Naujienos »  2022 »  12 »  Verslo ir mokslo organizacijos gali gauti kompensaciją tarptautinėms narystėms )

Verslo ir mokslo organizacijos gali gauti kompensaciją tarptautinėms narystėms

Dec 8, 2022 3:06 PM

Finansavimą gali gauti asociacijos, verslo ir mokslo organizacijos, kurios šiais metais dalyvavo mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos Horizontas“ partnerysčių veiklose, įskaitant ir Europos inovacijų ir technologijų instituto žinių ir inovacijų bendrijos (EIT ŽIB) narystę. Paraiškas organizacijos turi pateikti Inovacijų agentūrai iki šių metų gruodžio 12 d.

verslo-mokslo-partneryste-shutterstock_672920704.jpg

„Lietuvos įmonių narystės „Europos Horizonto“ programose yra puiki galimybė stiprinti verslo tarptautiškumą ir įsitraukimą į tarptautines inovacijų kūrimo grandines. Tai ir papildoma galimybė pritraukti finansines investicijas, kas šiuo metu tampa vis sunkiau pasiekiama tradiciniais finansavimo kanalais. Su šia finansavimo priemone planuojame prisidėti prie svarbiausių strateginių Inovacijos agentūros tikslų: auginti aukštos pridėtinės vertės eksportą, skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus“, – sako Romualda Stragienė, Inovacijų agentūros direktorė.

Inovacijų agentūros paskelbta finansavimo priemonė, skirta „Dalyvauti tarptautinėse ir nacionalinėse MTEP ir inovacijų programose“, padengs asocijuotų verslo organizacijų išlaidas, patirtas šių metų sausio 1 d. – gruodžio 15 d. laikotarpiu. Šioms veikloms kompensuoti skirta 130,8 tūkst. valstybės biudžeto lėšų.

Viena organizacija gali pretenduoti į iki 75 proc. siekiančią partnerystės ar narystės mokesčio kompensaciją. Inovacijų agentūrai reikia pateikti mokėjimo prašymus, kuriuose turi būti deklaruotos įgyvendinimo metu patirtos ir apmokėtos išlaidos.

Tinkami pareiškėjai pagal šią priemonę – juridiniai asmenys, turintys teisę dalyvauti programos „Europos Horizontas“ partnerystės veikloje ir siekia gauti finansavimą pagal šią priemonę.

„Europos horizontas“ – tai  pagrindinė ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programa. Programa skatina bendradarbiavimą ir stiprina mokslinių tyrimų ir inovacijų poveikį kuriant, remiant ir įgyvendinant ES politiką, sprendžiant pasaulinius iššūkius. Ji skatina siekti naujų praktiškai pritaikomų žinių ir technologijų bei šių atradimų ar išradimų geresnę sklaidą. Šios programos partnerystės sujungia Europos Komisiją ir privačius ir (arba) viešuosius partnerius, kad bendromis mokslinių tyrimų ir inovacijų iniciatyvomis galėtų išspręsti kai kuriuos aktualiausius Europos uždavinius.

EIT ŽIB – tai savarankiška lyderiaujančių aukštųjų mokyklų, mokslinių tyrimų organizacijų, įmonių ir kitų inovacijų proceso suinteresuotųjų šalių partnerystė, kuri sprendžia visuomenės problemas kurdama produktus, paslaugas ir procesus bei puoselėdama novatoriškus verslo atstovus.

Daugiau apie finansavimo priemonę čia.


©2021