Inovacijų agentūra kviečia startuolius pasinaudoti 150 tūkst. eurų subsidija, skirta jų kelionėms į technologijų, startuolių ir tarptautinius renginius finansuoti. Pernai tarptautinėje parodoje „WEB Summit“ dalyvavusio pasaulyje pripažinto startuolio „Ondato“ vadovas Liudas Kanapienis pabrėžia, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose yra itin naudingas pritraukiant naujus partnerius ir klientus bei kuriant verslui naudingus ryšius.
Skaitmeninės Europos programą (Digital Europe Programme) Lietuvoje koordinuojanti Inovacijų agentūra informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriuje veiklas vykdančias ar planuojančias vykdyti įmones bei viešojo sektoriaus įstaigas kviečia pasinaudoti 261,5 mln. eurų investicijomis. Į 22 naujus finansavimo kvietimus gali pretenduoti organizacijos įgyvendinančios projektus duomenų ir dirbtinio intelekto, debesijos, pažangių skaitmeninių įgūdžių bei kibernetinio saugumo srityse.
Baltijos šalyse lyderiaujanti vonios baldų ir jų detalių gamintoja UAB UAB „Raguvos baldai ir Ko“ koja kojon žengia ne tik su pasaulinėmis mados tendencijomis, tačiau ir inovatyviais gamybos sprendimais. Daugiau nei 30 metų savo veiklą vykdanti bendrovė pasinaudojo Inovacijų agentūros priemone „Pramonės skaitmeninimas“ ir įsigijo naują įrangą, padėjusią automatizuoti gamybos procesus, padidinti darbo našumą bei užtikrinti tvaresnę įmonės veiklą.
Prisidėdama prie Nacionalinės pažangos programoje iškelto tikslo iki 2030 metų bent 30 proc. viešųjų paslaugų perduoti socialiniams verslams arba nevyriausybinėms organizacijoms įgyvendinimo, Inovacijų agentūra kviečia Lietuvos savivaldybes dalyvauti viešųjų paslaugų perdavimo projekte. Jo metu net šešių atrinktų savivaldybių atstovai turės galimybę įgyti vertingų žinių apie viešųjų paslaugų perdavimo procesą, susipažinti su pokyčio teorija, konsultuotis su patyrusiais ekspertais bei kartu su teisininkų pagalba parengti viešųjų pirkimų dokumentus.
„Išmanymas, darbštumas ir meilė saldainiams – trys kertinės vertybės, lydinčios mus nuo pat įkūrimo pradžios“, – sako ilgiausiai Lietuvoje veikiančio šokolado fabriko „Rūta“ direktorė Rūta Gilaitienė. Jos teigimu, šiandien 250 darbuotojų turinti įmonė stengiasi ne tik puoselėti šimtametes tradicijas, išlaikyti savo gaminių kokybę ir pirkėjų pasitikėjimą, bet taip pat – išnaudoti technologijų teikiamas galimybes ir investuoti į inovacijas.
Skatinant Lietuvos gynybos pramonės plėtrą ir mokslo institucijų įsitraukimą kuriant Lietuvos kariuomenei ir Ukrainos paramai aktualias gynybos technologijas, Krašto apsaugos ministerija kartu su Inovacijų agentūra skelbia naujus finansavimo kvietimus pagal Gynybos technologijų vystymo Lietuvoje 2021–2027 m. programą. Projektų finansavimui planuojama skirti iki 670 tūkst. eurų.
Inovacijų agentūra paskelbė kofinansavimo kvietimą inovatyvių produktų, skirtų neekonominei veiklai vykdyti, įsigijimui. Kvietimas skirtas pirkimų vykdytojams (perkančiosioms organizacijoms ir perkantiesiems subjektams), o numatoma kvietimo kofinansavimo suma sieks iki 4 184 950 eurų.
Prieš daugiau nei 20 metų mažame sandėlyje veiklą pradėjusi plastikinių pakuočių gamintoja „Plastiksė“ šiandien – tarptautinis verslas, teikiantis novatoriškus pakuočių sprendimus didžiausioms Lietuvos ir užsienio bendrovėms. Vievyje įsikūrusi gamykla per mėnesį pagamina per 10 mln. vienetų PET pakuočių, kurios iškeliauja į įvairias Europos šalis, Aziją ir netgi Šiaurės Ameriką.
