Naujienos »  2023 »  05 »  „Google” ir Inovacijų agentūra pradeda bendradarbiavimą: įmones kviečia padidinti saugumą ir dalyvauti mokymuose )

„Google” ir Inovacijų agentūra pradeda bendradarbiavimą: įmones kviečia padidinti saugumą ir dalyvauti mokymuose

May 18, 2023 12:00 AM

Jei įmonė naudoja elektroninį paštą, mobiliuosius telefonus ir kompiuterius su interneto ryšiu, turi interneto svetainę – jau gali tapti programišių taikiniu. Siekdami sustiprinti verslo atsparumą kibernetinėms grėsmėms „Google” kartu su Inovacijų agentūra pradeda bendradarbiavimą. Bendradarbiavimo pradžią žymi nuotoliniai mokymai visoms Lietuvos įmonėms „Saugus verslas internete: sužinok ir pritaikyk”.

saugus verslas internete.jpg

Saugumo kultūra didina pasitikėjimą įmonėmis

Programos atidarymo renginyje ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė pasveikino dalyvius ir atkreipė dėmesį, kad nuosekli kibernetinio saugumo kultūra padeda įmonėms išlaikyti gerą reputaciją ir sparčiau augti.

 „Kibernetinio saugumo kultūros diegimas yra ilgas ir nuoseklus procesas, reikalaujantis mokymosi ir atsakomybės. Tai turėtų būti bendras visos organizacijos, ne tik IT skyriaus rūpestis, nes nuolatinė informacinio saugumo praktika leidžia įmonei tapti labiau konkurencinga, išlaikyti esamus klientus bei pritraukti naujų. Kai saugumas yra prioritetas, organizacija tampa atsparesnė kibernetinėms atakoms, sumažina finansinę ar reputacinę žalą, kurią gali sukelti saugumo pažeidimai. Džiaugiuosi Inovacijų agentūros ir „Google“  iniciatyva bei ištiesta pagalbos ranka verslui,”sakė viceministrė.

Saugumas prasideda nuo darbuotojų

Per pastaruosius pandemijos metus, visas pasaulis patyrė skaitmenizacijos bumą. Didelė dalis verslų pradėjo arba pastiprino veikimą internete, išnaudoja vis platesnes skaitmeninio pasaulio galimybes. „Google Cloud“ viešojo sektoriaus vadovė Baltijos šalims Jolanta Kručelienė pabrėžia, kad norėdami kurti saugią skaitmeninę aplinką, turime didinti žmonių supratimą apie su technologijomis susijusias rizikas ir suteikti reikalingų žinių.

„Kasdien milijardai žmonių naudojasi „Google“ paslaugomis, pasitiki mūsų produktais ir patiki mums savo asmeninę informaciją. Šis pasitikėjimas mums reiškia didelę atsakomybę apsaugoti žmones ir verslus, padidinti jų atsparumą kibernetinėms grėsmėms. Per mažų verslų programišiams nebūna. Todėl kviečiu įmones pasinaudoti mokymais, didinti savo komandų sąmoningumą, nes mes įsitikinę, kad saugumas įmonėse prasideda nuo jų darbuotojų,” teigia J. Kručelienė.

Visos Lietuvos įmonės, nepriklausomai nuo jų dydžio, kviečiamos dalyvauti 2 val. trukmės nuotoliniuose mokymuose ir nemokamai, lietuvių kalba įgyti darbuotojams kiekvieną dieną būtinų kibernetinio saugumo žinių: mokėti atpažinti įvairias sukčių atakas, tinkamai į jas reaguoti, saugiai naudotis įrenginiais darbe, tinkamai apsaugoti savo asmenines ir darbo paskyras, laiku atnaujinti programas. Registruotis į mokymus ir pasirinkti tinkamiausią laiką įgyti kibernetinio saugumo pagrindų galima čia.

Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė skatina įmonių vadovus pasinaudoti galimybe ir į mokymus įtraukti visą personalą. „Lietuvos verslai išsiskiria ypač mažomis investicijomis į informacinių ir ryšių technologijų (IRT) mokymus savo darbuotojams – juos,  „Eurostat“ duomenimis, vykdo tik 14 proc. šalies įmonių. IRT kompetencijos labai svarbios inovacijoms kurti, taikyti ir jomis naudotis. Todėl kviečiu nepraleisti progos apmokyti savo komandą ir užsiregistruoti į nemokamus nuotolinius seminarus,“ sako Inovacijų agentūros vadovė.

Kibernetinis turtas - kiekvienos įmonės atsakomybė

Smulkaus verslo IT įranga ar tinklas turi pažeidžiamumų ir išnaudojamų spragų, per kurias įsilaužėliai gali kėsintis pasiekti taip pat ir didesnių organizacijų sistemas ir nutekinti jautrią informaciją. Nacionalinio kibernetinio saugumo centro Kritinės informacinės infrastruktūros saugumo skyriaus vedėjas Tadas Šakūnas pabrėžia, kad rūpintis jautriais savo klientų duomenimis yra kiekvienos organizacijos ir kiekvieno darbuotojo joje atsakomybė.

„Kiekvieno iš mūsų skaitmeninis turtas: prisijungimai, sveikatos istorija, finansinė informacija ir kiti asmeniniai duomenys, turi didžiulę vertę. Norint užtikrinti, kad jie nepatektų į blogas rankas, tam privalome skirti papildomą dėmesį. Kibernetinė sauga gali egzistuoti  tik nuolat stiprinant gebėjimus, didinant atidumą ir kasdien laikantis kibernetinės higienos visuose darbuotojų lygiuose: nuo praktikanto iki įmonės vadovo. Pavyzdžiui, pirmosios pagalbos mokymuose turime dalyvauti bent kartą per metus, o atnaujinti saugumo internete žinias derėtų daug dažniau,” – renginio diskusijose įžvalgomis dalinosi saugumo ekspertas.


©2021