Lietuvos verslo asociacijos kviečiamos teikti paraiškas dėl finansavimo, skirto didinti Lietuvos įmonių eksportą bei tarptautinį konkurencingumą. Iš viso skiriama 400 tūkst. eurų, kuriais bus finansuojamas įmonių ir jų produkcijos pristatymas tarptautinėse parodose ir mugėse bei išvykstamųjų verslo misijų organizavimas.
Lietuva toliau įsitvirtina kaip viena sparčiausiai augančių ir tvirčiausių startuolių ekosistemų regione ir pasaulyje. Tai parodė naujausias „StartupBlink“ pasaulinio startuolių ekosistemų indeksas, kuriame Lietuva užėmė 16 vietą pasaulyje, Vilnius pakilo į 71 vietą pasaulyje. Šalies sostinė buvo išskirta kaip geriausias Europos Sąjungos miestas kibernetinio saugumo industrijai.
Siekdama didinti Lietuvos verslų, kuriančių inovatyvias paslaugas, gaminius ar technologijas, konkurencingumą tarptautinėje rinkoje, Inovacijų agentūra kviečia juos pasinaudoti 50 tūkst. eurų finansavimo krepšeliu. Įmonės gali padengti būsimas ar patirtas išlaidas už dalyvavimą renginiuose, skirtuose susipažinti su tarptautinėmis mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) programomis, ugdyti gebėjimus rengti tarptautinių projektų paraiškas, susirasti partnerių ar investuotojų.
Vilnius
Šaltibarščių porcija, kurią galima įsidėti į kišenę, nuskraidinti į kosmosą arba nusiųsti lauktuvių tetai į Ameriką. Geriausia Panevėžio regiono mokomąja bendrove pripažinta „Frostiq“ šią idėją pavertė realybe ir neketina sustoti – žada sukurti liofilizuotų lietuviškų patiekalų visiems metų laikams.
Siekiant skatinti pradedančiųjų smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų kūrimąsi, augimą ir plėtrą Lietuvos regionuose, net 13-oje savivaldybių pradedama įgyvendinti verslo kompetencijų ugdymo ir patirties mainų programa „Verslo skrydis“. Pirmaisiais projekto metais laukia 7 mėnesius truksianti patyrusių verslininkų mentorystė, ekspertinės konsultacijos, tinklaveika, individualūs verslo augimo planai bei visoje Lietuvoje išplėtota bendradarbystės centrų „Spiečius“ infrastruktūra darbui ir susitikimams.
Šių metų balandžio 25 d. Europos Parlamentas priėmė Poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktą (angl. Net-Zero Industry Act – NZIA). Tikimasi, kad jis oficialiai įsigalios birželį, po to, kai jį patvirtins Europos Taryba. Šis aktas sudarys prielaidas ES žaliųjų technologijų pramonės sektoriaus augimui ir gamybos pajėgumų didinimui bei stiprins Europos konkurencingumą klimato neutralumui pasiekti reikalingų technologijų srityje. Inovacijų agentūros „GreenTech Hub“ grupės vadovė Teresė Škutaitė sako, kad NZIA atvers naujų galimybių ir Lietuvos verslui, o valstybė jau dabar ruošiasi šio teisės akto įsigaliojimui.
Siekiant stiprinti Lietuvos gynybos sektorių bei skatinti verslo, mokslo bendradarbiavimą sprendžiant Lietuvos kariuomenės iššūkius Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra skelbia kvietimą „Gynybos inovacinių čekių“ finansavimui, kuris skirtas smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams. Jis padės gynybos srities produktus vystančioms įmonėms įsigyti paslaugas inovacijoms iš mokslo ir studijų institucijų ar brandžiųjų inovatorių. Iš viso tam numatytos 300 tūkst. eurų investicijos.
Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Expo galimybės“ sulaukta beveik 300 projektų įgyvendinimo planų (PĮP), iš jų – 171 įvertintas teigiamai. 147 projektams jau buvo skirtas 9,9 mln. eurų finansavimas, o likusiems projektams 1,4 mln. Eurų finansavimas bus paskirstytas iki birželio pabaigos.
Kviečiame dalyvauti Inovacijų agentūros organizuojamoje apklausoje. Jos tikslas – išsigryninti įmonių materialiojo turto (technologijų, įrenginių) poreikį, pagal kurį bus nustatyta Europos Sąjungos Modernizavimo fondo „Pramonės dekarbonizavimo“ finansavimo kryptis ir rengiama finansavimo schema. Ją formuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
14-ajame NATO inovacijų iššūkyje viso pasaulio įmonės buvo kviečiamos kurti nuotolines minų atpažinimo ir neutralizavimo technologijas. Jau paaiškėjo ir 11 finalininkų. Pirmą kartą tarp geriausius sprendimus pasiūliusių šalių yra Lietuvos vardas – į finalą pateko net penkios mūsų įmonės.
