Inovatyvūs Lietuvos verslai ir toliau sėkmingai skinasi kelią tarptautinėje rinkoje. Unikalius informacinių technologijų sprendimus kurianti bendrovė „Baltic Amadeus“ pasinaudojo valstybės finansavimu ir kartu su „BSW Group Technologies Israel“ ėmėsi dirbtiniu intelektu paremto įrankio kūrimo, padėsiančio didinti kibernetinį atsparumą.
Lietuvos aukštųjų technologijų sektoriaus įmonės stiprina ryšius su Jungtiniais Arabų Emyratais. Ketvirtadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos–Jungtinių Arabų Emyratų forume dalyvavo daugiau nei 100 verslo atstovų iš Lietuvos bei per 40 verslininkų iš JAE. Forumo metu buvo pristatytos abiejų šalių verslo ekosistemos ir įvyko daugiau nei 50 tikslinių verslo susitikimų.
Vilniuje beveik pusė šimto startuolių spalio 3 d. turės išskirtinę progą prisistatyti daugiau nei 400 tarptautinių investuotojų kasmetiniame „Pitch Battle“ konkurse, kurio laimėtojams atsivers naujos investicijų pritraukimo galimybės. Startuolių pasirodymų kovos – „Pitch Battle“ – vyks didžiausio ir svarbiausio startuolių renginio Lietuvoje „Startup Fair. Pulse 2024“ metu. „Pitch Battle“ prizinis fondas siekia rekordinius 3 mln. eurų – tiek į pasirinktą vieną ar kelis startuolius yra pasirengę investuoti renginio partneriai.
Daugiau nei trejus metus produktus iš perdirbtų medžiagų kurianti „Provectus Redivivus“ žengė dar vieną svarbų žingsnį tvarumo link. Kartu su įmone „Avago“ ir partneriais iš Norvegijos sukūrė naujos kartos akustinę plokštę, pagamintą iš perdirbtų poliuretano, plastiko bei gumos atliekų. Bendrovės vadovo Artūro Juknos teigimu, klimato kaitos ir triukšmo taršos problemas sprendžianti plokštė – vienintelė pasaulyje.
Lietuvos startuolių ekosistema iki šiol yra išauginusi 3 vienaragius – daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių vertinamas kompanijas. Tai žiniasklaidoje plačiai nuskambėjusios „Vinted“, „Nord Security“ ir „Baltic Classifieds Group“ sėkmės istorijos. Tačiau neseniai apie pasiektą vienaragio statusą paskelbus Lietuvoje didžiausią dalį darbuotojų turinčiam startuoliui „Flo Health“ su mūsų šalimi vienaip ar kitaip sietinų vienaragių būtų galima priskaičiuoti bent 3 kartus daugiau.
Lietuvos įmonėms atsiveria naujos galimybės pristatyti savo inovacijas Jungtinėse Valstijose. Inovacijų agentūra kviečia apie plėtrą JAV galvojančius verslus dalyvauti programose, padėsiančiose į vieną didžiausių technologijų rinkų žengti užtikrintai. Tam skiriamas 240 tūkst. eurų finansavimas.
Jau šeštą kartą organizuojama „BrandLAB“ programa kviečia Lietuvos įmones registruotis ir su ekspertų pagalba paruošti tvirtą bei veiksmingą prekės ženklo strategiją tarptautinėms rinkoms. Ši programa suteiks galimybę Lietuvos verslams sėkmingai plėstis į užsienio rinkas eksportuojant su nuosavu prekiniu ženklu.
Rugpjūčio 22 dieną Vilniuje vyks Lietuvos – Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo forumas, kurio metu Lietuvos ir JAE verslo atstovai dalinsis verslo galimybėmis. Į Lietuvą atvyksta daugiau nei 20 JAE verslo atstovų, kurie veikia Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) rinkoje. Lietuvos įmonės forumo metu turės galimybę sudalyvauti tikslinėse verslo sesijose ir užmegzti vertingus verslo ryšius.
Inovacijų agentūros verslumo įgūdžių programa „Startuok nuo 50+“ jau trečius metus iš eilės sukvietė 50 m. ir vyresnius asmenis, norinčius pradėti savo verslą arba jau verslaujančius, bet siekiančius gilinti kompetencijas. Šiais metais prie programos prisijungė net 103 dalyviai. Didelė jų dalis susibūrė į baigiamąjį renginį Panevėžyje, kur dalijosi įspūdžiais, įveiktais iššūkiais ir ateities planais.
Patyrusių verslininkų mentorystė, ekspertinės konsultacijos ir individualūs verslo augimo planai – taip atrodo Inovacijų agentūros įgyvendinamos kompetencijų ugdymo ir patirties mainų programos „Verslo skrydis“ dalyvių kasdienybė. Jos suteikiamą naudą jaučia ne tik smulkieji regionų verslininkai, sulaukiantys vertingų patarimų bei visapusės pagalbos verslo plėtros klausimais, bet ir prie programos prisijungę mentoriai.
Inovacijų agentūra įgyvendins sumanių įgūdžių ugdymo projektą, skirtą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms. Jo tikslas – tobulinti inovacijų valdymo gebėjimus, padėsiančius verslams lengviau prisitaikyti prie rinkos pokyčių, spręsti sudėtingus iššūkius ir atverti galimybes plėstis į tarptautines rinkas. Per kelerius metus daugiau nei 1500 įmonių ir beveik 20 tūkst. jų darbuotojų gaus prieigą prie naujausių žinių nemokamai.
Atliekų perdirbimo ir antrinio panaudojimo apimčių didinimas yra vienas svarbiausių Europos Sąjungos (ES) ir mūsų šalies tvarumo prioritetų. Lietuva yra išsikėlusi tikslą iki 2030 m. pagal antrinio žaliavų panaudojimo indeksą pasyvyti ir pralenkti ES vidurkį, todėl dedamos didelės pastangos, kad pasiektume norimus rezultatus. Tikimasi, jog prie to svariai prisidės naujas didelės svarbos tarptautinis ES Regioninio inovacijų slėnio (Circular Innovation Valley – ECIV) projektas, kuriame dalyvauja ir Inovacijų agentūra.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ir Inovacijų agentūra kviečia ankstyvos stadijos kibernetinio saugumo startuolius bei norinčius juos kurti į CyberUP startuolių akceleratorių. Atranką praėjusios komandos dalyvaus 3 mėnesių mokymų programoje, kuri prasidės rugsėjo 12 d.