Įgyvendinant Lietuvos pristatymo užsienyje 2020-2030 m. strategiją ir užtikrinant bendrą šalies pozicionavimą „Open for co-creation“ („Atviri kurti kartu“), verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ Lietuvos verslo forume pristatė šalies kilmės prekės ženklą ir vieningo nacionalinio šalies eksporto stendo koncepciją „Co-created in Lithuania“.
Verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ atlikta metinių Lietuvos ir Kinijos prekybos rezultatų analizė rodo, kad situacija nėra dramatiška. Bendrai per metus Lietuvos prekių eksportas į Kiniją sumažėjo 28 proc., o iš Kinijos importuojamų prekių vertė paaugo 34 procentus. Taigi šios rinkos reikšmė tiesioginėje prekyboje išliko nedidelė.
Kadangi eksportas yra neatsiejamas nuo rizikų, kurių negali išvengti nei vienas verslas, kovo 9 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti informaciniame renginyje „Eksporto rizikų valdymas ir atsparumo išorės veiksniams didinimas“.
„Verslios Lietuvos“ sukurta ir administruojama nemokama eksportuotojų duomenų bazė atsinaujino ir pakeitė pavadinimą. Tarptautinių verslo pažinčių platforma „B2Lithuania“ pradeda tarptautinę kampaniją, kviečiančią Lietuvos verslus eksportuoti, o užsienio bendroves rinktis jų produkciją. Kampaniją lydėsiančiose vizualizacijose iš paukščio skrydžio kūrybiškai vaizduojami Lietuvos įmonių gaminiai, sunkvežimiu keliaujantys į užsienį. Vizualinį sprendimą sukūrė populiarumo sulaukusio projekto „Karantino portretai“ autorius Adas Vasiliauskas.
„Verslios Lietuvos“ atlikta statistinių duomenų analizė rodo, kad naftos ir kitų žaliavų kainų stiprus augimas pasaulinėje rinkoje, tebesitęsianti COVID-19 pandemija bei sudėtinga geopolitinė situacija Rytuose didelės įtakos Lietuvos eksporto rezultatams 2021 m. nedarė.
2021 metai Lietuvos startuolių ekosistemai nestokojo investicijų, kelis kartus išaugusių pardavimų, eksporto bei įmonių pardavimo sandorių (angl. exit), tačiau nepaisant to, didelė dalis inovatyvių verslų vis tiek susidūrė su nemenkais iššūkiais. Patys startuoliai pagrindine ir dažniausia priežastimi apsunkinančią verslą vis dar įvardija finansinių resursų trūkumą. Tačiau ne ką mažesne ir sparčiai augančia problema inovatyvių verslų tarpe tampa ir talentų trūkumas. Tai parodė VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ užsakymu atlikta Lietuvos startuolių apklausa.
Eksporto veikla daro didelį teigiamą poveikį visos Lietuvos ekonomikos augimui ir atsparumui. Tai taikytina ir mūsų šalies atskirų apskričių ekonomikoms, nes būtent per eksporto veiklą regionai gali užtikrinti tvarią, ilgalaikę ir tolygią ekonomikos plėtrą ir vystymąsi bei mažinti ekonominius bei socialinius netolygumus. Lietuvos ekonomikos augimui greta paslaugų eksporto, svarbiausia prekių eksporto grupė yra lietuviškos kilmės prekių eksportas.
Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva” kviečia verslo proveržio siekiančius smulkiuosius šalies verslininkus dalyvauti verslo mentorystės programoje. Programa, kurios metu 6-8 mėnesius patyrę mentoriai padės verslininkams siekti ambicingų tikslų, vyks 13-oje miestų veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Registracija į programą vyksta iki vasario 14 d. Prie šios programos kviečiami prisijungti ir ekspertai, norintys pasidalinti savo žiniomis bei papildyti beveik 200 mentorių tinklą.