Naujienos »  2022 »  11 »  Naujoje studijoje apžvelgiamas Lietuvos kelias link Pramonės 4.0 )

Naujoje studijoje apžvelgiamas Lietuvos kelias link Pramonės 4.0

Nov 15, 2022 9:00 PM

Inovacijų agentūra paskelbė Lietuvos inovacijų centro parengtą Pramonės skaitmeninimo tendencijų Lietuvoje studiją. Joje apibendrinti tyrimai, kuriuose identifikuojamos ir įvertinamos skaitmeninių technologijų plėtros tendencijos bei jų reikšmė Lietuvos pramonės sektoriui. Studijoje pažymima, kad siekiant išlaikyti ir didinti Lietuvos bei Europos įmonių konkurencingumą, pramonės sektorius privalo būti atviras skaitmeninei transformacijai ir jos siūlomoms galimybėms.

pramonės skaitmeninimas.jpg

Studijoje aptariama pasaulyje vykstanti Pramonės 4.0 revoliucija ir pateikiamos prognozės, pagal kurias produkcijos ir paslaugų skaitmeninimas Europos pramonės įmonėms kasmet sukurs papildomus 110 mlrd. eurų pajamų. Teigiamas , kad vien sėkminga skaitmeninių technologijų integracija į gamybos vertės kūrimo grandines iki 2030 m. Europos pramonės sektoriui turėtų padėti paaugti 15-20 proc.

Studijos autoriai pabrėžia Lietuvos apdirbamosios pramonės svarbą šalies ekonomikai. Akcentuojama, kad pramoninės prekės sudaro daugiau nei 80 proc. Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto. Pastaraisiais metais sėkmingai augęs Lietuvos pramonės sektorius, kuriame veikia virš 8 tūkst. įmonių ir dirba daugiau nei 200 tūkst. darbuotojų, sukuria apie 20 proc. šalies BVP.

Kartu identifikuojami nuosekliam pramonės sektoriaus augimui kylantys trumpojo ir ilgojo laikotarpio ekonominiai, socialiniai bei aplinkosauginiai iššūkiai, kurie yra glaudžiai persipynę tarpusavyje. Studijos autorių vertinimu skaitmeninė transformacija turėtų padėti bent iš dalies šiuos iššūkius atliepti ir sumažinti jų galimą neigiamą poveikį.

Įvertinus su skaitmeninimu susijusių procesų raišką pramonėje, studijoje pateikiamos rekomendacijos ir viešosios intervencijos kryptys, kurios yra aktualios siekiant didinti šalies pramonės skaitmeninės transformacijos apimtis ir efektyvumą.

Pilną Pramonės skaitmeninimo tendencijų Lietuvoje studiją galima rasti čia.

Studija yra parengta įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą̨ „Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart Inotech pramonei)“. Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004.


©2021