Siekiant stiprinti Lietuvos įmonių tarptautinį bendradarbiavimą su Izraeliu, Inovacijų agentūra paskelbė 600 tūkst. eurų finansavimo kvietimą. Šalies įmonėms atveriamos galimybės jungtis į tarptautines mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) programas bei kartu su Izraelio partneriais kurti arba tobulinti inovatyvius produktus.
Europos Sąjunga (ES), įgyvendindama savo skaitmeninę strategiją, siekia reglamentuoti dirbtinį intelektą, kad užtikrintų geresnes šios novatoriškos technologijos kūrimo ir naudojimo sąlygas. Dirbtinis intelektas (DI) gali atnešti daug naudos, pavyzdžiui, užtikrinti geresnę sveikatos priežiūrą, saugesnį ir švaresnį transportą, efektyvesnę gamybą ir pigesnį bei tvaresnį energijos vartojimą. 2021 balandžio mėn. Europos Komisija pasiūlė pirmąją ES dirbtinio intelekto reguliavimo sistemą. Joje siūloma DI sistemas, kurios gali būti naudojamos įvairiose programose, analizuoti ir klasifikuoti pagal jų keliamą riziką naudotojams. Prie DI akto sukūrimo daugiausia prisidėjo Europos Parlamentas, Taryba ir įvairios ES institucijos, atspindinčios bendras pastangas formuoti DI naudojimą ir plėtrą. Skirtingi rizikos lygiai reiškia didesnį arba mažesnį reguliavimą.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūros „GreenTech Hub“ komanda rengia naują 42 mln. eurų priemonę, kuri skirta dekarbonizacijos sprendimams pramonės įmonėse įgyvendinti. Inovacijų agentūroje įkurtas padalinys „GreenTech Hub“ jau dabar vieno langelio principu teikia visokeriopą pagalbą verslui, siekiančiam prisitaikyti prie pokyčių žaliosios transformacijos srityje.
Baigtos vertinti didelio susidomėjimo sulaukusio kvietimo „Gynybos inovaciniai čekiai“ paraiškos – finansavimas bus skirtas 10-iai gynybos srities įmonių. Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat svarsto finansuoti daugiau įmonių iš rezervinio sąrašo.
Siekdama didinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę bei užtikrinti žemesnes šildymo kainas, daugiau nei dešimtmetį veiklą vykdanti įmonė „Biovatas“ užbaigė ketverius metus vykusį projektą ir Alytaus mieste įrengė kogeneracinę elektrinę. Projekto vertė – daugiau nei 13 mln. eurų, kurių didžioji dalis buvo finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Skaitmeninės Europos programa (Digital Europe Programme) finansuos platų spektrą paslaugų, susijusių su visos Europos Sąjungos (ES) kibernetiniu saugumu, skaitmeninių įgūdžių tobulinimu ir technologinių pajėgumų didinimu. Šioms išskirtinės svarbos kryptims bus skiriama 210 mln. eurų. Inovacijų agentūra ragina Lietuvos įmones ir viešojo sektoriaus įstaigas nepraleisti galimybės pasinaudoti šiuo finansavimu.
Paslaugas Lietuvos verslui teikianti Inovacijų agentūra pirmąjį šių metų pusmetį šalies įmonėms ir kitoms organizacijoms iš viso išmokėjo 42 mln. eurų iš ES finansavimo programų ir paskelbė finansavimo kvietimų, per kuriuos šalies organizacijos iš viso siekė pritraukti 153,4 mln. eurų. Be to, beveik šešioms dešimtims įmonių agentūra padėjo sudalyvauti 6 tarptautinės parodose ir suorganizavo 7 verslo misijas tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Pirmąjį šių metų pusmetį ypatingas dėmesys skirtas regionų verslo auginimui, gynybos inovacijų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių sektorių skatinimui.
Siekdama didinti šalies konkurencingumą bei skatinti pramonės sektoriaus persiorientavimą į žiedinę ekonomiką, Inovacijų agentūra ragina verslus pasinaudoti Europos skaitmeninių inovacijų centrų (ESIC) paslaugomis. Centrai įmonėms ir organizacijoms siūlo konsultacijas ir pagalbą šiose srityse: testavimas prieš investuojant, finansavimo paieška, įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas, tinklaveikos galimybės. Paslaugos kofinansuojamos Europos komisijos ir RRF lėšomis.
LP EXPRESS, kartu su Inovacijų agentūra, antrus metus iš eilės skelbia nacionalinius Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimus. Jau nuo šiandien nominuoti savo mylimiausią parduotuvę galima apsilankius adresu www.post.lt/mylimiausia-eparduotuve. Kaip ir pernai, apdovanotos bus ne tik e.parduotuvės, bet ir pirkėjai – už pareikštas simpatijas jų gali laukti prizai. Penkiems savo mylimiausią parduotuvę nominavusiems žmonėms burtų keliu bus įteikti 100 eurų vertės čekiai apsipirkti pasirinktoje e. parduotuvėje.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija pavedė Inovacijų agentūrai teikti paraišką dėl jungimosi prie Europos gynybos fondo projekto ir tapti gynybos akceleratoriumi, kuris padėtų augti pažangius sprendimus vystantiems Lietuvos ir Europos verslams. Planuojama, kad naujasis akceleratorius per dvejus metus išaugins apie 20 pradedančiųjų (angl. „start-up“) ir besiplečiančiųjų (angl. „scale-up“) gynybos ir saugumo sektoriaus verslų.
