Seimas šiandien pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam įstatymo „Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų“ projektui. Juo institucijos įpareigotos nemokamai atverti visus duomenis, kuriais jos disponuoja, viešasis sektorius taps atviresnis inovacijoms, o verslui, mokslininkams ir visuomenei bus sudaryta daugiau galimybių prisidėti prie ekonomikos plėtojimo, darbo vietų kūrimo. Įstatymo pakeitimai įsigalios šių metų liepos 17 dieną.
Jokių vizitinių kortelių, lankstinukų, rankų paspaudimų, mažiausiai 1,5 metro atstumas tarp žmonių, skaitmeniniai dalyvių pažymėjimai, COVID-19 testai kas 72 valandas, nuolatos dėvimi FFP2 respiratoriai – tokia naujoji verslo parodų realybė. Su ja pasaulinėje telekomunikacijų technologijų parodoje „Mobile World Congress“ Ispanijoje susipažįsta 9 Lietuvos informacinių ryšių ir technologijų įmonės
Net trylikos bendradarbystės centrų „Spiečius“ tinklas visoje Lietuvoje vasarą atveria duris kiekvienam, norinčiam keliauti po Lietuvą ir tuo pačiu darbuotis ne iš ofiso ar namų, bet skirtingų Lietuvos miestų.
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 dienos kai šalyje buvo paskelbtas karantinas iki birželio 28 dienos Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,15 mln. eurų, savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų. Ministerijos inicijuotas ir nuo gegužės 24 d. Lietuvoje įsigaliojęs Galimybių pasas leido verslams net ir karantino sąlygomis dirbti pilnesniu pajėgumu, o žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu.
„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Singapūro bei Lietuvos ir Pietų Korėjos prekybinių santykių apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Singapūro ir P. Korėjos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia savivaldybėse ir regionuose įgyvendinamų projektų dalyvius teikti paraiškas Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinei atrankai, kurią organizuoja Europos Komisija. Šių apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.
Lietuva pagal inovacijų ekosistemos išsivystymo lygį padarė didelę pažangą ir pakilo iki 92 proc. nuo ES vidurkio – tai rodo Europos Komisijos atlikto ES inovacijų švieslentės tyrimo rezultatai. Šiemet Lietuva pagal inovacijų ekosistemos išsivystymo lygį užima 18 vietą tarp 27 ES valstybių narių, Latvijai atiteko 25 vieta, o Estijai – 9 vieta visoje ES.
„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Baltarusijos prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Baltarusijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 21 d. iš viso yra patvirtinusi 160,5 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 121 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,8 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,15 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.
Šiais metais Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD sudaromame pasauliniame konkurencingumo reitinge Lietuva pakilo iš 31 į 30 vietą tarp 64 valstybių. Aukščiausią vietą reitinge Lietuva užima pagal tarptautinės prekybos konkurencingumą ir pakilo iš 7 į 5 poziciją pasaulyje. Sustiprinti bendrą Lietuvos konkurencingumą ir išeiti iš vidutinio konkurencingumo ruožo Lietuvai padės ryškėjantys inovatyvios šalies bruožai.
„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.
Ilgą laiką nevykstant gyviems renginiams, birželio 3-4 dienomis Vilniuje įvyko ilgai laukta hibridinė tarptautinė Lietuvos startuolių konferencija „Startup Fair: Recharge 2021“, kurios metu dėl geriausio startuolio vardo varžėsi net 40 inovatyvių verslų. Po įtemptų dviejų dienų kovų nugalėtoju tapo lietuvių sukurtas startuolis „Cogastro“, sukūręs pirmąją pasaulyje vabzdžių fermų stebėjimo ir valdymo programą.
„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Kinija ir Japonija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Kinijos ir Japonijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.
Gegužę Vyriausybei pritarus Inovacijų agentūros koncepcijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje bei „Verslioje Lietuvoje“ prasidėjo paruošiamieji naujos agentūros kūrimo darbai. Pirmieji rezultatai jau pristatyti iš suinteresuotų šalių ir nepriklausomų inovacijų ekspertų suburtai patariamajai grupei.
Daina Kleponė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė:
COVID-19 pandemijos metai buvo sėkmingiausi metai Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui per visą jo vystymosi laikotarpį. Ar pagavę sėkmės bangą galime tikėtis, kad ji vilnys ilgai?
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo šiol viešai skelbia duomenis apie verslo priežiūros institucijas bei jų veiklos vertinimą. Su verslo priežiūros institucijų pažangumo rodikliais galima patogiai ir paprastai susipažinti ministerijos puslapyje skelbiamoje interaktyvioje švieslentėje.
„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Jungtine Karalyste ir Prancūzija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.