Gegužės 17 d. Inovacijų agentūros organizuotame renginyje skirtingų sričių mokslo ir verslo atstovų konsorciumai pristatė, kaip įgyvendins misijomis grįstas mokslo ir inovacijų programas. Jos efektyviai prisidės prie visuomenei opių onkologinių ir paveldimų ligų gydymo, klimato kaitos bei šalies kibernetinio atsparumo problemų sprendimo. Bendra visų trijų projektų vertė siekia 94,612 mln. Eurų.
Molėtų aerodrome įvyko Nacionalinis moksleivių mokomųjų palydovų konkurso „CanSat“ finalas, kuris subūrė net 16 komandų. Jos pristatė savo sukonstruotus palydovus, o pirmąją vietą ir galimybę atstovauti Lietuvą birželio mėnesį Nyderlanduose vyksiančiame tarptautiniame renginyje „Inžinierius vienai dienai“ iškovojo KTU inžinerijos licėjaus komanda „SpaceDroneSat“.
Šiandien, gegužės 15-ąją, sostinėje vyksta bene svarbiausias šalies kosmoso industrijos renginys „Vilnius Space Days 2024“. Antrus metus organizuojamoje konferencijoje, skirtoje skatinti tarptautines partnerystes, susibūrė šalies kosmoso elitas ir žinomiausios pasaulio organizacijos. Tarp jų – didžiojo Europos sistemų integratoriaus OHB SE koncerno atstovai bei kosmoso industrijos įmonės „Alter Technologies at TUV Nord“ atstovas.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė oficialiai pasirašė JAV Valstybės departamento ir kosmoso agentūros NASA inicijuotą „Artemis“ susitarimą, kuriuo įtvirtinami praktiniai saugaus ir tvaraus kosmoso tyrinėjimo principai. Lietuva tapo 40-ąja šį susitarimą pasirašiusia šalimi.
Inovacijų agentūra drauge su Kauno technologijos universitetu (KTU) tęsia eksporto lyderių programos „Sparnai“ įgyvendinimą ir kviečia šalies įmones priimti studentus keturių mėnesių stažuotei, taip prisidedant prie eksporto srities specialistų auginimo ir šalies konkurencingumo didinimo. Per 10 metų programoje jau sudalyvavo 135 įmonės, tarp kurių – ir šimtametes tradicijas puoselėjantys „Birštono mineraliniai vandenys“ bei Lietuvos „fintech“ startuolis „Finomark“.
Prisistatymas investuotojams dar kitaip žinomas kaip „pitch’inimas” – neatsiejama startuolių pasaulio dalis, leidžianti suteikti savo idėjoms „kūną” arba suprasti, kada verčiau pradėti iš naujo. Inovacijų agentūros „Startup Lithuania” startuolių bendruomenės koordinatorė Milda Vilčinskaitė ir startuolio „Micapass” produkto vadovė Gintarė Košubienė pasakoja, kaip turi atrodyti geras pristatymas ir kokius kelius jis gali atverti sėkmės atveju.
Prie žaliosios transformacijos siekiančios prisidėti Lietuvos įmonės kviečiamos dalyvauti Bulgarijos sostinėje Sofijoje birželio 4-5 dienomis vyksiančiame renginyje „Business Cooperation and the European Green Deal“. Renginyje bus aptariamos verslo galimybės Europos Žaliojo kurso kontekste. Dalyvauti Inovacijų agentūros ir Norvegijos organizacijos „Innovation Norway“ kartu su partneriais organizuojamame renginyje įmonės gali pasinaudodamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo („Norway Grants“) programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ lėšomis.
Lietuvos ir Vidurio Europos ankstyvosios stadijos technologijų startuoliai vėl kviečiami dalyvauti „Startup Lithuania“ akceleravimo programoje, kuri įgyvendinama kartu su pasauline inovacijų platforma „Plug and Play“. Startuoliai jau gali teikti paraiškas ir prisijungti prie antrojo iš numatytų 5 akceleravimo ciklų bei gauti aukščiausio lygio mentorystės paslaugas, prieigą prie rizikos kapitalo ir pasaulinio bendradarbiavimo tinklo.
London Biotechnology Show
Atsižvelgdama į kasmet itin sparčiai augantį elektroninės prekybos sektorių, Inovacijų agentūra kviečia smulkiuosius ir vidutinius šalies verslininkus dalyvauti nemokamose e. komercijos dirbtuvėse „e.comGO“. Ketvirtą kartą vyksianti programa kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo, gerosiomis praktikomis dalijasi ir joje jau dalyvavę verslai.
Š. m. balandžio 29 d. Aplinkos ministerija paskelbė viešąją konsultaciją, skirtą surinkti informaciją apie šalies rinkoje naudojamus ekologiškumo teiginius ir aplinkosauginius ženklus. Ji vyks apklausos forma, dalyvauti kviečiami Lietuvos gamintojai, produktų ir paslaugų tiekėjai.
London Biotechnology Show
Gegužės 8–9 d. vyks „London Biotechnology Show“ renginys, kurio metu mūsų pažangiausios gyvybės mokslų srities įmonės, sėkmingai taikančios inovatyvius sprendimus, prisistatys Lietuvos nacionaliniame stende.