Naujienos »  2025 »  01 Naujienos | Inovacijų Agentūra

Per pusmetį Lietuvos verslams skirta daugiau nei 250 mln. eurų: pirmauja Kaunas

Inovacijų agentūra per antrąjį praėjusių metų pusmetį pasirašė daugiau nei 730 finansavimo sutarčių, pagal kurias šalies verslui ir kitoms organizacijoms paskirstyta 258,3 mln. eurų. Net 91,5 proc. investicijų – nukreipta į Lietuvos regionus, o daugiausia projektų ketinama įgyvendinti Kauno apskrityje.

Lietuvos startuolių vertė pasiekė 16 mlrd. eurų

Lietuvos startuolių ekosistema ir toliau demonstruoja augimą, rodo naujausia Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ inicijuota „Dealroom“ apžvalga. Vien pernai bendra jos vertė padidėjo 2 mlrd. Eur, o per dešimtmetį nuo 2014 m. šalies startuolių vertė išaugo net 39 kartus. Lietuvos startuolių vertės augimas per pastaruosius penkerius metus buvo sparčiausias Vidurio ir Rytų Europos regione.

Pramonės įmonių energijos efektyvumui didinti – 55 mln. Eur

55 mln. Eur – tiek lėšų numatyta Lietuvos pramonės įmonėms, kurios atnaujins įrangą ir taip padidins savo energijos vartojimo efektyvumą. Numatoma, kad į šį finansavimą, kurį koordinuoja Inovacijų agentūra, galės pretenduoti visos šalyje veikiančios gamybos bendrovės, kurios investuos į taršios įrangos keitimą.

Lietuvos agrobiotechnologijų lyderė „Nando“ į modernią įrangą investavo beveik 1,3 mln. eurų

Lietuvoje sukurta automatizuota fermentacijos linija prisideda prie tvaraus ūkininkavimo visame pasaulyje. Lietuvos biotechnologijų įmonė „Nando“ įgyvendino įspūdingą projektą – pasinaudojusi Inovacijų Agentūros programos „Norway Grants“ finansavimu, bendrovė suprojektavo ir įdiegė automatizuotą fermentacijos liniją, kuri jau prisideda prie tvaraus bei efektyvaus ūkininkavimo tūkstančiuose ūkių visame pasaulyje.

Lietuvos verslų tarptautiškumo proveržis: milijoninės sutartys ir stiprėjantis bendradarbiavimas su Lenkija

Inovacijų agentūra antrąjį praėjusių metų pusmetį padėjo didinti tarptautiškumą daugiau kaip 100 Lietuvos verslų. Labiausiai mūsų šalies įmonės suspindėjo Švedijoje, kur užmezgė reikšmingas partnerystes, o viena iš jų virto 40 mln. eurų vertės bendradarbiavimo sutartimi. Taip pat pernai didelis dėmesys buvo skiriamas glaudesniam Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimui, ypač – gynybos inovacijų srityje.

Lietuva globalioje biotechnologijų rinkoje: naujos galimybės gydyti genetines bei onkologines ligas

Lietuvoje vystomos genų redagavimo technologijos stiprina pozicijas pasaulinėje rinkoje. Biotechnologijų bendrovė „Caszyme“, vystanti CRISPR-Cas baltymus, plačiai taikomus genų redagavimo srityje, praėjusių metų lapkritį paskelbė apie strateginę partnerystę su Ispanijos įmone „Integra Therapeutics“, o šiemet jau bus pradedami ikiklinikiniai tyrimai. Partnerystės susitarimas pasirašytas tarptautinėje gyvybės mokslų parodoje „BIO-Europe 2024“, kur Inovacijų agentūros organizuotame nacionaliniame stende Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pasiekimus pristatė 12 įmonių, tarp jų ir „Caszyme“.

„Spiečiaus“ sėkmės istorijos: trys verslininkai, savo kūrybą pavertę regionuose augančiais verslais

Verslo pradžia reikalauja drąsos, kūrybiškumo ir atsidavimo. Tai žino Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai, atstovaujantys interjero puošybos ir dizaino sritį – Julija Naradauskaitė-Brunickė, Greta Tylienė ir Dovydas Baltaduonis. Jų istorijos atskleidžia, kaip verslo įgūdžių stiprinimas ir palaikanti bendruomenė padeda įgyvendinti asmenines svajones.

