Naujienos »  2025 »  02 Naujienos | Inovacijų Agentūra

Verslumo istorijos šalies regionuose: įsitvirtinti rinkoje padeda bendruomenė ir tikslinga pagalba

Verslininkės iš Plungės ir Ukmergės, prisijungusios prie Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“, įgijo ne tik daugiau drąsos ir ryžto, taip reikalingų verslo augimo etape. Viktorija Rumšaitė-Paulauskė, Indrė Jonavičienė ir Armintė Imbrasienė pasakoja, kaip versli bendruomenė ir tikslingos paslaugos padėjo susidėlioti verslo planus, valdyti rinkodarą, išplėsti komandas ir įsitvirtinti rinkoje.

Vilniuje – žvilgsnis į gynybos technologijų ateitį: nuo inovacijų iki kibernetinio saugumo

Lietuva, kaip svarbus Europos gynybos inovacijų centras, kuriame vystomi sprendimai, reikšmingai prisideda prie regiono saugumo. Šį Lietuvos vaidmenį patvirtina jau ketvirtą kartą gynybos sektoriaus lyderius į Vilnių subursianti Inovacijų agentūros ir Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos organizuojama tarptautinė gynybos technologijų konferencija „Baltic Miltech Summit“, kuri šiemet vyks gegužės 7 dieną.

„EXPO 2025“ Osakoje: galimybės Lietuvos verslams būti matomiems Japonijoje

Pasaulinė paroda EXPO 2025 Osakoje – tramplinas naujų rinkų ieškantiems verslams. Nuo balandžio 13 d. iki spalio 13 d. truksianti paroda suburs 160 šalių, beveik 30 mln. lankytojų ir taps vieta, kurioje formuojamos ateities partnerystės. Lietuvos verslams EXPO 2025 siūlomos dvi išskirtinės galimybės – matomumą ir tiesioginius kontaktus su potencialiais partneriais užtikrinantys tiksliniai verslo renginiai ir Baltijos šalių verslo katalogas, pabrėžia Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė.

Savivaldybių infrastruktūrai gerinti EIMIN skirs 16,3 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) paskirstys daugiau kaip 16,27 mln. eurų infrastruktūros projektams, kurie padės kurti patrauklesnę savivaldybių verslo aplinką ir skatins investicijas. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas iki šių metų kovo 19 dienos.

Kaip sukurti sėkmingą verslą? Tarp startuolio „Digiklasė“ sėkmės priežasčių – ir mentorystė

Lietuvoje vis daugiau jaunų verslininkų ieško būdų, kaip sukurti tvarų ir augantį verslą. Dažnas susiduria su ta pačia problema: nuo ko pradėti? Kaip išvengti brangiai kainuojančių klaidų? Kaip pritraukti investicijas? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo ir Eimantas Bekėža – švietimo technologijų startuolio „Digiklasė“ (Memby) bendraįkūrėjas, tarp daugybės veiklų randantis laiko mentorystei Inovacijų agentūros verslo mentorių tinkle.

Ateities architektai. Asfalto revoliucija: mokslininkai kuria kelio dangas, kurios mažins taršą ir kuro sąnaudas

Pažvelgę į Žemę iš lėktuvo, atpažįstame miestus iš kelių tinklo, kuris, lyg arterijos, apraizgo visą gyvenamąją teritoriją. Tai didžiuliai plotai asfalto, kuriuo kasdien pravažiuoja dešimtys tūkstančių automobilių, išmesdami anglies dioksidą, o asfalto dangai naudojami naftos produktai taip pat neprisideda prie tvarumo. Plečiantis gyvenvietėms, kelių tinklas tik didės. Tad mokslas jau dabar ieško sprendimų ateities kelių infrastruktūrai: „Kuriame naujos kartos asfalto dangas, kurios sugeneruos mažiau CO2, prisidės prie neutralumo klimatui ir taupys mūsų išlaidas kurui“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako dr. Judita Škulteckė, VILNIUS TECH Kelių tyrimo instituto vyriausioji mokslininkė ir misijų temoje „Sumani ir klimatui neutrali Lietuva“ įgyvendinamo projekto vadovė.

„EdTech“ ir „GameTech“ startuolių susidomėjimas Inovacijų agentūros finansavimo galimybe viršijo lūkesčius

Vasario 6 d. pasibaigęs Inovacijų agentūros finansavimo kvietimas, skirtas startuolių inovatyvių produktų ir prototipų kūrimui „EdTech“ ir „GameTech“ srityse, sulaukė išskirtinio susidomėjimo. Iš viso gautos net 184 paraiškos – 125 iš „EdTech“ sektoriaus ir 59 iš „GameTech“. Tačiau finansavimas bus skirtas tik po 8 geriausiai įvertintus projektus kiekvienoje kategorijoje.

