Norėdama paskatinti jaunimo verslumą Lietuvoje, Inovacijų agentūra kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) pakvietė studentus įsitraukti į verslo iššūkių projektus. Jų metu Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos studentai ėmėsi praktiškai spręsti iššūkius ir kurti realų pokyti įtraukaus ugdymo arba jaunimo iki 30 metų verslumo srityse.
Trečiadienį buvo pristatytos dvi naujos startuolių akceleratorių programos Lietuvoje – švietimo ir žaidimų technologijų. Jos paskatins auginti šiose srityse dirbančius šalies startuolius ir didinti jų potencialą įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje. Tarptautinius akceleratorius į Lietuvą pritraukė Inovacijų agentūroje veikianti „Startup Lithuania“ komanda.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija teikia viešam aptarimui 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos 1 prioriteto „Pažangesnė Lietuva“ 1.2. uždavinio „Pasinaudoti skaitmeninimo teikiama nauda piliečiams, įmonėms, mokslinių tyrimų organizacijoms ir valdžios institucijoms“ siūlomų naujų veiklų, skirtų dirbtinio intelekto vystymui, aprašymus.
Nuo inovatyvaus sprendimo dvigubo finansavimo prevencijai iki virtualios realybės sprendimo gyvosios atminties išsaugojimui – tokius projektus planuoja įgyventi 10 Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijų. Jos savo iššūkius, kuriuos siekia spręsti šiuolaikinių technologijų pagalba, pristatė trečiadienį Vilniuje vykusiame „GovTech iššūkių Demo Day“ renginyje.
Inovacijų agentūra, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe, Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jau 15-asis centras šalyje, veiksiantis kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos, buriama aktyvi ir versli regiono bendruomenė.
Sparčiai augantis Lietuvos finansinių technologijų („FinTech“) sektorius ir toliau stiprina ryšius su Taivanu – antradienį sostinėje vykusio Lietuvos-Taivano verslo forumo metu šalių delegacijos ieškojo bendrų sinergijos taškų ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo galimybes.
Šveicarijos vadybos instituto IMD kasmet sudaromame pasaulio konkurencingumo reitinge – pozityvios naujienos Lietuvai. Ji pakilo per dvi pozicijas ir 2024 m. rikiuojasi 30-ta tarp 67 vertintų šalių. Lietuva taip pat įsitvirtino ir kaip Baltijos šalių lyderė užnugaryje palikusi Estiją bei Latviją.
Dinamiškos ir konkurencingos verslo aplinkos sąlygomis veikiančios įmonės vis dažniau ieško galimybių plėsti savąsias eksporto ir inovacijų vystymo kompetencijas. Individualias konsultacijas aukštųjų technologijų ir sumanios specializacijos įmonėms vykdančios Inovacijų agentūros atstovai pastebi, kad tinkamai išnaudodami visas prieinamas paslaugas bei priemones verslai turi didesnes galimybes įgyvendinti savo idėjas, užtikrinti tvarų verslo augimą ir konkuruoti ne tik vietinėje, bet ir tarptautinėje rinkoje.
Šių metų pirmą ketvirtį Lietuvos eksporto rezultatai buvo mažesni, palyginti su 2023 m. atitinkamu laikotarpiu. Per metus susitraukė tiek lietuviškos kilmės prekių eksportas, tiek ir reeksportas. Svarbu paminėti, kad Lietuvoje pagamintų prekių eksporto vertė susitraukė nežymiai, iš esmės tai lėmė sumažėjusios eksporto kainos, o ne kiekiai. Sugriežtinto sankcionuojamų prekių reeksporto kontekste, sparčiai sumenko reeksporto rezultatai, kurie turėjo didžiausią įtaką neigiamai bendro prekių eksporto kaitai.
14-ąjį NATO inovacijų iššūkį laimėjo Lietuvos įmonė BROSWARM, pasiūliusi inovatyvų sprendimą minų atpažinimui ir neutralizavimui nuotoliniu būdu. Trečiadienį Vilniuje vykusiame finaliniame renginyje tarptautinė komisija vertino 10 finalistų, tarp kurių buvo kompanijos iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Belgijos ir Latvijos.
Regionuose įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai ir vėl kviečiami teikti paraiškas finansinėms subsidijoms gauti. Viso parama siekia 565 tūkst. eurų, kuriuos smulkieji ir vidutiniai regionų verslininkai galės išnaudoti veiklos skaitmeninimo ir optimizavimo sprendimų diegimui. Šią priemonę trečius metus iš eilės įgyvendina Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Inovacijų agentūra.
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės“ programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė savus iššūkius, kuriuos planuoja spręsti pasitelkdamos dirbtinį intelektą. Taip pat buvo nagrinėjama, kokią įtaką dirbtinis intelektas gali turėti viešojo sektoriaus veiklai.
Pasauliui kiekvienais metais vis labiau žengiant į skaitmeninę erdvę, stiprėja ir Lietuvos „Fintech“ sektoriaus vaidmuo. Nuosekliai auga licencijuotų įmonių segmentas, plėtojami inovatyvūs sprendimai, o sėkmė šiame sektoriuje jau pripažįstama ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu – Lietuva pritraukia vis daugiau „Fintech“ įmonių, startuolių, užsienio investuotojų bei kuria gyvybingą finansinių technologijų ekosistemą.
Inovacijų agentūros įsteigti bendradarbystės centrai „Spiečius“ tęsia tradiciją ir visą vasarą kviečia nemokamai naudotis daugiau nei 100 patogių darbo vietų visoje Lietuvoje. Akcija „Vasara „Spiečiuje“ yra puiki galimybė siekiantiems pakeisti darbo aplinką, patogiai dirbti keliaujant po Lietuvą ar tiesiog ieškantiems įkvepiančių erdvių produktyviam savo ar nedidelės komandos darbui.