Naujienos »  2024 »  06 »  Vilniuje vyko Lietuvos-Taivano verslo forumas: daugiau galimybių Lietuvos „Fintech“ sektoriui plėstis į Azijos rinkas )

Vilniuje vyko Lietuvos-Taivano verslo forumas: daugiau galimybių Lietuvos „Fintech“ sektoriui plėstis į Azijos rinkas

Jun 19, 2024 9:46 AM

Sparčiai augantis Lietuvos finansinių technologijų („FinTech“) sektorius ir toliau stiprina ryšius su Taivanu – antradienį sostinėje vykusio Lietuvos-Taivano verslo forumo metu šalių delegacijos ieškojo bendrų sinergijos taškų ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Patricija Reut.jpg

Lietuva – pirmaujantis „FinTech“ centras Europoje, o Taivanas galėtų padėti šį sektorių dar labiau išauginti. Šiuo metu šalyje yra apie 270 finansinių technologijų įmonių, kurių paslaugomis naudojasi vienas iš dešimties Europos gyventojų.

Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovė Patricija Reut atkreipia dėmesį, kad „FinTech“ išlieka vienu stipriausių IRT subsektorių Lietuvoje, o didžiausią paklausą tarptautinėje rinkoje turi būtent mūsų šalyje kuriami mokėjimų sprendimai.

„Mokėjimai, skaitmeninė ir atvira bankininkystė įvardijamos kaip prioritetinės, didžiausias plėtros galimybes turinčios sritys. Lietuva taip pat turi potencialo vystyti su blokų grandinių technologija susijusias inovacijas, o tai – viena potencialiausių mūsų ir Taivano bendradarbiavimo sričių“, – dalijasi P. Reut ir teigia, jog antradienį vykęs verslo forumas parodė abipusį – Lietuvos ir Taivano fintech sektoriaus dalyvių susidomėjimą ir norą aktyvinti verslo santykius.

„Inovacijų agentūra nuosekliai ieško tarptautinio bendradarbiavimo galimybių su Taivanu, siekdama rasti daugiau verslo kontaktų bei supažindinti Lietuvos įmones su svarbiausioms sektoriaus institucijoms, tokioms kaip Fintech Space, Startup Terrace, Ministry of Digital Affairs ir kt. Praėjusiais metais organizavome verslo misiją į Taivaną Lietuvos ICT įmonėms, šiemet toliau plėtojame bendradarbiavimą „FinTech“ sektoriuje. Lietuvių įmonėms tai yra puiki galimybė įžengti į dar nepažintas Azijos rinkas, o Taivanui glaudžių ryšių su Lietuva palaikymas yra kelias į Europos Sąjungą bei puiki galimybė semtis gerosios patirties iš patyrusių Lietuvos „FinTech“ žaidėjų“– teigia ji.

Naujas dvišalių santykių etapas

Inovacijų agentūros ekspertės teigimu, nors šalys susiduria su tokiais iššūkiais, kaip skirtingos laiko zonos, kalbos bei kultūriniai skirtumai, tai netrukdo glaudžiam Lietuvos ir Taivano „FinTech“ sektorių tarpusavio bendradarbiavimui – štai 2022-aisiais veiklą Lietuvoje pradėjo Taivano finansinių technologijų kompanija „Xrex“, o dar šiemet „Taiwania Capital“ valdomas Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondas investavo 10 mln. JAV dolerių į lietuvišką finansinių technologijų startuoli „TransferoGO“. Kaip tuomet teigė Taivaniečių atstovybė, ši investicija žymi šalies žengimą į Lietuvos „FinTech“ pramonę bei naują dvišalių santykių etapą.

Savo ruožtu „TransferGO“ bendraįkūrėjas ir vadovas Daumantas Dvilinskas teigia, jog šios fondo investicijos paspartino įmonės veiklos plėtrą bei suteikė dar daugiau galimybių vartotojams teikti prieinamesnes finansines paslaugas.

„Plėtra vykdoma dviejose srityse. Visų pirma, stipriname produktų kūrimo komandą – samdome daugiau specialistų: inžinierių, dizainerių, produktų kūrimo vadovų, tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos šalyse. Fondo investicijos taip pat prisideda prie spartesnės mūsų veiklos plėtros Azijos ir Ramiojo vandenyno regionuose, taip dar didesniam kiekiui žmonių suteikiame galimybę naudotis prieinamesnėmis finansinėmis paslaugomis, skatiname finansinę įtrauktį“, – teigia D. Dvilinskas.

Diskusijų epicentre – Lietuvos „FinTech“ ekosistema

Antradienį Vilniuje vykusiame  Lietuvos-Taivano verslo forume dalyvavo šalies finansinių technologijų įmonės „Axiology“, „TestDevLab“, FIDEUM, „MWek Solutions“, „Paytend Europe“, „Walletto“, iš Taivano atvyko bei tinklaveikos veiklose dalyvavo „Robo Web Tech“, „Insto“ bei „Insight Software“.

Renginio metu asociacijos „Fintech Hub“ valdybos pirmininkė Asta Grigaitytė Taivano delegaciją supažindino su sparčiai augančia Lietuvos „FinTech“ pramone, įmonės taip pat turėjo galimybę pristatyti savo gaminamus produktus ar teikiamas paslaugas, užmegzti vertingus ryšius.

Lietuvoje viešėjusi Taivano „FinTech“ pramonės plėtros asociacijos pirmininkė Joanna Yang teigia šį verslo forumą matanti kaip galimybę dviems žaidėjams suvienyti jėgas, taip didinant savo konkurencingumą vietos ir užsienio rinkose.

„Tiek Lietuva, tiek Taivanas – nedidelės, tačiau daug potencialo turinčios valstybės. Sudariusios komandą jos gali tapti konkurencingesnėmis, atverti viena kitai duris į naujus, dar nepažintus regionus. Be to, Lietuvos „FinTech“ ekosistema ir sukaupta patirtis yra tos gerosios praktikos, kuriomis galėtume vadovautis ir Taivane“, – dalijasi J. Yang.

Kalbėdama apie galimus Lietuvos ir Taivano sąlyčio taškus, J. Yang išskiria tokias finansinių technologijų sritis kaip sutelktinis finansavimas, P2P investavimas, įvairūs mokėjimo ir autentifikavimo sprendimai, AML (angl. Anti-Money Laundering). Jos teigimu, šalys galėtų bendradarbiauti kalbant tiek apie pardavimų, tiek ir rinkodaros klausimus ar vystant bendrus projektus.


©2021