Dešimtmetį veikianti ir lazeriais didžiąsias pasaulio laboratorijas ir net gynybos sektoriaus atstovus aprūpinanti bendrovė „Quantum light instruments“ pagamino naują įrenginį, kuriuo galės naudotis ne tik puslaidininkių pramonės, bet ir biomedicinos tyrimų įmonės. Naujausias įmonės projektas – didelio pasikartojimo dažnio derinamo bangos ilgio lazeris – DIDADELA.
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su partneriais JAV sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Apdovanojimo prizinį fondą sudaro 15 tūkst. eurų.
Inovacijų agentūros skyrius „Startup Lithuania“ kartu su garsia JAV įmone „Plug and Play“ nuo šiandien kviečia startuolius teikti paraiškas į pirmąjį akceleravimo programos ciklą Lietuvoje. Jos tikslas – auginti ankstyvosios stadijos technologijų startuolius, padedant jiems pritraukti investicijas ir atveriant tarptautines galimybes.
Jau dešimtus metus skaičiuojanti Inovacijų agentūros verslo mentorystė išsiplėtė į virš 150 mentorių tinklą, apimantį įvairių sričių ekspertus. Ilgamečiai šios programos dalyviai dalijasi savo patirtimi ir pabrėžia, kad mentorystės esmė yra noras dalintis savo žiniomis bei individualus požiūris į kiekvieną verslą.
Lietuvos medicinos įmonė „Zive“, sėkmingai įgyvendino projektą „Ilgalaikio širdies stebėjimo dirbtinis intelektas – HEART AI“, skirtą ankstyvai širdies ligų diagnostikai. Projekto metu buvo sukurti išmanūs prietaisai, suteikiantys galimybę gauti kardiologinės diagnostikos ir prevencijos priemones tiesiog namuose, o juose integruotas dirbtinis intelektas – efektyviai išanalizuoti gautus duomenis bei suteikti gydytojams vertingos informacijos.
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimui ir kūrimui.
Ryškėja naujas žemės ūkio ir maisto pramonės verslų susidomėjimo objektas – jau kurį laiką jų akį traukia agromaisto sektorius, orientuotas į inovatyvius aukštos pridėtinės vertės produktus. Inovacijų agentūros ekspertai, apžvelgę pasaulines agromaisto tendencijas, sako, kad tai nulėmė poreikis kurti tvarias maisto sistemas. Jos atlieptų naujus vartojimo įpročius ir turėtų mažesnį poveikį aplinkai.