1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: klasterių įmonių eksportui skatinti – 4 mln. eurų
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 4 mln. eurų kvietimą pagal priemonę „Expo klasteris“ į klasterius susibūrusiam Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono verslui. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) bus sudaroma galimybė įsitraukti į tarptautines tinklų grandines, siekiant rasti naujų eksporto rinkų. Tai dar viena priemonė iš numatyto beveik 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama sustiprinti Lietuvos ekonomiką.
Europos Sąjungos siekis užtikrinti ekonomikos konkurencingumą mažinant jo įtaką klimato kaitai, nubrėžė dvi aiškias darbotvarkės kryptis: skaitmeninimą ir žaliąjį kursą. Keliami ambicingi tikslai ir reikalavimai palies ir pramonės sektorių, kuris yra vienas taršiausių bei labiausiai prisidedančių prie šiltnamio efekto. Vis dėlto griežtėjantys reikalavimai kartu sukuria ir daugiau galimybių verslui.
Netyčinis mygtuko paspaudimas, užkrėsto priedo atsisiuntimas, tas pats slaptažodis asmeninėms ir darbo paskyroms – žmogaus klaidos lemia daugiau nei 85 proc. kibernetinių incidentų. Siekdami padėti verslui apsaugoti savo veiklą, „Google“ drauge su Inovacijų agentūra pradeda nemokamus nuotolinius mokymus „Saugus verslas internete: sužinok ir pritaikyk”.
Startuolis be darniai veikiančios komandos nepasieks sėkmingų rezultatų. Tačiau kokia turi būti ideali startuolio komanda? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti jos nariai? Kaip jie gali motyvuoti vienas kitą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Inovacijų agentūros „TechHub“ pre-akceleratoriaus mentorė, verslo konsultantė ir inovacijų ekspertė Lijana Valančienė.
Inovacijų agentūros apžvalga parodė, kad Sumanios specializacijos prioritetinėse srityse veikiančios įmonės turi didelį potencialą ir demonstruoja daug žadančius rezultatus. Jų pridėtinė vertė ir darbuotojų skaičius auga daug greičiau nei Lietuvos ekonomikoje bendrai. Nors šių įmonių progresas didelis, pasiekti pasaulinius tempus trukdo pastaraisiais metais lėtėjantis jų eksporto ir apyvartos augimas.
Balandžio 25–26 d. Vilniuje vyks kas du metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis gynybos technologijų renginys „Baltic Miltech Summit“. Šių metų gynybos sektoriaus įmonių, politikos formuotojų ir inovatorių net iš 32 pasaulio šalių susitikimo tema itin jautri – visuomenių saugumas. Tad renginyje netruks temų tiesiai iš karo lauko, o diskusijose bus ieškoma sprendimų, kaip stiprinti regioninę gynybos technologijų ekosistemą.
Bendrovė „Stansefabrikken Automotive“ įgyvendino savo pirmąjį mokslo tiriamosios ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektą – pasitelkusi mokslininkus bei automatikos specialistus įdiegė inovatyvią metalo štampavimo proceso stebėjimo įrangą. Lietuvoje sukurti išmanieji įrankiai ir kontrolės įtaisai neturi atitikmenų Europoje ir leido bendrovei užtikrinti tikslesnę kokybės kontrolę kiekviename gamybos etape, sumažti gamybos prastovas ir didinti konkurencingumą Europos automobilių komponentų ir atsinaujinančios energetikos įrenginių rinkose. Į atnaujinimus bendrovė investavo 715 tūkst. Eur, iš jų – 178 tūkst. Eur skyrė Inovacijų agentūra iš ES investicijų lėšų pagal priemonę „Intelektas“.
Inovacijų agentūra paskelbė naują finansavimo kvietimą „Verslo pradžia“, skirtą Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione veiklą vystančių pradedančių verslų augimui paspartinti. Verslo pradžiai reikiamas paslaugas teiks verslo skatinimo organizacijos, kurios ir įgyvendins projektus.
Kaip Lietuvos verslininkams savo prekėmis ar paslaugomis sudominti pačios didžiausios pasaulyje rinkos vartotojus? Kodėl verta investuoti Lietuvoje? Ko reikia norint patekti į JAV rinką? Kokie yra patikimų verslo partnerių paieškos niuansai? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų aktualių klausimų bus ieškoma birželio 7 – 8 d. Čikagoje vykstančiame Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forume 2023 (North American Lithuanian Business Forum (NALB Forum)).
Tiek verslą pradedantys, tiek ilgesnį laiką verslaujantys asmenys, ieškodami atsakymų į jiems aktualius klausimus, susiduria su informacijos gausa, iš kurios atsirinkti jiems aktualiausią yra nelengva. Tokiais atvejais jų gidu tampa Inovacijų agentūra: verslininkams gelbėja ne tik agentūros konsultantai, bet ir pluoštą paslaugų bei įrankių verslui vienijanti „Verslininko kortelės“ platforma.
Šiandien Gamybos inovacijų slėnyje vyko atvirų durų diena, kurios metu verslo atstovai susipažino su gamybos inovatorių ekosistema, čia įsikūrusiomis gamybos įmonių laboratorijomis, apžiūrėjo ir išbandė virtualios realybės akinius, kurių pagalba Inovacijų agentūros iniciatyva demonstruojamos inovatyvios gamybos linijos.
Nuo balandžio 1 d. įsigaliojo nauja Inovacijų agentūros organizacinė struktūra, kurioje atsirado naujų į klientus orientuotų padalinių, optimizuota administracinė dalis, susistemintas organizacijos valdymas.
Jau galite susipažinti su Inovacijų agentūros ekspertų paruošta Sumanios specializacijos strategijos (S3) stebėsenos ataskaita, kurioje rasite svarbiausių rodiklių analizę ir ekspertines įžvalgas apie S3 progresą.