Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 300 tūkst. eurų kvietimą, kuriuo pasinaudojusios tiek Sostinės regione, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančios įmonės galės gauti finansavimą dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) iniciatyvose. Tai dar viena priemonė iš suplanuoto 1 mlrd. eurų plano skatinti Lietuvos ekonomiką.
Asociacijos „LitBAN“ vykdomasis direktorius, Inovacijų agentūros „TechHub“ pre-akceleratoriaus mentorius Justinas Pašys kasdien dirba su verslo angelais bei startuoliais – padeda kurti ryšius bei populiarinti ir pritraukti investicijas į juos Lietuvoje. Pakvietėme Justiną paprognozuoti Lietuvos startuolių ateitį bei pasidalinti vertingomis įžvalgomis su tais, kurie svarsto jį įkurti.
Mėnesį trukusio Inovacijų agentūros organizuoto Nacionalinio verslumo iššūkio rezultatai patvirtina, kad Lietuvos moksleiviai domisi verslu ir turi puikių verslo idėjų. Verslumo iššūkį priėmė 5 tūkst. šalies moksleivių iš 300 mokyklų, o didžiosios dalies mokinių rezultatai puikūs. Į iššūkį aktyviausiai įsitraukę Vilniaus Pilaitės gimnazijos moksleiviai jai iškovojo versliausios šalies mokyklos vardą, o Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleivis – perspektyviausios verslo idėjos vardą.
Įvairių sričių startuolius ir inovatorius, turinčius verslo idėjų, Inovacijų agentūra kviečia registruotis į „TechHub“ pre-akceleratorių. Intensyvių dvylikos savaičių trukmės mokymų metu atrinktos komandos galės paversti savo idėjas realiu produktu bei prisistatyti investuotojams. Aštuntasis pre-akceleratoriaus ciklas yra paskutinis – vyks nuotoliniu būdu, anglų kalba.
PET pakuočių gamybos bendrovė „Putokšnis“, valdanti prekinį ženklą „Doloop“, savo klientams gamina visiškai perdirbamas PET pakuotes, kurių gamybai sunaudoja iki 100 proc. perdirbamo plastiko. Išlaikyti pasaulinį konkurencingumą ir eksportuoti į daugiau nei 20 pasaulio šalių įmonei padeda maksimalus aplinkosauginio efektyvumo siekimas. Inovacijų agentūros ES investicijos įmonei padeda savo veikloje taikyti žiedinės ekonomikos principus ir mažinti neigiamą gamybos poveikį aplinkai.
Kiekvieno verslo tikslas – sėkmingi pardavimai. Tačiau pardavimo kelias nėra lengvas, nes susiduriama su didele konkurencija, ribotais ištekliais, finansavimo klausimais. Inovacijų agentūros vykdomas projektas „TechHub“ 2023 m. kovo 21 d. kviečia regioninio verslo vadovus dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamame praktinių verslo auginimo įgūdžių seminare. Jo metu ekspertai suteiks įvairių žinių: nuo produkto vystymo, marketingo, pardavimų iki verslo finansavimo galimybių.
Nors mūsų šalies startuoliams, kaip ir daugeliui verslų, 2022-ieji metai buvo kupini iššūkių ir rekordinio 2021-ųjų metų investicijų lygio nepasiekė, „Dealroom“ duomenimis, Lietuvos startuolių ekosistema yra viena iš greičiausiai augančių Centrinėje ir Vidurio Europoje bei turi jau tris vienaragius. Pernai startuoliai padidino pajamas, įvyko iki šiol didžiausias lietuviško startuolio pardavimas, į valstybės biudžetą jie sumokėjo net 50 proc. daugiau mokesčių.
Moksleiviai vis dažniau ir drąsiau dar būdami mokyklos suole pradeda kurti verslus. Idėjų moksleiviams netrūksta – atkakliausiems pavyksta jas paversti ambicingais verslais. Šiuo metu visi Lietuvos moksleiviai gali greitai ir paprastai pasitikrinti, ar turi pakankamai žinių verslo pradžiai – dalyvauti Inovacijų agentūros organizuojamame Nacionaliniame verslumo iššūkyje.
Pagal Europos inovacijų švieslentę (EIS), Lietuva yra nuosaikių inovatorių šalių grupėje. Tačiau išsamiau pasižiūrėjus į Lietuvos regionų inovatoriškumą matyti didžiuliai skirtumai: sostinės regione veikia stipri inovacijų ekosistema, o likusiame Vakarų ir Vidurio Lietuvos regione kol kas inovacijų ekosistemos dar tik besiformuoja. Todėl siekiant mažinti Lietuvos regionų atotrūkį nuo sostinės, Inovacijų agentūra iki 2027 m. planuoja net 418 mln. Eur ES investicijų suma pastiprinti inovacijų diegimą regiono verslo įmonėse.
Kas du metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis gynybos technologijų renginys „Baltic Miltech Summit“ šiemet vyks jau trečią kartą. Balandžio 25–26 d. Vilniuje susitiks ir bendradarbiavimo galimybių ieškos Lietuvos, Baltijos regiono bei kitų NATO ir Europos Sąjungos šalių gynybos pramonės įmonės, politikos formuotojai, mokslinių tyrimų centrai ir inovatoriai.
Šiandien prasidėjo Inovacijų agentūros partnerių atranka misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimui, kurioms numatyta skirti net 77,7 mln. eurų. Programų iniciatorės Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokslo ir studijų institucijas bei verslo subjektus burtis į konsorciumus ir kartu spręsti aktualias visuomenės problemas.
Inovacijų agentūros drauge su Kauno technologijos universitetu (KTU) įgyvendinamos eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai baigė teorinį eksporto vadybos pasiruošimą ir pradeda praktines stažuotes Lietuvos eksportuojančiose įmonėse.
Prasidėjo registracija į Inovacijų agentūros organizuojamą verslo mentorystės programą, kuri vyks 13-oje miestų veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius”. Ilgiau nei pusmetį trunkančios verslo mentorystės programos metu, pažangos siekiantys smulkieji regionų verslininkai drauge su patyrusiais mentoriais spręs savo verslo problemas bei sieks išsikeltų tikslų. Prie šios programos taip pat kviečiami prisijungti ir ekspertai, norintys pasidalinti savo žiniomis bei papildyti 200 narių verslo mentorių tinklą.