Naujienos »  2023 »  06 »  Eksporto lyderių programa „Sparnai“: pirmoji rotacija pranoko įmonių lūkesčius )

Eksporto lyderių programa „Sparnai“: pirmoji rotacija pranoko įmonių lūkesčius

Jun 23, 2023 9:11 AM

Atsinaujinusi Inovacijų agentūros eksporto lyderių programa „Sparnai“ įpusėjo: eksporto kompetencijų stiprinimo specializaciją pasirinkę Kauno technologijų universiteto (KTU) studentai baigė pirmąją stažuočių rotaciją eksportuojančiose Lietuvos įmonėse. Studentai įmonėse atliko tikslinių rinkų analizes, dalyvavo tarptautinėse verslo parodose, padėjo ieškoti naujų užsienio partnerių ir panaudodami studijų žinias plėtė savo kompetencijas tarptautinių pardavimų srityje.

shutterstock_1819120895.jpg

Pasibaigus pirmajai stažuočių rotacijai Inovacijų agentūros atlikta įmonių apklausa parodė, kad net 7 iš 10 dalyvavusių įmonių planuoja dalyvauti ir kitose programos rotacijose. Tiek pat verslų pasinaudojo Inovacijų agentūros paslaugų krepšeliu ir pritaikė savo eksporto plėtrai.

„Tai, kad ši programa yra aktuali Lietuvos verslams, matome iš nuolat augančio įmonių susidomėjimo bei teigiamo grįžtamojo ryšio. Tai puiki praktinė galimybė talentingiems studentams pasisemti ir įgyti tarptautinės eksporto projektų valdymo patirties, o įmonėms proga turėti papildomą pagalbą sustiprinti savo pasiruošimą sėkmingam eksportui ir galimai net jį padidinti“, – teigia Patricija Reut, Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė.

Prof. Edita Gimžauskienės, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) dekanės teigimu, Verslas ir antreprenerystė  yra KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto studijų inovacija, kurios įgyvendinimas pareikalavo pastangų ir laiko tiek iš partnerių, tiek ir fakulteto akademinės bendruomenės  „Džiaugiuosi, jog mums pavyko integruoti eksporto lyderių programą „Sparnai“ į mokymų programą. Esame dėkingi mūsų partneriams Inovacijų agentūrai bei verslo įmonėms už pasidalintą patirtį ir pasitikėjimą. Neabejoju, jog ištestuotas naujas studijų programų įgyvendinimo modelis, atveriantis studentams galimybes turėti 18 savaičių stažuotes skirtingose įmonėse ir galimybę taikyti teorines žinias versle, ilgainiui bus pritaikytas plačiau“, – teigia profesorė.

Abipusė nauda

Dauguma Inovacijų agentūros apklaustų pirmoje stažuotės rotacijoje dalyvavusių įmonių patikino, kad prieš prasidedant stažuotei vertėtų gerai apgalvoti ko tikimasi iš praktikanto, kokias veiklas jis bus įpareigotas atlikti ir kartu aptarti būsimas užduotis. Svarbu įsivertinti kokios dalyvio turimos kompetencijos atlieptų įmonės poreikius ir duotų abipusę naudą – įmonei ir dalyviui.

Bendrovė „Elinta Charge“ dėka šios programos surado kvalifikuotą ir ryžtingą komandos narį, kuris sėkmingai įsitraukė į įmonės veiklą įgyvendinant eksporto plėtrą ir paskatino dar labiau įsigilinti į dinamišką elektromobilumo rinkos segmentą. „Įmonėms, kurios nori prisidėti prie Lietuvos jaunųjų verslo talentų ugdymo ir eksporto stiprinimo, rekomenduojame dalyvauti eksporto lyderių programoje „Sparnai”, – teigia Arūnas John Karalis, UAB „Elinta Charge“ pardavimų vadovas.

Anot Gedimino Krištopaičio, UAB „Piritas“ vadovo, įmonėje praktiką atlikusi programos „Sparnai“ dalyvė atliepė įmonės poreikius. Iš būsimo stažuotojo mes tikėjomės įdirbio mums naujoje rinkoje Italijoje. Dalyvė padėjo  įsivertinti šią rinką, kaip turinčią potencialą įmonės gaminamiems produktams. „Manau, kad programa „Sparnai“ yra labai vertinga, nes į įmonę atėjęs naujas žmogus visada priverčia pasižiūrėti į vykdomus procesus objektyviau ir gyliau. Įvesdamas praktikantą į įmonę ne tik supažindini su vykdoma veikla bei produktais, bet lygiagrečiai pereini per visus įmonės veiklos procesus ir supranti ką vertėtų patobulinti“, – sako G. Krikštopaitis.

Simona Verikaitė, UAB „Altas IT“ eksporto projektų vadovė, rekomenduoja nebijoti priimti iššūkį ir prisijungti prie šios programos. „Didžiuojamės galėdami prisidėti prie naujų specialistų ugdymo, patys jau turintys nemažą patirtį galime ne tik dalintis sukauptomis žiniomis, bet ir tobulėti visi kartu“, – sako įmonės atstovė.

Stažuotes atlikusių programos dalyvių teigimu, ši programa labai vertinga siekiant įsivertinti savo potencialą ir galimybes norint tapti sėkmingu eksporto specialistu. Įsitraukimas į įmonės veiklas, nuoseklus ėjimas per eksporto procesus ir galimybė naudotis eksporto įrankiais dalyviams padėjo sklandžiai atlikti dedikuotas užduotis.

Pirmojoje rotacijoje dalyvavo šios įmonės: UAB „Altas IT“, UAB „Bunasta“, UAB „Elinta Charge“, „EKKO LT“, AB „NEO Finance“, UAB „Novameta“, MB „Piritas“, UAB „Pupt“, UAB „Rebusa“, UAB „Ventmann“, kuriose stažavosi 10 eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyvių.

Antroji šios eksporto lyderių programos „Sparnai” rotacija startuos rugsėjo mėnesį, o jau nuo spalio mėn. Inovacijų agentūrą skelbs naujas atrankas įmonėms dalyvauti 2024 m. eksporto lyderių programoje.

Apie eksporto lyderių programą „Sparnai“:

Eksporto lyderių programos „Sparnai“ tikslas – didinti šalies konkurencingumą ir ugdyti talentus. Nuo 2014 metų vykstanti eksporto lyderių programa „Sparnai“ per tris programos įgyvendinimo laikotarpius sulaukė didelio pasisekimo. Nuo 2022 metų Inovacijų agentūra ketvirtą kartą atnaujintą programą įgyvendina su Kauno technologijų universitetu (KTU). Eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai nuo šiol yra KTU bakalauro studijų programos „Verslas ir antreprenerystė“ studentai, pasirinkę šią eksporto kompetencijų stiprinimo specializaciją.

Projekto sėkmė matuojama skaičiais, pasiektais įmonių lūkesčiais ir įgytomis bei patobulintomis dalyvių kompetencijomis. Iki šiol iš viso programoje „Sparnai“ sudalyvavo 135 įmonės, praktiką jose atliko 54 dalyviai,  preliminarių eksporto kontraktų sudaryta už 18,3 mln. Eur, o tarptautiniai pardavimai sudarė beveik 13 mln. Eur.

Daugiau apie programą: https://www.sparnai.inovacijuagentura.lt/


©2021