Inovacijų agentūros Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovės pareigas gruodžio 29 d. palieka Jolita Mažeikienė. Ją šiose pareigose nuo sausio 2 d. keičia komunikacijos profesionalė Giedrė Buivydaitė.
Inovacijų agentūros analitikai kasmet parengia sumaniosios specializacijos stebėsenos ataskaitą, apimančią makroekonominę analizę, sumaniosios specializacijos tikslų ir uždavinių analizę bei prioritetų pajėgumo ir pažangos analizę. Stebėjimo rezultatai leidžia tiksliau nukreipti finansavimą į sritis, turinčias didžiausią potencialą ir užtikrinančias galimybes verslui ir mokslui augti bei investuoti į inovacijas.
Inovacijų agentūra, siekdama skatinti viešųjų paslaugų perdavimą socialiniams verslams ir nevyriausybinėms organizacijoms, jau ketvirtus metus Lietuvos savivaldybėms organizuoja plačios apimties daugiau kaip pusės metų trukmės programą. Jos metu savivaldybės su teisininkais ir kitų sričių ekspertais konsultavosi bei augino kompetencijas, reikalingas efektyviam viešųjų paslaugų perdavimui.
Lietuvoje startavo atranka į Europos kosmoso agentūros inicijuotą mokomųjų palydovų konkursą „CanSat“, skirtą 14–19 m. moksleiviams. Organizatoriai tikisi, kad konkurse įgyta patirtis jaunuoliams ne tik suteiks daugiau žinių apie kosmoso sektorių, bet ir paskatins domėtis karjeros galimybėmis.
Inovacijų agentūra pasirašė bendradarbiavimo sutartis su trimis Lietuvos universitetų suburtais konsorciumais. Jie įgyvendins misijomis grįstas mokslo ir inovacijų programas, kurios svariai prisidės prie aktualių visuomenės problemų sprendimo. Bendra trijų projektų vertė siekia 94,7 mln. eurų, didžioji dalis šios sumos – 88,46 mln. eurų – bus finansuojama Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano bei LR biudžeto lėšomis.
Inovacijų agentūros projektas „TechHub“ baigiasi. Beveik ketverius metus ši startuolių pre-akceleravimo ir verslo konsultavimo programa teikė pagalbą inovacijas kuriantiems bei diegiantiems verslams, be to, jiems padėjo pritraukti beveik 7 mln. Eur finansavimą.
Lietuvos pramonės įmonės, gamybos procese siekiančios didinti energijos vartojimo efektyvumą ir pasiryžusios CO2 emisiją sumažinti 30 proc. ar daugiau, galės pasinaudoti ES investicijomis, kurių vertė – 40 mln. eurų. Pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse (EVE)“ projektų įgyvendinimo planus gali teikti visoje Lietuvoje veikiančios įvairaus dydžio pramonės įmonės.
Lietuvos mokslo taryba (LMT) planuoja skelbti naujus Europos mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir bendradarbiavimo programos „Eureka“ kvietimus, skirtus kurti ir plėtoti inovatyvius produktus, technologijas ar paslaugas. Iš viso iki 2029 metų šiam kvietimui numatoma skirti 16 mln. eurų, arba beveik 3 kartus daugiau nei praėjusį finansavimo laikotarpį, kai buvo skirta 5,7 mln. eurų. Kvietimus numatoma skelbti 2024 m. pradžioje.
Praeitą savaitę Inovacijų agentūros projekto „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriaus dalyviai investuotojams pristatė savo kuriamus produktus ir paslaugas. Devintojo ir paskutinio ciklo laimėtoju tapo startuolis „Nord Signum“, garsinę reklamą (pvz. radijuje) padarysiantis prieinamesnę mažiems ir vidutiniams verslams.
Kviečiame Jus dalyvauti mūsų klientų kiekybiniame tyrime, kurį vykdo mūsų patikimas partneris. Tyrimo tikslas – suprasti savo klientų kelionę ir geriau atliepti kliento poreikius.
Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektorius turi didelį potencialą augti, o siekiant jį realizuoti svarbu investuoti į šalies inovacijų ekosistemos vystymą. Tai akcentuojama Lietuvos IRT ekosistemos dalyvių kartu su Inovacijų agentūros ekspertais išgrynintose IRT sektoriaus kelrodžio rekomendacijose. Jų įgyvendinimas sudarys sąlygas pasiekti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iškeltą tikslą iki 2030 m. Lietuvos IRT sektoriaus sukuriamos pridėtinės vertės dalį padidinti nuo 4,1 proc. iki 6,2 proc.
Pasibaigus investicijų kvietimui „Lietuvos įmonių eksporto konkurencingumo augimo skatinimas“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansuos penkis sumanios specializacijos srityje veikiančių Lietuvos verslo asociacijų projektus už daugiau nei 460 tūkst. Eur. Verslo asociacijos įgyvendins 12 tarptautinių partnerysčių plėtros iniciatyvų – organizuos įmonių ir jų produktų pristatymus užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose ir mugėse.
Klaipėdos universitetas kartu su partneriais iš Latvijos ir Estijos pasirašė sutartį su Europos Kosmoso agentūra (EKA) dėl Žemės stebėjimo duomenų Baltijos platformos viešajam sektoriui kūrimo. Pasak prie sutarties sąlygų derinimo prisidėjusios Inovacijų agentūros, projektas ilgainiui padės teikti efektyvesnes palydoviniais Žemės stebėjimo duomenimis grįstas viešąsias paslaugas ir taupyti valstybės lėšas.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos drauge su Inovacijų agentūra inicijuotos verslumo ugdymo programos jau trečius metus į Lietuvos mokyklų klases atneša integruotas, aktualias, kūrybiškas informatikos ir verslumo pamokas moksleiviams. Kalėdinė moksleivių bendrovių mugė „eXpo“ vienai dienai tapo vienaragių vardo vertu idėjų centru, kuriame savo verslo prototipus pristatė 5–12 klasių moksleiviai.
Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Į smulkaus ir vidutinio verslo Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione skatinimą orientuotų programų kūrimui bei įgyvendinimui bus suteiktas beveik 2,5 mln. eurų vertės ES finansavimas. Jis bus skirtas septyniems pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Verslo pradžia“ projektų įgyvendinimo planus pateikusioms organizacijoms. Planuojama, kad iš viso finansuojamų projektų veiklos pritrauks daugiau kaip 1500 smulkaus ir vidutinio verslo subjektų, kurie galės pasinaudoti verslo pradžiai reikalingomis paslaugomis.
Antradienį „Litexpo“ parodų rūmuose vyko pirmoji tarptautinė konferencija „ES+U“, kurioje aptartos Europos Sąjungos investicijų aktualijos bei perspektyvos Lietuvos ir Europos ekonomikai. Konferencijos pranešėjai ir diskusijų dalyviai pažymėjo, kad naujuoju ES finansavimo periodu Europos laukia rimti ekonominiai iššūkiai. Vis dėlto jie taip pat atvers ir naujų galimybių, kuriomis galės pasinaudoti tiek privatus, tiek viešasis sektorius.
Inovacijų agentūroje vadovaujamės nuline dovanų politika, todėl artėjančių didžiųjų metų švenčių proga atkreipiame dėmesį ir raginame dėkingumą išreikšti žodžiais, o ne daiktais.
Labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio ir Vakarų Lietuvos įmonės galės pasinaudoti ES finansavimu veiklos procesų tobulinimui ir originalių dizaino sprendimų bei prekės ženklų kūrimui ir atnaujinimui. Pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Netechnologinės inovacijos“ numatyta suteikti 5 mln. eurų vertės finansavimą. Norėdamos juo pasinaudoti įmonės iki 2024 m. vasario 29 d. turi pateikti savo projektų įgyvendinimo planus.
Lapkričio 14–15 d. Vilniuje Europos klasterių bendradarbiavimo platforma kartu su „AgriFood Lithuania“ ir Inovacijų agentūra surengė ketvirtąją klasterių bendradarbystės laboratoriją (toliau – „C2Lab“) . „C2Lab“ padėjo užmegzti naujus partnerystės ryšius dalyviams iš Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos ir Ispanijos. Tarp išplėtotų idėjų – su skaitmeninių technologijų taikymu atsekamumui sektoriuje didinti, maisto atliekomis, agromaisto vertės grandinių tvarumu, tvaria energija, mediena ir baldais, bendradarbiavimu per tinklus susiję projektai.