Lietuvos Vyriausybė turi ambicingą užduotį – siekti antrinių žaliavų panaudojimo lygio, ne mažesnio nei ES vidurkis, o ilgalaikis Lietuvos įsipareigojimas yra iki 2050 m. sukurti klimatui neutralią ekonomiką. Naujoje inovacijų agentūros analitikų parengtoje studijoje siekiama sistemiškai ištirti Lietuvos pramonės antrinių žaliavų rinkų galimybes ir iššūkius – buvo atliktas aštuonių antrinių žaliavų rinkų (stiklo, medienos, plastiko, metalų, tekstilės, statybų ir griovimo, biologiškai skaidžių žaliavų, popieriaus ir kartono) funkcionalumo vertinimas. Taip pat išanalizuotos gerosios šioje srityje pirmaujančių šalių – Belgijos ir Nyderlandų – praktikos, bei pateiktos rekomendacijos Lietuvos pramonės sektoriui.
Inovacijų agentūra sukūrė finansinių priemonių vedlį, kuris verslui padės paprasčiau rasti finansavimą. Nemokamas įrankis verslui paremtas tuo, kad vienoje vietoje yra surinktos ir bus nuolat atnaujinamos įvairios finansinės priemonės. Atsakius kelis paprastus klausimus apie verslo veiklos sritį bei dydį, vedlys pasiūlys tinkamiausius finansavimo variantus.
15 Lietuvos socialinio verslo įmonių pasinaudojo galimybe sudalyvauti socialinio verslo akceleravimo programoje, kurią šiemet pirmą kartą įgyvendino Inovacijų agentūra. Intensyvi dviejų mėnesių trukmės mokymų programa, kuri yra skirta padėti socialiai orientuotiems verslininkams visapusiškai stiprinti savo verslo kompetencijas ir paspartinti socialinio verslo augimą, suteikė įmonėms vertingas ekspertų konsultacijas, progą išgryninti savo veiklos modelį ir išmokti geriau planuoti finansus, o taip pat naujas tinklaveikos ir bendradarbiavimo galimybes.
Šių metų rugsėjo 29 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė kvietimą, skirtą sumažinti taršiausio Lietuvos pramonės subjekto akcinės bendrovės „Achema“ išmetamus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius. Inovacijų agentūra jau atlieka gauto projekto įgyvendinimo plano vertinimą
Neseniai Lisabonoje pasibaigė viena didžiausių ir svarbiausių tarptautinių technologijų konferencijų „Web Summit“, kuri subūrė daugiau kaip 70 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio. Šiemet joje dalyvavo rekordinis skaičius Lietuvos startuolių ekosistemos atstovų – arti pusės tūkstančio. Jie grįžo ne tik užmezgę naudingų kontaktų, bet ir pasisėmę vertingų įžvalgų, kurios ateityje gali padėti dar geriau išnaudoti tokio lygio renginius.
Inovacijų agentūra dalyvavo konferencijoje „Tvari ateitis 2023“, kur Inovacijų agentūros atstovai dalyvavo diskusijose bei skaitė pranešimą šiuo metu kaip niekad aktualia žiedinės ekonomikos tema. Buvo pristatyta Inovacijų agentūros analitikų komandos parengta studija apie antrinių žaliavų rinkų vystymą bei panaudojimo pramonėje galimybes.
Mažeikiuose įsikūrusi aliuminio liejimo įmonė UAB „ABF LT“ ne tik viena didžiausių šios srities įmonių Baltijos šalyse, bet dar ir viena inovatyviausių. Ambicinga, inovacijas kurianti ir savo veikloje taikanti įmonė atrado savo konkurencinį pranašumą, todėl rinkoje pastebimos recesijos patys nejaučia – netgi priešingai: ateinančiais metais planuoja 30 proc. augimą. Įmonė 2020 m. prisijungė prie Inovacijų agentūros projekto, skatinančio gamybos procesų pramonėje skaitmenizavimą ir savo gaminių kokybės standartus kelia periodiškai įgyvendindama inovatyvius arba poveikį aplinkai mažinančius projektus – artimiausiuose planuose saulės elektrinės įrengimas bei perteklinės šilumos energijos panaudojimas apšildant pastatus.
Inovacijų agentūra sulaukė 62 projektų įgyvendinimo planų iš labai mažų, mažų ir vidutinių Vilniaus regiono įmonių, siekiančių pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijomis aukštos pridėtinės vertės gaminių ir produktų eksporto apimčių didinimui bei plėtrai į tarptautines rinkas. Iš viso projektų įgyvendinimo pasiūlymus pateikusios įmonės pretenduos į 5 mln. eurų finansavimą.
