Inovacijų agentūra smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams siūlo atnaujinti bei stiprinti savo verslumo žinias. Šiais metais praktinių verslo mokymų platformą „Verslo e. gidas“ papildė nauja tema apie verslo skaitmenizaciją.
Įmonės, siekiančios didinti žinomumą globaliose rinkose ir vystyti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektus (MTEPI), sulaukė papildomo finansavimo iš valstybės. Ekonomikos ir inovacijų ministerija, atsižvelgusi į didelį verslo susidomėjimą, nuo 300 000 eurų iki 480 000 eurų didina finansavimą pagal ES priemonę „InoConnect“.
Iki lapkričio 30 d. Lietuvos įmonės dar gali pasinaudoti Inovacijų agentūros administruojamu 50 tūkst. eurų finansavimo krepšeliu ir padengti būsimas ar patirtas išlaidas už dalyvavimą renginiuose, skatinančiuose mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas (MTEPI). Valstybė kompensuoja nuo 2023 m. sausio 1 d. iki gruodžio 10 d. patirtas išlaidas. Šios investicijos jau padėjo Lietuvos įmonėms užmegzti vertingus kontaktus ir imtis bendrų projektų su užsienio partneriais.
Inovacijų agentūra Kaune pristatė jau 14-tą bendradarbystės centrą „Spiečius“ Lietuvoje. Tinklo plėtrai pasirinktas Kaunas ir tai bus pirmas tokio pobūdžio „Spiečius", orientuotas į studentų ar studijas baigusių jaunuolių verslo idėjų testavimą ir jų vystymą su profesionalų pagalba. Naujasis „Spiečius“ paslaugas teiks jaunimui iki 30 metų ir padės užtikrintai žengti pirmuosius verslo žingsnius.
Startuolių kūrėjai verslo pradžioje dažnai susikoncentruoja į idėją, komandą, investicijų paiešką, tačiau verslo modelio klausimą pasilieka tolesniam laikui. Visgi, tinkamai ir laiku neišsigryninus, kaip startuolis uždirbs pinigus, gali ir niekada nepavykti tapti vienaragiu. Inovacijų agentūros „TechHub“ pre-akceleratoriaus mentorius Mantas Lozuraitis padeda ankstyvos stadijos startuoliams nepraleisti šio svarbaus žingsnio.
Reaguodama į COVID-19 pandemijos metais išaugusį poreikį dezinfekuoti liečiamus paviršius, kad mažiau plistų virusas, bendrovė „Gluk Media“ ėmėsi kurti futuristinę rankomis valdomą hologramą. Pasinaudojusi programos „Norway Grants“ suteiktomis galimybėmis ir 155 tūkst. Eur investicijomis, bendrovė pavertė savo idėją realybe – sukūrė pirmąją pasaulyje rankomis valdomą hologramą. Šiuo metu inovacija jau taikoma muziejuose, tačiau ateityje gali būti panaudojama visur, kur yra įrengti liečiami ekranai.
Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) kviečiamos teikti projektų įgyvendinimo planus 67 mln. eurų vertės Europos sąjungos investicijoms. Inovacijų agentūros skelbiamu kvietimu į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių savivaldybes siekiama pritraukti tvarias vietos ir užsienio investicijas su dideliu darbo vietų kūrimo potencialu. Įmonės projektų įgyvendinimo planus gali teikti iki šių metų gruodžio 11 dienos, 17 val.
Startuolių akceleratorius iš JAV „Plug and Play“, su kuriuo buvo pasirašyta sutartis, šiandien oficialiai pristatė akceleravimo programą ir planus Lietuvoje. Kaip numato sutartis, per beveik trejus metus žymi Silicio slėnio įmonė Lietuvoje išaugins 60 inovatyvių verslų.