Šeši lietuviški verslai, kuriantys inovacijas medicinos, lazerių ir informacinių technologijų sektoriuose, dalyvaus programoje „Global Access Program“ (GAP) Kalifornijos universitete Los Andžele. Ateinančius šešis mėnesius programos dalyviai bendradarbiaus su verslo administravimo magistro studentų komandomis, kurie padės atlikti rinkos analizę, parengti rinkodaros strategiją ir verslo planą.
Naujai įkurta 200 kv. m. studija, suburta 14-os specialistų komanda, moderni įranga ir daugiau nei perpus išaugusios metinės pajamos – tokie pokyčiai vos per metus laiko įvyko Rokiškyje įsikūrusios grožio studijos „My Time“ įkūrėjos Justinos Vingrienės gyvenime. Ir tai – ne vienintelė sėkmės istorija, kaip verslininkai, prisijungę prie „Spiečiaus“ bendradarbystės centrų ir čia vykstančių programų, išplėtė savo vykdomas veiklas, įgijo trūkstamų kompetencijų bei atrado būrį bendraminčių.
Viešųjų pirkimų tarnyba ir Inovacijų agentūra liepos 12 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri padės stiprinti abiejų įstaigų darbą, kuriant inovatyvių viešųjų pirkimų kompetencijų tinklą. Susitarimas taps pagrindu keistis gerąja praktika ir savo patirtimi dalintis su kitomis viešojo sektoriaus organizacijomis, tuo pačiu atvers inovacijų kūrėjams galimybes siūlyti naujausius technologinius sprendimus, kurie tobulins viešųjų paslaugų teikimą.
Baimė, žinių ir patirties trūkumas – neretai yra pagrindiniai veiksniai, trukdantys pradėti nuosavą verslą ar užsiimti vykdomos veiklos plėtra. Tačiau kai noras tampa didesnis už visas abejones, netrukus atsiranda ir sprendimai, padedantys išspręsti kylančius iššūkius. Tai patvirtina ir trijų drabužių kūrėjų patirtys, kurios, prisijungusios prie savo mieste esančių bendradarbystės centrų „Spiečius“, šiandien sėkmingai plėtoja savo nuosavus verslus.
Lietuvoje skaičiuojant per 170 socialinių verslų, Inovacijų agentūra jau antrą kartą kviečia šioje srityje veikiančius verslininkus registruotis į specialiai jiems skirtą akceleravimo programą. Socialinio verslo akceleratorius siekia padėti verslininkams visapusiškai stiprinti kompetencijas, gebėjimus, tinklaveiką ir įgalinti savojo verslo potencialą. Šios, praktiniais pavyzdžiais paremtos, mokymų programos nauda įsitikino ir pernai joje dalyvavę socialiniai verslininkai, kurių dalis turėjo progą įgyti tarptautinės patirties užsienio stažuotėje.
Europos kosmoso agentūra (EKA) kartu su Lietuvos delegacija patvirtino EKA Trečiųjų šalių programos (angl. Requesting party activities (RPA)) rekomenduojamų finansuoti projektų sąrašą, kuriame – net aštuonios Lietuvos verslo ir mokslo institucijų projektų paraiškos. Jų įgyvendinimui numatoma skirti beveik 1 mln. eurų.
Daugiau nei 21 mln. eurų – tiek verslui kainuos įgyvendinti naujo periodo ES struktūrinių fondų projektus, penktadienį vykusiame Verslo tarybos susirinkime pranešė Inovacijų agentūra. Jo metu organizacija, kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) bei verslo asociacijų atstovais aptarė, kaip valstybinėms institucijoms sekasi mažinti verslo subjektams tenkančią administracinę naštą (AN), kokia pažanga įvyko per pastaruosius porą metų bei kur reikėtų daryti pokytį.
Daryti pokytį visuomenėje – tokį tikslą sau išsikėlė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai, dalyvavę Inovacijų agentūros ir universiteto inicijuotuose verslo iššūkių projektuose. Vieno jų metu Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos studentai siekė padėti mokykloms į ugdymo procesą įtraukti vaikus su specialiaisiais poreikiais bei kurti realius pokyčius įtraukiojo ugdymo srityje.
Inovacijų agentūros renginyje pristatytos finansavimo priemonės, kurios padės įmonėms pereiti prie tvaresnės gamybos bei taupyti energiją. Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo projektus. Jie bus įgyvendinami pasitelkiant Europos Sąjungos Modernizavimo fondo lėšas.
Inovacijų agentūra kartu su 24 partneriais dešimtyje šalių skatins personalizuotos medicinos sektoriaus Europoje vystymąsi. Dalyvaudama PRECISEU (angl. PeRsonalised Medicine Empowerment Connecting Innovation ecoSystems across EUrope) konsorciumo veikoje Inovacijų agentūra prisidės prie didelės apimties projekto, kuriuo siekiama išnaudoti regioninių inovacijų ekosistemų potencialą sveikatos priežiūros sistemų Europoje transformacijai.