
Kaip iš asmeninės sporto patirties, mažo biudžeto ir didelio užsispyrimo gimsta globalus technologinis produktas? Startuolis FPRO savo verslo kelią pradėjo „Spiečiuje“ Šiauliuose – viename iš 15 Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų visoje Lietuvoje. Šiandien jis žengia į naują augimo etapą: neseniai pranešta apie 2 mln. eurų investiciją iš technologijų akseleratoriaus „Tesonet".
Lietuviškas sporto technologijų startuolis „FPRO“ neseniai pritraukė 2 mln. Eur investiciją iš „Tesonet“. Anot Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ skyriaus vadovės Karolinos Urbonaitės, tokios naujienos šiandien jau nestebina – Lietuvos startuolių ekosistema yra terpė, kurioje idėjos virsta tarptautinį dėmesį prikaustančiais sprendimais. Tai patvirtina ir pirmasis APEXE Nations Regional Ranking – jame Lietuva užėmė 13 vietą visame pasaulyje.
Šešių mėnesių kūdikis JAV, sirgęs nepagydoma genetine liga, tapo pirmuoju pasaulyje pacientu, gavusiu personalizuotą CRISPR genų terapiją. Tai – ne fantastika, o proveržis, kuris gali tapti realybe ir Lietuvoje. Mokslininkų komanda iš Filadelfijos vaikų ligoninės ir Pensilvanijos universiteto pritaikė individualizuotą gydymą, pagrįstą konkrečia genetine mutacija, ir tai išgelbėjo gyvybę. Procesas nuo diagnozės iki gydymo truko vos pusmetį. Kada tokios galimybės gali pasiekti ir Lietuvos pacientus?
Žiedinė ekonomika tampa viena svarbiausių Europos konkurencingumo strategijų. Briuselyje vykusioje Europos žaliųjų sprendimų savaitėje („EU Green Week 2025“) Inovacijų agentūra pristatė, kaip prie šios transformacijos jungiasi Lietuva.
Birželio 9 d. Tokijuje vykusio Lietuvos–Japonijos verslo forumo metu, Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė pasirašė du bendradarbiavimo susitarimus – su Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra JAXA ir atvirų inovacijų platforma Cross U.
Į užsienio rinkas nusitaikiusios Lietuvos įmonės dažnai susiduria su iššūkiu, kai aukštos kokybės produktas be stipraus pozicionavimo tiesiog lieka nepastebėtas. Specialistai pabrėžia, kad vietinė sėkmė dar nereiškia pergalės tarptautinėje arenoje – norint išsiskirti, reikia ne tik logotipo, bet ir aiškios, kryptingos strategijos. Šį atotrūkį užpildyti padeda Inovacijų agentūros inicijuota programa „BrandLAB“, kuria siekiama auginti šalies verslo brandą ir kurti tvirtus eksporto prekės ženklus.
Vasara – puikus laikas išnaudoti nuotolinio darbo teikiamą laisvę ir atrasti naujas erdves lietuvių jau pamėgtoms darbostogoms. Į tradicija tapusią akciją „Vasara Spiečiuje“ vėl kviečia Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų tinklas – iki pat rudens daugiau nei 100 darbo vietų 15-oje „Spiečių“ taps atviros visiems norintiems.
Lietuvos biotechnologijos jau dabar kuria sprendimus, kurie keičia pasaulio gydymo, diagnostikos ir sveikatos technologijų standartus, o investicijos į šalies sektorių kasmet siekia milijonus. Rugsėjo 17–18 d. Vilniuje jau septintą kartą vyksiantis tarptautinis forumas „Life Sciences Baltics“, organizuojamas Inovacijų agentūros, taps vieta, kur bus sprendžiama, kokių proveržių sieksime ateityje. Apie Lietuvos pasiekimus ir iššūkius kalba vienas iš sektoriaus lyderių – garsus Lietuvos biotechnologijų mokslininkas bei verslininkas, profesorius Vladas Algirdas Bumelis.