Daugiau kaip 700 smulkaus ir vidutinio verslo įmonių visoje Lietuvoje nepraleido progos pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijomis e. prekybos sprendimų diegimui ir produktų bei paslaugų vizualizacijoms kurti. Atsiliepdamos į Inovacijų agentūros šių metų birželio pabaigoje paskelbtą 12 mln. vertės kvietimą labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės iš viso pateikė net 751 projektų įgyvendinimo planą. Bendra pateiktų projektų finansavimo privačiomis ir ES lėšomis suma siekia beveik 30 mln. eurų.
Azijoje lankęsi Inovacijų agentūros atstovai į Lietuvą grįžo su geromis žiniomis: sutarta dėl bendradarbiavimo su Pietų Korėjos, Singapūro ir Taivano organizacijomis, atsakingomis už inovacijų skatinimą. Susitarimai Lietuvos įmones paskatins šiose šalyse rasti partnerių, vystyti bendrus projektus, o kartu įsitvirtinti ir viso pasaulio tiekimo grandinėse.
Siekdama verslui padėti išnaudoti ES finansinio laikotarpio galimybes bei kvietimus, Inovacijų agentūra praėjusį trečiadienį surengė „Valstybės pagalbos dirbtuves“. Jose agentūros ekspertai organizacijų atstovams detaliai pasakojo, kaip vyksta į finansavimą pretenduojančių įmonių vertinimas ir atsakė į svarbiausius klausimus.
Kaip Lietuva išnaudoja „Norway Grants“ programos finansavimą, kaip dirbtinis intelektas (DI) keičia mūsų kasdienybę ir kokių iššūkių DI nepavyksta išspręsti – šie klausimai gvildenti ketvirtadienį vykusiame Norvegijos – Lietuvos prekybos rūmų organizuotame verslo forume. Jame įžvalgomis dalinosi verslo ir valstybės įstaigų atstovai iš Lietuvos ir Norvegijos.
Startuolio kelionė yra kupina nuolatinių iššūkių. Pavyzdžiui, startuolis jau veikia, generuoja pirmus pardavimus, plečia komandą, tačiau vadovams vis dar neaišku, ar jie veikia sėkmingai. Ką reikėtų matuoti: pelną, pajamas, klientų skaičių, investicijas, verslo augimą? Viską kartu? O gal dar kitus rodiklius? Apie startuolio rezultatų rodiklius plačiau pasakoja Alex Nechoroskovas, Inovacijų agentūros projekto „TechHub“ pre-akceleratoriaus mentorius, dėstantis metrikų temą.
Siekdama pritraukti Lietuvos verslininkus pasinaudoti ES investicijų galimybėmis, Inovacijų agentūra rudenį šalies įmonėms suorganizavo specialų renginių ciklą apie naujus finansavimo kvietimus. Rugsėjį ir spalį vykusiuose renginiuose dalyvavo daugiau nei 300 verslo atstovų iš Vidurio ir Vakarų Lietuvos.
Inovacijų agentūros sukurtas skaitmeninis verslo diagnostikos įrankis papildytas 2021 metų Lietuvos statistikos duomenimis ir leidžia vos per 20 minučių atlikti savo verslo vertinimą.
Lapkričio 28 d. Vilniuje įvyks pirmoji tarptautinė konferencija, kurioje trijų Baltijos šalių finansų ministrai, patyrę tarptautiniai profesionalai ir Europos Komisijos ekspertai diskutuos apie Europos Sąjungos (ES) investicijas Lietuvoje, Sanglaudos politikos ateitį ir apžvelgs ateities tendencijas bei pristatys investicijų naudą žmonėms, verslui, viešajam sektoriui.
Mažai girdėtas faktas – daugiau nei 80 pasaulio valstybių odontologai savo darbe naudoja lietuviškas odontologines medžiagas, kurios juos pasiekia iš Šiaulių. Čia įsikūrusi vienintelė tokia Baltijos šalyse odontologinių medžiagų gamybos įmonė „Medicinos linija“. Bendrovė, pasinaudojusi Inovacijų agentūros kvietimu investuoti, tapo pirmąja įmone sėkmingai įgyvendinusia projektą iš naujojo 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos finansavimo laikotarpio.
Žiedinėje ekonomikoje pagrindinis tikslas yra maksimaliai padidinti ekonomikoje judančių produktų ir medžiagų vertę, naudojant kuo mažiau išteklių ir išmetant kiek galima mažiau atliekų. Siekiant sumažinti ekonominėse veiklose naudojamų neatsinaujinančių gamtos išteklių apimtis, kaip svarbiausi klausimai yra akcentuojami atliekų prevencija, susidarymas ir perdirbimas.