Bendros išlaidos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP) Lietuvoje pernai augo dešimtadaliu ir siekė 691 mln. eurų. Daugiausiai MTEP veikloms išleido verslo įmonės. Prognozuojama, kad šiais ir ateinančiais metais šios išlaidos augs dar sparčiau, o tam įtakos turės didelis dėmesys inovacijų skatinimui – Inovacijų agentūra stiprina į MTEP orientuotas veiklas, o naujajame Europos Sąjungos (ES) finansavimo periode skirta net 263 mln. eurų inovacijoms Lietuvoje.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei atstovai iš verslo, mokslo organizacijų ir Inovacijų agentūros trečiadienį dalyvavo pirmajame Australijos Viktorijos valstijos ir Lietuvos verslo ir mokslo forume. Melburne vykstantis renginys jau per pirmąją dieną Lietuvos verslininkams ir mokslininkams leido susipažinti su turtinga Australijos rinka ir padėjo megzti partnerystes su vietos organizacijomis.
Vidurio ir vakarų Lietuvos pramonės įmonės turės galimybę sumažinti savo taršą ir padidinti konkurencingumą – tam skirtas naujasis ES investicijų kvietimas „Žaliasis eksperimentas“. Įmonės kviečiamos kurti technologijas, leidžiančias perdirbti gamybines atliekas, ir kurti aplinkai palankius, tvaresnius produktus.
Inovacijų agentūros eksporto lyderių programa „Sparnai“ jau 10-tus metus sėkmingai stiprina eksporto kompetencijas įmonėse. Nuo 2022 m. į programą įsitraukus Kauno technologijų universiteto (KTU) studentams, įmonėms teikiama dar kokybiškesnė stiprių ir motyvuotų būsimų eksporto srities specialistų pagalba. Inovacijų agentūra jau paskelbė registraciją įmonėms dalyvauti 2024 m. eksporto lyderių programoje.
Metų pradžioje startavęs ES investicijų kvietimas ,,AEI pramonei“ kone triskart viršijo finansinius lūkesčius. Verslininkai, kurie investavo į atsinaujinančius energijos išteklius, džiaugiasi, kad per metus sutaupys iki 30 proc. energijos sąnaudų, o greitesnį įrangos atsipirkimą lems ir elektros kainos biržoje.
Šį rudenį Inovacijų agentūra pradeda naują jaunimo verslo idėjų testavimo ir vystymo programą „Come+Test+Grow“. Ši programa tikslingai vyks Klaipėdoje, kur veikia bendradarbystės centras „Spiečius“ ir Kaune, kur netrukus duris atvers naujas jaunimui skirtas „Spiečius“. Tai pirmoji ir išskirtinė tokio pobūdžio programa Lietuvoje, suteikianti galimybę studentams, ar studijas baigusiems jaunuoliams kuo anksčiau pasitikrinti savo verslo idėjų potencialą ir vystyti verslą su profesionalų pagalba.
Jonės Kalendienės, Inovacijų agentūros Tyrimų ir analizės skyriaus vadovės, komentaras.
Vertinant inovacijų ekosistemos išsivystymą, Pasauliniame inovacijų indekse (angl. Global Innovation Index) Lietuva šiemet pakilo penkiomis pozicijomis – užėmė 34 vietą iš 132 pasaulio valstybių. Tokiam ilgai lauktam ir rekordiniam šuoliui įtakos turėjo nuoseklus startuolių ekosistemos augimas bei valstybės teigiama kryptimi nukreiptas verslo aplinkos gerinimas.
Startavo naujoji Europos Sąjungos investicijų administravimo informacinė sistema INVESTIS. Jos duomenų mainų svetainėje (DMS) „Ecoinovacijos“ bei „MVĮ skaitmeninimas“ kvietimų paraiškėjai jau gali teikti projektų įgyvendinimo planus.
Kvietimo „MVĮ skaitmeninimas“, skirto didinti elektroninių parduotuvių saugumą ir patrauklumą pirkėjams, terminas pratęstas iki š.m. spalio 30 d. Nuo rugsėjo 29 d. projektų įgyvendinimo planai (PĮP) turi būti teikiami tik per 2021-2027 m. finansinio laikotarpio Duomenų mainų svetainę (DMS).