Diskusijos dėl globalaus pelno mokesčio įvedimo: 2021 m. sprendimai
2021 m. pirmojoje pusėje pasaulinėje žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad jau 2021 m. didžiosios pasaulio valstybės gali pasiekti susitarimą dėl globalaus pelno mokesčio įvedimo.
2021 m. pirmojoje pusėje pasaulinėje žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad jau 2021 m. didžiosios pasaulio valstybės gali pasiekti susitarimą dėl globalaus pelno mokesčio įvedimo.
Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ pristato naują skaitmeninį įrankį smulkiajam ir vidutiniam verslui – e. platformą, kurioje vos per 20 minučių galima atlikti savo verslo diagnostiką. Šis skaitmeninis įrankis sugeneruoja konkrečiam verslui skirtas išsamias išvadas, pagal kurias verslininkas gali pasitikrinti savo verslo brandą, identifikuoti tobulintinas sritis, palyginti savo finansinius rodiklius su kitomis Lietuvos įmonėmis bei gauti rekomendacijas tolimesniam verslo vystymui.
Nuo sausio 10 d. mažos ir vidutinės įmonės, taip pat startuoliai (paramą gali gauti ir asmenys, kurie turi individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą ar ūkininko pažymėjimą), gali gauti finansinę paramą iš „Ideas Powered for Business“ MVĮ fondo.
Lietuva yra maža atvira ekonomika, todėl nemenka ekonomikos dalis yra priklausoma nuo eksporto. Tokioms ekonomikoms yra labai svarbu dalyvauti eksporto veiklose ir būti pasaulinės gamybos grandinės dalimi, nes būtent dalyvavimas joje prekių gamybos ar paslaugų kūrimo procese padeda šaliai išlikti konkurencingai pasaulinėje rinkoje, gauti naudos iš technologijų perdavimo ir išlaikyti tvarų ekonomikos augimą. Didelę savo sukurtos pridėtinės vertės dalį Lietuva eksportuoja į kitas šalis, taigi, ekonominio aktyvumo kaita yra labai susijusi su šalies dalyvavimo pridėtinėse vertės grandinėse potencialu.
Verslus įkūrę moksleiviai jau nėra retenybė – šiemet daugiau nei 3 tūkst. mokinių dalyvavo „accelerator_x“ praktinio verslumo ugdymo programoje, kurios metu realizavo savo verslo idėjas. Ši programa – ne verslo simuliatorius, o galimybė sukurti realų verslą: moksleivis Laurynas Bielevičius vysto kibernetinio saugumo sprendimą, Liutauras Kervys kuria platformą tinklalaidžių kūrėjams, o Gabija Urnaitė savo hobį siūti pavertė tvarios mados verslu. Jaunieji verslininkai bendraamžius ragina išdrįsti įgyvendinti savo verslo idėjas, nebijoti iššūkių ir nuolat semtis patirties.
Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleivis Liutauras Kervys drauge su komanda kuria „SimpleTime“ tinklalaidžių platformą, kuria siekia padėti smulkiesiems tinklalaidžių kūrėjams išgarsėti, o vartotojams – gauti kuo daugiau kokybiško turinio. Jaunasis verslininkas pripažįsta, kad norint pradėti verslą dar mokykloje reikia drąsos, bet džiaugiasi, jog viskas susidėliojo į savas vietas įkūrus savo jaunąją bendrovę. Liutaurui ir jo komandai realizuoti idėją padėjo „accelerator_x“ programa, kurios metu moksleivių komanda užmezgė kontaktus su investuotojais bei turėjo progą konsultuotis su patyrusiais verslininkais.