Naujienos »  2021 »  10 Naujienos | Inovacijų Agentūra

Startuolių metai dar nesibaigė, bet jie jau rekordiniai: pritraukta 420 mln. Eur investicijų, pardavimai išaugo kelis kartus

Lietuvos startuolių ekosistemoje šiais metais toliau fiksuojamos rekordinės pritrauktų investicijų apimtys ir pardavimų augimas. Per šiuos metus Lietuvos startuoliai jau pritraukė daugiau nei 420 mln. Eur investicijų, o apibendrinti pusmečio pardavimų rezultatai yra beveik tris kartus didesni nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Išskirtiniai šių metų startuolių pasiekimai bus plačiai apžvelgti renginyje „Wrap up of 2021 & Startup Awards“ gruodžio 9 d.

Paskaičiuokime verslo pusryčių Dubajuje investicinę grąžą

Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Verslo pusryčių Dubajuje istorija pagaliau atkreipė visų dėmesį į Lietuvos eksporto politikos įgyvendinimą ir visi sužinojo apie eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ organizuojamas verslo misijas, verslo forumus, tarptautinius renginius. Tokių renginių, skirtų eksporto skatinimui, tarptautinių ryšių mezgimui, potencialių verslo kontaktų paieškai, prieš pandemiją per metus suorganizuodavome apie pusšimtį. Įvairiose pasaulio šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje priimant užsienio verslo misijas.

Lietuva pastebima, tačiau vis dar neišnaudojame potencialo talentų pritraukimo srityje

Per pastarąjį ketvirtį Lietuvos matomumas užsienio šalių naujienų portaluose sparčiai augo, tam įtakos daugiausia turėjo valdymo (vidaus ir užsienio politikos), kultūros ir ekonomikos srities aktualijos. Viena iš matomiausių temų – nereguliarios migracijos srautai į šalį. Šios temos kontekste Lietuva buvo minima daugiausiai kontekstinio ir neutralaus pobūdžio pranešimuose. Ekonomikos srities pranešimai lėmė didžiausią teigiamo tono pranešimų apie šalį skaičių, o kultūros srities teigiamo tono pranešimais buvo pasiekta didžiausia skaitytojų auditorija. Tą rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės ir šalies viešojo sektoriaus institucijų atlikta šalies skaitmeninio matomumo ir žinomumo analizė.

Pasaulinėje parodoje „Expo 2020” – ypatingas dėmesys globaliam Lietuvos verslo potencialui

Tarptautinėje parodoje „Expo 2020“ Lietuva šiemet prisistato per tvarumo prizmę ir, remdamasi Lietuvos pozicionavimo užsienyje strategija „Co-Create“ („Atvira kurti kartu“), kviečia pasaulio šalis drauge kurti tvarią ateitį. Lietuvos nacionalinės dienos parodoje ašimi tapo Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumas, kuriame dalyvauja pusšimtis lyderiaujančių Lietuvos įmonių ir verslo atstovų. Vizito metu taip pat numatyti verslo susitikimai aptarti dvišalės prekybos ir investicijų galimybes.

Iniciatyva „Internete karantino nėra“ – geriausių Europos verslumo projektų konkurso finale

Pirmojo karantino metu iš poreikio padėti pandemijos paralyžiuotam verslui „Verslios Lietuvos“ komandos sutelkta ir iki šiol gyvuojanti pagalbos verslui iniciatyva „Internete karantino nėra“ skinasi kelią Europos Komisijos konkurse – pateko į Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų trumpąjį sąrašą. Lietuva finale yra vienintelė iš Baltijos šalių, o savo kategorijoje „Investavimas į verslumo įgūdžius“ susitinka su Vokietija ir Italija.

Inovatyvioms veikloms stiprinti – 2 mln. eurų parama

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad Lietuvoje įsikurtų kuo daugiau inovacijas diegiančių įmonių, taip pat skatindama šalies verslą aktyviau vykdyti inovacinę veiklą ir užmegzti abipusiškai naudingus bendradarbiavimo ryšius, skelbia papildomus kvietimus teikti paraiškas pagal priemones „Inostartas“ ir „Inočekiai“. Šioms priemonėms numatyta skirti beveik 2 mln. eurų investicijų.

3 įgūdžiai, kurių reikės ateities darbuotojams – ir kur jų išmokti

Kaip sukurti inovaciją? Dažniausiai tam neužteks perskaityti kelių vadovėlių. Kritinis mąstymas, komandiškumas, antreprenerystė – kompetencijos, kurios reikalingos ne tik inovacijų sukūrimui, bet taip pat bus nepakeičiamos ateities darbo rinkoje. Kaip jų įgauti, atrodo, atsakymą turi versliausi Lietuvos mokytojai.

Lietuvos gynybos pramonės plėtra – nauda ir ekonomikai, ir nacionaliniam saugumui

Lietuvos gynybos technologijų pramonė dar labai jauna, tačiau ekspertai sutaria, kad ji turi gerą potencialą augti. Jau dabar daugiau nei 40 lietuviškų įmonių konkuruoja nacionalinėje ir tarptautinėse gynybos rinkose, jų produktai ir paslaugos optikos, lazerių, elektronikos ir IRT srityse atitinka pasaulinės gynybos rinkos poreikius.


©2021