Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD kasmet pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva atsispyrė iš keletą metų nuolat užimamos 29-30 vietos ir pakilo į 25 poziciją tarp 63 šalių.
Verslininkus, norinčius palengvinti ir pagreitinti savo verslo administravimo procesus, Inovacijų agentūra kviečia naudotis verslininko kortele. Tai „vieno langelio“ principu veikianti platforma, kurioje prieinamos populiariausios verslui el. paslaugos, verslo pradžiai ir plėtrai skirti el. įrankiai, matoma personalizuota konkretaus verslo informacija, o iškilus poreikiui yra galimybė patogiai konsultuotis.
Rugsėjo 28-29 dienomis vyks kasmetinis Europos Komisijos organizuojamas renginys Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų dienos 2022.
Inovacijų agentūra pradeda įgyvendinti „Lietuva 2030“ viziją pagal trimis misijomis grįstą programą. Viena iš misijų – „Sumani ir įtrauki e. visuomenė“, kuri sprendžia visuomenės atsparumo kibernetiniam saugumui iššūkius. Misijos įgyvendinimas grindžiamas verslo ir mokslo bendradarbiavimu – sutelkiant žinias ir verslumą viename kompetencijų centre.
Bet kokių sričių startuolius ir inovatorius, turinčius verslo idėjų, Inovacijų agentūra kviečia registruotis į „TechHub“ pre-akceleratorių. Intensyvių dvylikos savaičių trukmės mokymų metu atrinktos komandos galės paversti savo idėjas realiu produktu bei prisistatyti investuotojams. Septintasis programos ciklas prasidės lapkričio mėnesį.
Nepaisant sudėtingos politinės ir ekonominės aplinkos pasaulio ekonomikoje ir pagrindinėse Lietuvos eksporto partnerėse, mūsų šalies eksportuotojų produkcija nepraranda paklausos. Eksporto apimtys išlieka gana stabilios, o pagal vertę – kyla dėl brangstančių išteklių. Kitų metų prognozės nuteikia viltingai – 2023 m. turėtų pradėti augti ir eksporto apimtys.
Inovacijų agentūros „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriaus absolventai investuotojams pristatė savo kuriamus produktus ir paslaugas. Inovatyvių technologijų pagalba jie siekia proveržio įvairiose srityse – nuo laisvalaikio, akvakultūros iki teisinių paslaugų. Tačiau dominavo naminiams gyvūnėliams skirti sprendimai.
Inovacijų agentūra kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse (angl. Hackathon) „Innovation Hack. The Future Starts Now“, kuris vyks 2022 m. rugsėjo 23-25 d. VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto „TechHub“ erdvėje.
Įmonėje „Garlita“ šiuo metu pats karštymetis. Garliavoje įsikūrusi įmonė uniformomis jau daugelį metų aprūpina Lietuvos švietimo įstaigose besimokančius vaikus.
Inovacijų agentūra kviečia 50 m. ir vyresnius asmenis dalyvauti naujoje tikslinių verslumo įgūdžių programoje „Startuok nuo 50+”. Ši intensyvi, motyvuojanti ir praktiniais pavyzdžiais paremta mokymų programa skirta reikšmingos gyvenimo patirties turintiems asmenims įgyti ar tobulinti esminius verslo kūrimo ir vystymo įgūdžius, konsultuotis bei užmegzti vertingas verslo pažintis. „Startuok nuo 50+” programa nemokamai vyks 7-iuose miestuose – Klaipėdoje, Tauragėje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje, Kėdainiuose ir Alytuje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“.
Inovacijų agentūra drauge su Kauno Technologijų universitetu (KTU) tęsia eksporto lyderių programos „Sparnai“ įgyvendinimą. Prasideda įmonių registracija ir galimybė sustiprinti eksporto kompetencijas. Įmonės kviečiamos į savo komandas penkių mėnesių laikotarpiui priimti motyvuotą KTU studentą, jau turintį specifinių eksporto plėtros žinių.
Nuo š. m. rugsėjo 1 d. Inovacijų agentūra perima Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ” koordinavimą ir administravimą. Iki šiol, šią programą koordinavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
Šiauliuose beveik tris dešimtmečius veikianti bendrovė „Pramuštgalvis“ pasinaudojusi ES struktūrinių fondų parama sustiprino savo konkurencinį pranašumą rinkoje. Įmonė turėjo aiškią plėtros viziją – atsisakyti aplinkai taršių gamybos sprendimų, kokybiniam pokyčiui tereikėjo tik papildomų investicijų, kurias suteikė Inovacijų agentūra.
Lietuvos verslo ir mokslo bendradarbiavimui kosmoso technologijų srityje ateina finansinis pastiprinimas. Jau spalio pradžioje startuos Inovacijų agentūros drauge su Europos kosmoso agentūra (EKA) kuruojamas kvietimas teikti projektus finansavimui. Kvietimo suma solidi – 1 milijonas eurų, arba net trečdalis metinio Lietuvos įnašo į EKA biudžetą.
Globaliu mastu fotonikos pramonei žadamas spartus augimas. Prognozuojama, kad iki 2028 m. fotonikos rinka sieks 1,267 kvadrilijono JAV dolerių [1]. Tokį šuolį gali lemti vis didėjanti fotonikos reikšmė ir panaudojimo galimybės įvairiose srityse – nuo fotonikos technologijas naudojančių sveikatos apsaugos prietaisų iki savaeigių automobilių, kuriems lazerio veikimo spinduliais paremta technologija LiDAR (angl. “Light Detection and Ranging”) yra kritiškai reikalinga.
Rimai Kasnauskytei „CiuCiu“ verslo idėją sufleravo jos augintinė Dina. Ieškodama širdžiai mielos veiklos bei nusprendusi išnaudoti savo įgimtą siuvėjos talentą, Rima pradėjo siūti ir sėkmingai prekiauti drabužiai šunims. Augant verslui, „CiuCiu“ įkūrėja pajautė žinių stygių, todėl susidomėjusi Inovacijų agentūros verslo mentorystės programa prisijungė prie Šiauliuose veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“. Naujo produkto sukūrimas, ištobulinta pakuotė, pasiruošimas didmeninei prekybai bei atsakyti klausimai ir įžvalgos – tokiais mentorystės rezultatais jau džiaugiasi Rima, kuri neabejoja, jog kelionę į verslo pasaulį reikia pradėti nuo mokymosi.
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra skelbia kvietimą teikti paraiškas 2022 m. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui. Siekiama išskirti ir atkreipti dėmesį į Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą, kartu kuriamus sprendimus ir inovacijų dėka sprendžiamas problemas įvairiose srityse, įskaitant mokslą, technologijas ir verslą.