Kosmoso politikos aktualijos, Europos tikslams skirtos misijos ir programos, naujosios technologijos bei komercinės ambicijos: gegužės 6 d. Inovacijų agentūra pakvies sektoriaus elitą aptarti šias temas prie bendro stalo konferencijoje „Vilnius Space Days 2025“. Šiais metais tarptautinis renginys skiriamas Italijai ir jos vaidmeniui stiprinant kosmoso pramonę.
Ukraina tapo gynybos inovacijų laboratorija – čia sprendimai kuriami ne metų metus, o testuojami karo lauke iškart po jų sukūrimo. Viena iš šio proveržio architekčių – Ukrainos gynybos inovacijų lyderė, Ukrainos vyriausybės platformos „Brave1“ vadovė Nataliia Kushnerska. Inovacijų agentūros į Lietuvą pakviesta ekspertė sako, kad ekstremalios sąlygos išgrynino principus, galinčius iš esmės pakeisti ir karo eigą, ir visos Europos gynybos strategiją. Ar Lietuva pasiruošusi šias pamokas paversti savo strateginiu pranašumu?
Inovacijų agentūros „Startup Lithuania” skyriaus inicijuotas „GameTech” akceleratorius startavo su antraja dalyvių laida. Sparčiai augančiai Lietuvos žaidimų kūrėjų ekosistemai – tai dar vienas svarbus postūmis.
Kibernetinis saugumas – tai sritis, kurioje kiekvieno iš mūsų veiksmai daro įtaką bendram saugumui. Net ir vieno žmogaus neatsargumas, duomenų nutekinimas gali nuvesti programišius prie dar jautresnės informacijos, susijusios su mūsų šeimos nariais, darbine aplinka, ar net valstybe. „Jeigu keliuose važinėja daug nesaugiai vairuojančių vairuotojų, avarijos tikimybė išauga net ir tiems, kurie laikosi kelių eismo taisyklių“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ pasakoja Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centro inovacijų vadovas Evaldas Bružė.
Japonijoje prasideda didžiausia pasaulinė paroda „Expo 2025“. Paroda vyksta nuo balandžio 13 d. iki spalio 13 d. Osakoje ir planuojama, kad suburs 160 šalių ir beveik 30 mln. lankytojų. Lietuva šioje parodoje dalyvauja bendrame Baltijos šalių paviljone su Latvija, o svarbiu parodos akcentu taps verslo misijos bei renginiai.
E. komercija atveria plačias galimybes verslams, tačiau be tinkamų žinių net ir įdomiausi produktai gali likti nepastebėti. Tuo įsitikino smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, praėjusiais metais dalyvavę Inovacijų agentūros praktinėse e. komercijos dirbtuvėse „e.comGo“. Atranka į šių metų programą, skirtą e. komercijos galimybes norintiems išnaudoti verslams, jau prasidėjo.
Vakar įvykusioje Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų ceremonijoje buvo įvertintos lietuvių įmonės ir organizacijos, sukūrusios geriausius inovatyvius sprendimus bendradarbiaujant su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Pirmoji vieta su pagrindiniu 10 tūkst. eurų piniginiu prizu, komisijos sprendimu, skirta lietuvių įmonei BROSWARM, kuriančiai naujos kartos jutiklį, galintį aptikti požeminius objektus.
Kuriant pasaulį keičiančias inovacijas dideli geografiniai atstumai nėra kliūtis – svarbu bendra vizija ir vertybės. Tai patvirtina vienos ryškiausių gyvybės mokslų įmonių Lietuvoje „Caszyme“ sėkmės kelionė – prieš dvejus metus Inovacijų agentūros organizuojamame „Life Sciences Baltics“ forume ji pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Pietų Korėjos biotechnologijų įmone „nSAGE“, o šiandien drauge jau įgyvendina ambicingus projektus ir galvoja apie bendrus ateities planus.
Pasauliniame IMD Smart City Index 2025 reitinge Vilnius užėmė 34-ąją vietą iš 146 miestų, pakilęs net 13 pozicijų per metus. Šis šuolis rodo sparčią Lietuvos pažangą kuriant išmaniąją infrastruktūrą, gerinant technologijų prieinamumą ir gyvenimo kokybę. Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė pažymi, kad Vilniaus gyventojai lyginant su kitais miestais aktyviau naudojasi grynųjų pinigų alternatyvomis (73,8%) ir vertina skaitmeninę informacijos prieigą, kuri stiprina pasitikėjimą institucijomis (60,8%).
Inovacijų agentūroje įkurtas naujas padalinys „ArtTech Hub“. Šio kompetencijų centro tikslas – auginti kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus gebėjimus kurti ir auginti verslus, taikyti inovacijas, padėti pritraukti papildomą finansavimą bei atrasti naujas eksporto rinkas.
Lietuva pastaraisiais metais vis ryškiau įsitvirtina kaip kosmoso technologijų kūrėja, o viena iš ryškiausių šalies žvaigždžių – „Astrolight“. Įspūdingas inovacijų potencialas ir globalios ambicijos įmonę atvedė į lazerinio ryšio technologijų plėtrą, kuri gali iš esmės pakeisti komunikaciją tarp Žemės ir kosmoso. Šie sprendimai atveria ir naujus kelius gynybos sektoriuje, kur saugi ir nenutrūkstama komunikacija tampa kritiškai svarbi.