Finansų ministerijos užsakymu šiuo metu yra vykdoma projektų vykdytojų apklausa. Projektų vykdytojus, gavusius kvietimą užpildyti klausimyną, kviečiame aktyviai dalyvauti apklausoje. Kiekvienas atsakymas yra labai svarbus.
Lietuvoje veikiantys informacinių ir ryšių technologijų (IRT) startuoliai kviečiami pasinaudoti nauja finansavimo galimybe. Inovacijų agentūra skelbia kvietimą teikti paraiškas ir siūlo iki 62 046,60 Eur finansavimą inovatyvių technologinių sprendimų ar jų prototipų kūrimui. Paraiškas galima teikti iki 2025 m. kovo 6 d.
Nuo 2025-02-01 įsigaliojo nauja Viešųjų pirkimų įstatymo 46 str. 2-1 nuostata (kuri taikoma ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymui pagal 59 str. 1 d.) dėl naujo pašalinimo pagrindo, jeigu tiekėjas yra neatlikęs jam teismo sprendimu paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – uždraudimo juridiniam asmeniui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.
Net 135 pradedantieji smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai 2024 m. dalyvavo Inovacijų agentūros regioninio verslo plėtros programoje „Verslo skrydis“. 8 mėnesius trukusi programa apėmė įvairiapusę pagalbą pradedantiesiems verslininkams iš 13 savivaldybių – plėtoti augimo planai, konsultuotasi rinkodaros ir pardavimų temomis, dalyvauta tinklaveikos renginiuose, semtasi pagalbos iš patyrusių mentorių, padedančių įveikti pagrindinius verslo iššūkius. Šiais metais Inovacijų agentūra kviečia prisijungti naujus dalyvius, pasiruošusius stiprinti savo kompetencijas ir įveikti pirmuosius iššūkius kartu.
Aukštųjų technologijų pasaulio centru vadinamame Silicio slėnyje veikiantis Inovacijų agentūros projektas „InnoHub Lithuania“ per pirmuosius veiklos metus tapo tikslinga platforma plėtros JAV siekiantiems Lietuvos verslams. Šiuo metu projektas vienija 21 aktyvią įmonę, yra subūręs 21 verslo mentorių tinklą ir padėjo daugiau nei 50 įmonių pasiruošti šuoliui į vieną konkurencingiausių pasaulio rinkų.
Lietuvoje veikianti „Energy Advice“ jau daugiau nei dešimtmetį jungia mokslą ir technologijas bei kuria praktiškus technologinius sprendimus pramonės įmonėms. Pasinaudojusi „Norway Grants“ finansavimo programa, įmonė žengė svarbų žingsnį tobulindama energetinio efektyvumo ir nuspėjamosios priežiūros technologijas. Anot įmonės įkūrėjo dr. Vytauto Šiožinio, šios inovacijos yra dalis platesnės vizijos – sukurti sistemas, kurios užtikrintų tikslumą ir efektyvumą be žmogaus įsikišimo.
Vos pramerkiate akis, o kavos aparatas jau laukia jūsų su šviežia kava – jis žino, kad vakar dirbote iki vėlumos. Spinta – pati išrenka drabužius pagal orų prognozę ir jūsų dienos planus. Mokslininkai sako, kad išmanieji sprendimai, ilgai laikyti prabangos prekėmis, masiškai žengia į mūsų kasdienybę ir jau nebėra fantastika. Ateityje greičiausiai turėsime ne tik išmaniuosius daiktus, bet ir „asmeninius asistentus, paremtus dirbtiniu intelektu, kurie kasdien subalansuos mūsų mitybą pagal tai, kaip miegojome ir ką vakar vartojome“, – Inovacijų agentūros tinklalaidėje „Ateities architektai“ sako Kibernetinio saugumo kompetencijų centro vadovas dr. Šarūnas Grigaliūnas. Jis pastebi, kad tam svarbu tinkamai pasiruošti, nes kartu su laukiamais išradimais ateina ir grėsmės mūsų privatumui bei asmeninių duomenų saugumui.