Lietuvių startuolio sėkmė: kaip „Greet“ pakeitė restoranų patirtį?

Kai lankomės restorane, tikimės skanaus maisto ir malonios patirties, tačiau neretai ją apkartina ilgas laukimas užsakant patiekalus ar už juos atsiskaitant. Būtent tokius kasdienius nepatogumus pastebėjo „Greet“ įkūrėjai – ir sukūrė būdą, kaip juos išspręsti. Sėkmingai dalyvavęs „Startup Lithuania“ ir „Plug and Play“ akceleratoriaus programoje, dabar „Greet“ ruošiasi kelionei į Silicio slėnį.

Svarbūs pokyčiai projektų vykdytojams: nuo 2025-02-01 įsigalioja Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai

Nuo 2025-02-01 įsigaliojo nauja Viešųjų pirkimų įstatymo 46 str. 2-1 nuostata (kuri taikoma ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymui pagal 59 str. 1 d.) dėl naujo pašalinimo pagrindo, jeigu tiekėjas yra neatlikęs jam teismo sprendimu paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – uždraudimo juridiniam asmeniui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Inovacijų agentūros verslo plėtros programa didina galimybes regionuose: nuo mažų idėjų iki didelių tikslų

Net 135 pradedantieji smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai 2024 m. dalyvavo Inovacijų agentūros regioninio verslo plėtros programoje „Verslo skrydis“. 8 mėnesius trukusi programa apėmė įvairiapusę pagalbą pradedantiesiems verslininkams iš 13 savivaldybių – plėtoti augimo planai, konsultuotasi rinkodaros ir pardavimų temomis, dalyvauta tinklaveikos renginiuose, semtasi pagalbos iš patyrusių mentorių, padedančių įveikti pagrindinius verslo iššūkius. Šiais metais Inovacijų agentūra kviečia prisijungti naujus dalyvius, pasiruošusius stiprinti savo kompetencijas ir įveikti pirmuosius iššūkius kartu.

Milijonų vertės galimybės JAV rinkoje: Inovacijų agentūros projektas lietuviškam verslui padeda atverti duris

Aukštųjų technologijų pasaulio centru vadinamame Silicio slėnyje veikiantis Inovacijų agentūros projektas „InnoHub Lithuania“ per pirmuosius veiklos metus tapo tikslinga platforma plėtros JAV siekiantiems Lietuvos verslams. Šiuo metu projektas vienija 21 aktyvią įmonę, yra subūręs 21 verslo mentorių tinklą ir padėjo daugiau nei 50 įmonių pasiruošti šuoliui į vieną konkurencingiausių pasaulio rinkų.

Lietuvoje – pažangūs technologiniai sprendimai: į „Energy Advice“ projektą investuota daugiau nei 1,1 mln. eurų

Lietuvoje veikianti „Energy Advice“ jau daugiau nei dešimtmetį jungia mokslą ir technologijas bei kuria praktiškus technologinius sprendimus pramonės įmonėms. Pasinaudojusi „Norway Grants“ finansavimo programa, įmonė žengė svarbų žingsnį tobulindama energetinio efektyvumo ir nuspėjamosios priežiūros technologijas. Anot įmonės įkūrėjo dr. Vytauto Šiožinio, šios inovacijos yra dalis platesnės vizijos – sukurti sistemas, kurios užtikrintų tikslumą ir efektyvumą be žmogaus įsikišimo.

Ateities architektai. Išmanūs namai ir daiktų internetas: kur susitinka komfortas ir grėsmės?

Vos pramerkiate akis, o kavos aparatas jau laukia jūsų su šviežia kava – jis žino, kad vakar dirbote iki vėlumos. Spinta – pati išrenka drabužius pagal orų prognozę ir jūsų dienos planus. Mokslininkai sako, kad išmanieji sprendimai, ilgai laikyti prabangos prekėmis, masiškai žengia į mūsų kasdienybę ir jau nebėra fantastika. Ateityje greičiausiai turėsime ne tik išmaniuosius daiktus, bet ir „asmeninius asistentus, paremtus dirbtiniu intelektu, kurie kasdien subalansuos mūsų mitybą pagal tai, kaip miegojome ir ką vakar vartojome“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako Kibernetinio saugumo kompetencijų centro vadovas dr. Šarūnas Grigaliūnas. Jis pastebi, kad tam svarbu tinkamai pasiruošti, nes kartu su laukiamais išradimais ateina ir grėsmės mūsų privatumui bei asmeninių duomenų saugumui.


©2021