Inovacijų agentūroje įkurtas naujas padalinys „GreenTech Hub“. Jo komanda padės Lietuvos verslui prisitaikyti prie reguliacinių pokyčių žaliosios transformacijos srityje, skatins taikyti žaliąsias technologijas, konsultuos įmones dėl finansavimo galimybių. Naujajam padaliniui vadovaus Inovacijų agentūros pramonės ekspertė Teresė Škutaitė.
Po keleto ieškojimų ir eksperimentavimo metų fotovoltinius modulius gaminanti įmonė „Via Solis“ koja kojon žengia su pasaulio energetikos lyderiais ir pirmoji pasaulyje į savo gamybos liniją integruoja naują technologiją, kurioje naudojamas skystasis silikonas. Nusprendę technologiją patobulinti taip, kad gamybos metu būtų sunaudojama mažiau energijos, o pats produktas būtų draugiškesnis aplinkai, gamintojai pasinaudojo Inovacijų agentūros priemone „Eksperimentas“, skirta mokslinių tyrimų, eksperimentinės veiklos (MTEP) skatinimui.
Inovacijų agentūra skelbia du finansavimo kvietimus viešojo sektoriaus organizacijoms eksperimentuoti skaitmeninių technologijų srityje. 2024 m. „GovTech“ (inovatyvių viešojo sektoriaus technologijų) sprendimų kūrimui ir testavimui numatoma skirti iki 781 200 eurų investicijų.
Stiprėjantis Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektorius turi vis didesnį svorį šalies ekonomikoje, o IT paslaugų eksporto augimas yra pagrindinė to priežastis. Vien per 2022 metus Lietuvos IRT sektoriaus eksporto apimtys išaugo 41 proc. o pajamos nuo 2018 m. kasmet vidutiniškai didėjo 22 proc.
Su daugiau kaip tūkstančio startuolių – tarp kurių ne vienas vienaragis – ekosistema ir virš 40 tūkst. IT talentų Lietuva taip pat pelno vis didesnį tarptautinį pripažinimą ne tik kaip IT kompetencijų, bet ir inovacijų centras. Tad kas lemia Lietuvos IRT sėkmę?
Kovo 13 d. Inovacijų agentūra pasirašė susitarimo memorandumą (angl. Memorandum of Understanding (MoU)) su Nyderlandų asociacija „Cell Agriculture Europe“ dėl alternatyvių baltymų plėtros skatinimo Lietuvoje ir visoje Europoje. Juo siekiama perimti gerąją praktiką iš pasaulinių lyderių ir stiprinti inovacijas maisto sektoriuje.
Pusei šimto Lietuvos įmonių, veikiančių aukštos pridėtinės vertės sektoriuje, atverti kelią į tarptautines rinkas padės Europos Sąjungos (ES) investicijos. Inovacijų agentūros ekspertai 50 pagal kvietimą „Expo galimybės pažangiems“ pateiktų projektų įvertino kaip tinkamus finansuoti. Iš viso verslo prašomas finansavimas siekia 4,35 mln. eurų.
Inovacijų agentūra skelbia du naujus finansavimo kvietimus inovacijas kuriančioms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms. Produktų, sukurtų vykdant inovatyvias veiklas, pateikimo į rinką skatinimui numatytas 600 tūkst. eurų finansavimas. „Inovacinių čekių“ skirtų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugų, reikalingų jau pradėtam kurti įmonės produktui vystyti, įsigijimui suplanuota 220 tūkst. eurų investicijų. Paraiškas galima teikti iki šių metų balandžio 5 d.
Inovacijų agentūra kviečia pasinaudoti 7 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų aukšta pridėtine verte grįstų klasterių auginimui. Pagal kvietimą „InoKlaster“ projektų įgyvendinimo planus iki šių metų birželio 21 d. teikti ir į finansavimą pretenduoti gali aukšta pridėtine verte grįstų brandžių inovacijų klasterių koordinatoriai visoje Lietuvoje.