Statybų sektorių keičianti inovacija: Lietuvos įmonė iš atliekų kuria tvarias statybines medžiagas

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame atliekos, anksčiau laikytos niekam netinkamomis šiukšlėmis, tampa vertingais, inovatyviais ir aplinkai draugiškais produktais. Su Inovacijų agentūros parama, UAB „Aconitum“ įgyvendina unikalų, ES priemonės „Žaliasis eksperimentas“ finansuojamą projektą. Juo įmonė, perdirbdama odos atliekas ir fosfogipsą, kuria išskirtines statybines medžiagas.

Inovacijų agentūra pristato naują tinklalaidę „Ateities architektai“: apie mūsų visų ateitį mokslo ir verslo akimis

Kaip atrodys pasaulis po dešimtmečio? Iš ko statysime savo ateities miestus? Ar mokslas galės „ištrinti“ genetines ligas dar joms neprasidėjus? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų ieškos nauja Inovacijų agentūros tinklalaidė „Ateities architektai“. Tinklalaidė suburs mokslo ir verslo atstovus pokalbiui apie laboratorijose gimstančias idėjas ir jų kelią iki sprendimų, keičiančių mūsų kasdienį gyvenimą.

Tvarių inovacijų proveržiui skiriama dar 10 mln. eurų – startavo priemonė „Žaliasis eksperimentas+Ecoinovacijos”

2025 metais tvarių inovacijų proveržį Lietuvoje toliau skatins Inovacijų agentūros skelbiama finansavimo priemonė „Žaliasis eksperimentas+ Ecoinovacijos”. Bendra naujojo kvietimo suma – 10 mln. eurų. Dalyvauti gali labai mažos, mažos ir vidutinės pramonės įmonės, veikiančios Vakarų ir vidurio Lietuvos regione. Didžiausia galima projekto finansavimo suma sudaro 565 tūkst. eurų, mažiausia – 50 tūkst. eurų.

Čekijos ir Lietuvos pažangiausi lazeriai – Europos pramonės stiprinimui

Inovacijų agentūra kartu su dar 17 partnerių iš Lietuvos, Čekijos ir Ukrainos pradėjo įgyvendinti projektą „LASER-PRO“, kurio tikslas – transformuoti Europos aukštųjų technologijų pramonę pasitelkiant pažangias lazerių technologijas. Per ateinančius ketverius metus bus siekiama kurti bendras mokslinių tyrimų ir inovacijų strategijas, atliepti regioninius ir nacionalinius pramonės poreikius, bei auginti naująją srities profesionalų kartą.

Skaitmeninės Europos programa pritraukė 39,39 mln. eurų investicijų ir paskatino inovacijas

Per praėjusius ketverius metus Skaitmeninės Europos programa paskatino daugybę Lietuvos verslų skaitmenizuoti kasdienius procesus, bei įkvėpė inovacijoms, kurios neša pokytį visai ekosistemai. Programos dėka buvo pritraukta 39,39 mln. eurų investicijų, iš kurių – apie 20,66 mln. iš Europos Komisijos. Inovacijų agentūra skelbia, kad kitas Skaitmeninės Europos etapas startuos jau visai netrukus, todėl įmonės jau gali pradėti planuoti savo projektus.

Lietuvos startuolių patirtys Silicio slėnyje: „Reikia iš esmės pakeisti savo požiūrį ir pradėti svajoti drąsiai“

Praėjusių metų pabaigoje net du lietuvių startuoliai – „Biohifas“ ir „AQ22“ – grįžo iš prestižinės stažuotės JAV Silicio slėnyje. Čia jie dalyvavo pasaulinio lygio akceleratoriaus „Plug and Play“ GOAL programoje. Per šešias savaites trukusią programą, dalyviai iš esmės pakeitė požiūrį į startuolio tikslus ir viziją. Nepaisant to, kad programa reikalavo vidinės energijos ir stiprybės, rezultatai puikūs: šimtai naudingų susitikimų ir tūkstančiai kontaktų, galinčių padėti atverti duris į tarptautines rinkas.

Ultragarso technologijos garsina Lietuvą pasaulyje: „Pradėjome nuo idėjos jį pritaikyti pramonei“

Lietuvių įmonės „Ulsontech“ sukurtais ultragarso sprendimais jau domisi ne tik Europos, bet ir Azijos verslai. Sėkmingai į tarptautines rinkas žengiančios įmonės vadovas dr. Vykintas Samaitis sako, kad šis pasiekimas – ne tik nuoseklaus darbo, bet ir naujų skaitmenizacijos sprendimų diegimo rezultatas, kurį pasiekti padėjo Europos skaitmeninių inovacijų centras „EDIH4LT“ bei Inovacijų agentūra.


©2021